2011 02 12

LKF taurės pusfinalyje „Žalgiris“ tik paskutinėmis akimirkomis palaužė „Rūdupį“ (nuotraukos)

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės antrajame pusfinalyje Kauno „Žalgiris“ įveikė Prienų „Rūdupį", bet vargo iki paskutinių sekundžių.
Rungtynių akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Galutinis rezultatas 75:73 (23:16, 16:18, 18:14, 18:25).

„Žalgiris“, kaip ir „Lietuvos rytas“ rungtynėse su „Neptūnu“, dviženklę persvarą pirmąkart įgijo tik po didžiosios pertraukos. Tačiau tolimų metimų dėka „Rūdupis“ vėl priartėjo. Likus žaisti mažiau nei pusę minutės, „Žalgiris“ turėjo kelių taškų persvarą, o „Rūdupio“ pastangos siųsti žalgiriečius prie baudų metimo linijos vaisių nedavė – žalgiriečiai sėkmingai realizuodavo baudų metimus.

STATISTIKA

„Žalgiris“: P.Jankūnas 20, M.Brownas 11, T.Plaistedas 10 (8 atk. kam.), A.Milaknis 9.

„Rūdupis“: A.Juškevičius 18, E.Dainys 14 (8 kl., 6 rez. perd.), E.Želionis ir J.Sinica po 12.

FINALAI

„Žalgiris“ sekmadienį dėl LKF taurės susirems su „Lietuvos rytu“,  o „Rūdupis“ dėl trečiosios vietos varžysis su Klaipėdos „Neptūnu“. Būtent „Lietuvos rytas“ laimėjo pirmąsias pusfinalio rungtynes rezultatu 84:65.

PRIEŠ RUNGTYNES

Šį sezoną „Žalgirio“ ir „Rūdupio“ komandos tarpusavyje žaidė du kartus. Abi pergales iškovojo žalgiriečiai, tačiau tai nebuvo pergalės triuškinančiais rezultatais. LKL mačas Kaune baigėsi rezultatu 97:83, Prienuose – 80:74.

RUNGTYNIŲ EIGA

1 kėlinys

Po kelių „sausų“ minučių rezultatą tritaškiu atidaro Marcusas Brownas. Bet Justas Sinica lygina rezultatą 3:3.

Įpusėjo kėlinys. Komandos dažnai klysta. „Rūdupis“ pirmauja 8:6.

Likus žaisti mažiau nei 3 minutėms „Žalgiris“ turi keturių taškų persvarą – 14:10.

6 tašką iš eilės pelno A.Milaknis. 17:12 priekyje „Žalgiris“.

Komandos apsikeičia klaidomis greitų atakų metu.

Dar viena „Žalgirio“ klaida. E.Dainys vagia kamuolį iš A.Čapino – du taškai ir bauda. Rezultatas 17:16.

Tačiau A.Milaknis ir T.Delininkaitis atsako traškiais! 23:16 – tokiu rezultatu baigiasi pirmasis ketvirtis.

2 kėlinys

„Žalgiris“ neišvengia klaidų, bet puikiai meta tritaškius – 5/9 kol kas. Po penkių iš eilės P.Jankūno taškų 28:19.

Po trijų iš eilės „Rūdupio“ tritaškių – 34:34.

Du taiklius baudos metimus prideda V.Lipkevičius ir  „Rūdupis“ priekyje 36:34. „Žalgirio“ žaidimas ir toliau labai chaotiškas.

„Žalgirio“ nesėkmių serija tęsiasi: E.Želionis pelno du taškus su pražanga. 39:34 „Rūdupis“ priekyje. Tokiu rezultatu baigiasi antras kėlinys.

3 kėlinys

Nesportinė varžovų pražanga „Žalgiriui“ leido pelnyti keturis taškus vienos atakos metu – 42:41 priekyje jau „Žalgiris“.

M.Pocius ir P.Jankūnas ėmėsi iniciatyvos „Žalgirio“ gretose. Vienas geriausių „Rūdupio“ žaidėjų šiose rungtynėse E.Dainys prasižengė jau 4 kartus.

Rezultatas lygus 45:45.

Po dviejų M.Browno tritaškių ir dviejų T.Klimavičiaus dvitaškių „Žalgiris“ pirmąkart įgija dviženklią persvarą – 57:47.

14 taškų pelnęs ir atlikęs 4 rez.perdavimus E.Dainys prasižengia penktą kartą.

Po trijų kėlinių „Žalgiris“ pirmauja 57:48.

4 kėlinys

Padrikai atakuodamas „Rūdupis“ nesugeba priartėti prie „Žalgirio“ – 60:51.

Skirtumas mažėja iki penkių taškų – 60:55.

Prienai smeigia tritaškį (60:58), o „Žalgiris“ suklysta 22 kartą.

M.Kalniečio tritaškis – 63:58.

Lieka 3 minutės.

Po P.Jankūno tritaškio – 66:60.

J.Sinica pataiko iš toli ir mažina skirtumą iki 68:65. Lieka 27 sekundės.

A.Juškevičius pataiko vieną baudos metimą. 68:66. Lieka 21 sekundė. Kamuolys „Žalgirio“ rankose.

A.Čapinas siunčiamas prie baudų metimo linijos.

70:66.

A.Juškevičiaus dvitaškis: 70:68.

Baudas meta M.Kalnietis. 71:68. 12 sekundžių.

M.Brownas prasižengia. A.Juškevičius meta baudas.

71:70.

M.Brownas meta dvi baudas. Lieka 7 sek.

73:70.

Žalgiriečiai vėl prasižengia. A.Juškevičius meta baudas. Antrą prameta. T.Pleistedas atkovoja kamuolį ir stos mesti baudas. 73:71.

75:71.

A.Juškevičius paskutinėmis sekundėmis pelno dvitaškį. Tačiau galutinis rezultatas „Žalgirio“ naudai – 75:73.