2014 05 01

LKL: rungtynių pabaigoje išsigelbėjęs „Neptūnas“ įveikė „Šiaulius“ ir pirmauja ketvirtfinalio serijoje

Ketvirtadienį LKL lygoje buvo žaidžiamos dvejos rungtynės. Pirmose iš jų Klaipėdoje rungtyniavę „Neptūno“ krepšininkai nugalėjo „Šiaulius“ ir išsiveržė į priekį ketvirtfinalio serijoje iki dviejų pergalių 1:0.
Klaipėdos „Neptūnas“
Klaipėdos „Neptūnas“ / Tomo Markelevičiaus nuotr.

Klaipėdos „Neptūnas“ – „Šiauliai“ 86:83  (15:22, 23:21, 27:20, 21:20)

„Šiauliai“ rungtynes pradėjo keturiais iš eilės pelnytais taškais, į kuriuos Vytautas Šarakauskas ir Valdas Vasylius atsakė septynių taškų serija.

Išsiveržę į priekį, aikštės šeimininkai pirmavo pusę kėlinio, tačiau tada pralaimėjo atkarpą 0:10. Spurto iniciatoriais „Šiaulių“ komandoje buvo Rokas Giedraitis ir Julius Jucikas, kurie per pirmąsias dešimt minučių kartu įmetė 19 taškų – tai yra keturiais daugiau, nei visa „Neptūno“ komanda.

Antrasis ketvirtis prasidėjo klaipėdiečių tritaškių  šou – pataikė ir Tyrone‘as Brazeltonas, ir Marius Runkauskas, ir Justas Sinica. Po šių metimų atotrūkis tarp komandų sumažėjo iki minimumo. Tačiau neilgam. Tempą padidinę šiauliečiai pataikė kelis nesudėtingus metimus bei susikrovė rekordinę dešimties taškų persvarą, kurią kėliniui besibaigiant, Kazio Maksvyčio auklėtiniai sumažino du kartus.

Po ilgosios pertraukos Mindaugas Girdžiūnas pelnė penkis taškus, o Derekas Needhamas – atsakė devyniais. „Šiauliai“ pirmąkart pasiekė vienuolikos taškų ribą, o „Neptūno“ vyriausiasis treneris K.Maksvytis paprašė minutės pertraukėlės.

Po jos iniciatyvą visiškai perėmė klaipėdiečiai – M.Runkauskas pataikė tritaškį, po to atliko du rezultatyvius perdavimus V.Šarakauskui, po tritaškį pridėjo Edgaras Ulanovas ir T.Brazeltonas. To užteko, kad besibaigiant kėliniui, klaipėdiečiai po 25 minučių išsiveržtų į priekį dviem taškais.

Tuo metu, Marius Runkauskas jau buvo surinkęs keturias asmenines pražangas, netrukus jo pėdomis pasekė ir E.Ulanovas, V.Šarakauskas bei Martynas Mažeika. „Šiaulių“ ekipai tokios problemos neegzistavo.

Komandos keitėsi taikliais arba dar dažniai netaikliais metimais. Vienintelis Vytautas Šulskis puolime elgėsi užtikrintai, papildęs savo bei komandos sąskaitą šešiais taškais.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui, šiauliečiai įgijo rekordinę ketvirtajam kėliniui trijų taškų persvarą, kurią dviem baudų metimais sumažino V.Šarakauskas. Jau kitos atakos metu „Neptūno“ aukštaūgis prasižengė penktą kartą, o prie baudų metimų linijos stojęs R.Giedraitis pataikė tik kartą.

Prieš prasidedant priešpaskutinei susitikimo minutei Gedimino Petrausko auklėtiniai pirmavo trimis taškais, o paskutinei – vienu.

Rungtynių kulminacija pasiekė likus žaisti septynias sekundes, kai Justas Sinica pataikė tritaškį bei tašku savo komandą išvedė į priekį.

„Šiauliai“ dar turėjo šansą, tačiau laisvas Travis Leslie krepšį atakavo netaikliai, o jo ekipos atsarginių suolas dar buvo nubaustas technine pražanga.

Martynas Mažeika dviem metimais įtvirtino pergalę.

„Neptūnas“: M.Runkauskas 23, J.Sinica 12, M.Girdžiūnas ir Valdas Vasylius po 10.

„Šiauliai“: D.Needhamas 20, R.Giedraitis 16,  J.Jucikas 14, V.Šulskis 13.

Atsakomąsias rungtynes komandos gegužės 7 dieną žais Šiauliuose.