2015 03 07

LKL autsaiderių rungtynėse „Mažeikiai“ įveikė „Prienų“ krepšininkus

LKL čempionate „Mažeikiai“ (3/27) namuose 70:62 (22:10, 17:17, 19:18, 12:17) įveikė „Prienų“ (6/24) ekipą ir išsaugojo viltis pakilti iš turnyro lentelės dugno.
Paulius Bieliavičius
Paulius Bieliavičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Aikštės šeimininkai nuo pat pirmųjų akimirkų pradėjo spurtą 10:3 (10:3). Po prieniškių paprašytos minutės pertraukėlės komandų žaidimas išsilygino (14:7). Vėliau sekė beveik tris minutes trukęs taškų badas. Jį taikliu tritaškius nutraukė Arvydas Gydra (17:7). Prieš nuaidint kėlinio sirenai „Prienai“ dar turėjo progą sugrąžinti vienženklį deficitą, bet ja nepasinaudojo – 22:10.

Penkiais taškais iš eilės antrąjį kėlinį pradėję prieniškiai sumažino savąjį deficitą iki 7 taškų (22:15). Ilgainiui „Mažeikiai“ vėl pirmavo dviženkliu skirtumu (27:17). Įpusėjus paskutinei ketvirčio minutei Domanto Šeškaus baudos metimas sumažino „Prienų“ deficitą iki vienženklio, tačiau Dariaus Tarvydo tritaškis su sirena leido „Mažeikiams“ į ilgąją pertrauką keliauti su dviženkliu pranašumu – 39:27.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje nepasikeitė. Ekipos ir toliau žaidė taškas į tašką, o pranašumą išlaikė „Mažeikiai“ (43:33). Kelis epizodus gynyboje gerai sužaidusi Mažeikių ekipa sugebėjo padidinti savo persvarą iki rekordinės, 15 taškų (56:41).

Paskutinio kėlinio pradžioje „Prienai“ spurtavo: Dominykas Milka ir Martynas Linkevičius pelnė 9 taškus be atsako (61:54). „Mažeikių“ taškų tylą nutraukė Darius Pakamanis pataikydamas iš tolimos distancijos (64:54). Iki rungtynių pabaigos likus dviem minutėms komandos pradėjo keistis taškais (68:58). Per likusį laiką „Prienai“ taip nieko ir nebesukūrė, o „Mažeikiai“ iškovojo pergalę –70:62.

„Mažeikiai“: Darius Pakamanis 16, Raimundas Danys 15, Darius Tarvydas 12, Tyleris Olanderis 9, Arvydas Gydra 8.

„Prienai“: Martynas Linkevičius 19, Domantas Šeškus 15, Dominykas Milka 14.