2015 03 08

LKL čempionate „Pieno žvaigždės“ iškovojo svarbią pergalę prieš „Dzūkiją“

LKL čempionate Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (17/11) namuose 72:59 (17:15, 19:21, 17:12, 19:11) palaužė Alytaus „Dzūkiją“ (16/13) ir išsaugojo ketvirtą vietą turnyro lentelėje.
„Pieno žvaigždės“ / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rungtynės prasidėjo nerezultatyviai: per pirmąsias keturias minutes kartu ekipos įmetė vos 6 taškus (5:1). Nepaisant to, kad nuo pat pradžios pranašumą turėjo „Pieno žvaigždės“, „Dzūkija“ taikliais Fiodoro Dmitrijevo ir Martyno Paliukėno metimais išlygino ir net persvėrė rezultatą savo naudai (6:9). Rezultatas po pirmojo kėlinio – 17:15 „Dzūkijos“ naudai.

Žygimantas Skučas pataikė vieną baudos metimą, o Giedrius Gustas, Michaelas Dixonas ir R.Nicholas pataikė po tritaškį (21:21). 11:0 spurtą surengę alytiškiai atitrūko dviženkliu taškų skirtumu – 32:21. Tuo pačiu atsakė ir „Pieno žvaigždės“: M.Dixono vedini pasvaliečiai surinko 9 taškus be atsako (30:32). Artūras Jomantas keturiais taškais iš eilės bandė pradėti dar vieną spurtą, tačiau jį sustabdė po vieną tritaškį pataikę Benjaminas Brustas ir M.Dixonas (36:36). Paskutinės atakos metu „Pieno žvaigždės“ geros progos metimui nesusikūrė, todėl prieš ilgąją pertrauką rezultatas išliko lygus – 36:36.

Kėlinį dvitaškiu atidarė Tauras Jogėla (38:36). Dvi minutes trukusį taškų badą nutraukė 7 Alytaus komandos taškai iš eilės (38:43). „Pieno žvaigždėms“ prisivijus varžovus komandų žaidimas išsilygino (48:48). Ketvirtį ir nedidelį „Pieno žvaigždžių“ spurtą dėjimu su sirena užbaigė Osvaldas Olisevičius, rezultatas – 53:48.

Lemiamas kėlinys prasidėjo dvejomis skaudžiomis pražangomis „Dzūkijai“: penktąją asmeninę pražangą užsidirbo R.Nicholas, o atsarginių žaidėjų suolelis buvo nubaustas technine nuobauda. Tuo pasinaudoję pasvaliečiai padidino savo pranašumą iki dviženklio (63:50). Savo persvarą iki 17 taškų padidinę pasvaliečiai galutinai palaužė varžovus – 72:59.

„Pieno žvaigždės“: M.Dixonas (4/5 dvit., 2/3 trit., 6 klaid.) 16, B.Brustas  (4/5 trit.) 12, Ž.Skučas, E.Kairys (8 atk. kam., 8 išprov. praž.), A.Viskontas ir A.Oriakhi (10 atk. kam.) po 7.

„Dzūkija“: A.Jomantas (8 atk. kam.) 13, F.Dimitrijevas (4/8 trit.) 12, O.Mačernis 8, G.Gustas ir P.Dambrauskas po 7.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):