2015 01 05

LKL čempionato mače „Žalgiris“ tik ketvirtajame kėlinyje palaužė „Šiaulius“

BEKO-LKL čempionate sunkią pergalę pirmadienį iškovojo „Žalgirio“ (18/1) krepšininkai. Lietuvos čempionai namuose 80:71 (22:18, 14:19, 20:17, 24:17) palaužė „Šiaulių“ (9/10) ekipą.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Aukštaūgių vedamas „Žalgiris“ susitikimą pradėjo atkarpa 7:2. Taškais atsakė Jonathanas Lee bei Julius Jucikas ir svečiai sumažino deficitą (11:7). Taškų sąskaitą tritaškiu metimu atidarė ir Artūras Milaknis, tačiau kitoje aikštelės pusėje žalgiriečiai nesulaikė J.Juciko (16:10). Iniciatyvos ėmėsi Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas (20:12), tačiau Vytautas Šulskis pataikė iš toli ir neleido kauniečiams nutolti (20:16). Ketvirtį ekipos baigė apsikeisdamos taškais ir po pirmų dešimties minučių pirmavo „Žalgiris“ – 22:18.

Ryanas Olanderis pelnė penkis taškus, dvitaškį pridėjo J.Lee ir Gintaras Krapikas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (28:27). J.Jucikas ir toliau sėkmingai rungtyniavo po krepšiu, pelnė du taškus su pražanga ir išvedė „Šiaulius“ į priekį (30:32). Jamesas Andersonas ir Rolandas Alijevas apsikeitė dvitaškiais, o Edgaras Ulanovas įdėjo iš viršaus ir paliko minimalų pranašumą svečiams (36:37).

Po ilgosios pertraukos kauniečiai perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas, Edgaras Ulanovas dukart pataikė iš toli ir aikštelės šeimininkai spurtavo 10:2. Gedimino Petrausko paprašyta minutės pertraukėlė davė vaisių ir šiauliečiai po Gintaro Leonavičiaus ir V.Šulskio taškų priartėjo (48:46). J.Andersono du tolimi metimai vėl leido „Žalgiriui“ šiek tiek atitrūkti, bet į tai J.Lee atsakė keturiais taškais iš eilės (54:50). Po trijų kėlinių Lietuvos čempionai pirmavo 56:54.

Lemiamą ketvirtį A.Milaknis pradėjo pelnydamas penkis taškus iš eilės (61:56). Svečių bėdos tęsėsi ir po keturių Dariaus Songailos taškų kauniečiai įgijo dešimties taškų pranašumą (68:58). Po šio spurto „Šiauliai“ bandė naikinti deficitą, tačiau žalgiriečiai iniciatyvos iš savo rankų neišleido ir iškovojo pergalę .

Per šio mačo pertrauką „lijo žaislais“ – Kauno ekipa pakvietė sirgalius prisidėti prie akcijos, kurios metu buvo renkamos dovanos vaikams.

„Žalgiris“: Jamesas Andersonas 16, Artūras Milaknis 11, Edgaras Ulanovas 10 (5 at. kam., 5 rez. perd.).

„Šiauliai“: Julius Jucikas 13, Gintaras Leonavičius 10, Jonathanas Lee 8.

Antrąją vietą pirmenybėse užima vicečempionė Klaipėdos „Neptūno“ (17/2) ekipa, trečiojoje pozicijoje -broznos medalininkė – Vilniaus „Lietuvos ryto“ (16/3) komanda.

BEKO-LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):