2009 03 21

LKL favoritai įsirašė po pergalę

Lietuvos krepšinio dvikovose šeštadienį Kauno „Žalgiris“ namie nesunkiai 104:72 įveikė „Alytaus“ krepšininkus, o Vilniaus „Lietuvos rytas“ išvykoje 73:64 palaužė „Šiaulius“.
P.Jankūnas nugalėtojams pelnė 33 taškus ir atkovojo 11 kamuolių
P.Jankūnas nugalėtojams pelnė 33 taškus ir atkovojo 11 kamuolių / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Paulius Jankūnas sužaidė dar vienas įspūdingas rungtynes, o Kauno „Žalgiris“ LKL pirmenybėse ir toliau žengia be kluptelėjimų. Kauniečiai savo aikštelėje 104:72 sutriuškino „Alytaus“ komandą.

14-ąją mačo minutę komandas teskyrė 3 taškai (34:31), tačiau tada kauniečiai, vedini Paulius Jankūno, laimėjo atkarpą spurtu 11:0 ir susikrovė dviženklį pranašumą (45:31).

Po ilgosios pertraukos šeimininkai varžovus ėmė triuškinti. Trečiąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo 14:3 ir skirtumas tarp komandų tapo triuškinantis (67:44). Per likusį laiką kauniečiai tik dar labiau padidino savo atotrūkį ir iškovojo aštuonioliktąją pergalę iš eilės.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 33 (11 atk. kam. 12/14 metimų), Mantas Kalnietis 19 (7 rez. perd.), Artūras Milaknis 12, Jonas Mačiulis 9, Povilas Butkevičius 8. „Alytus“: Vilius Gabšys 22, Andrius Aleksandrovas 16, Nerijus Varnelis 15 (9 atk. kam.), Vilius Šumskis 8.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai į Šiaulius atvyko be trijų traumuotų krepšininkų, tačiau išvengė vasario 28-osios dienos likimo, kuomet 88:91 nusileido „Šiauliams“. Tąkart vilniečiai rungtyniavo be dviejų krepšininkų.

Šeštadienio rungtynėse „Lietuvos ryto“ ekipa 73:64 nugalėjo šeimininkus ir tęsia kovą dėl Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliariojo sezono nugalėtojo vardo.

Milko Bjelicai, Justinui Sinicai bei Mariui Prekevičiui šias rungtynes teko stebėti nuo atsarginių žaidėjų suolelio.

„Šiaulių“ krepšininkai priekyje buvo rezultatu – 12:3. Pirmąjį kartą vilniečiai į priekį išsiveržė iki antrojo kėlinio pabaigos likus dvejoms minutėms, kuomet greitoje atakoje iš po krepšio du taškus pelnė Artūras Jomantas – 30:28.

Po ilgosios pertraukos komandos rungtyniavo taškas į tašką, tačiau Virginijus Praškevičius buvo nubaustas nesportine pražanga, po kurios vilniečiai spurtavo 16:0 ir įgijo dviženklę persvarą – 54:36.

Šeimininkai rungtynių pabaigoje sugebėjo sumažinti skirtumą, tačiau pakovoti dėl pergalės nebepajėgė. Vilniečiai per 17 susitikimų yra suklupę vos kartą, tuo tarpu šiauliečiai patyrė penktąjį pralaimėjimą po 18 mačų.

Lietuvos rytas“: Artūras Jomantas 17 (7 išpr.praž.) taškų, Marijonas Petravičius 15 (10 atk.kam., 7 išpr.praž.), Martyas Gecevičius 13, Donatas Zavackas 12 (7 atk.kam.). „Šiauliai“: Gintaras Kadžiulis 16 taškų, Mindaugas Kuzminskas ir Gintautas Vileita po 12.