2009 03 07

LKL favoritai lengvai pasivaikščiojo

Šeštadienį Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) buvo žaidžiamos ketverios rungtynės. Vilniaus „Lietuvos rytas“, „Šiauliai“ ir „Žalgiris“ iškovojo pergales, o „Aisčiai“ Kaune sutriuškino Klaipėdos „Neptūną“.
J.Mačiulis komandos draugus nuteikė optimistiškai
J.Mačiulis nugalėtojams pelnė 26 taškus. / Alfredo Pliadžio nuotr.

Antrą pergalę per dvi dienas Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo Kauno „Žalgiris“. Gintaro Krapiko auklėtiniai šeštadienį 90:72 (29:15, 22:19, 18:16, 21:22) nugalėjo „Kauno“ ekipą ir į savo sąskaitą įsirašė šešioliktąją pergalę.

„Žalgiris“ apčiuopiamą persvarą įgijo antro kėlinio pabaigoje. Šį ketvirtį jie pabaigė spurtu 9:0 ir įpusėjus mačui pirmavo 51:34.

Trečiajame kėlinyje po Jono Mačiulio bei Manto Kalniečio dėjimų „Žalgirio“ pranašumas pasiekė 22 taškus (66:44) ir atrodė, kad LKL čempionai iškovos triuškinamą pergalę. Tačiau jaunieji „Kauno“ krepšininkai ketvirtajame dar buvo priartėję iki 12 taškų – 59:71.

„Žalgirį“ šiuo momentu į priekį stumtelėjo Paulius Jankūnas ir Mačiulis. Po 6 jų taškų žalgiriečiai įgijo 18 taškų persvarą ir iškovojo pergalę.

„Žalgiris“: Jonas Mačiulis 26, Paulius Jankūnas 16 (9 atk. kam.), Mantas Kalnietis 11 (7 rez. perd.), Dainius Šalenga 8. „Kaunas“: Artūras Masiulis 18, Vytenis Lipkevičius 11, Vytenis Jasikevičius ir Gediminas Žylė po 9.

„Žalgirio“ treneris Gintaras Krapikas:
„Mūsų tikslai dabar yra nukreipti į atkrintamąsias varžybas, kad komanda įgytų tų varžybų formą. Keliame aukščiausius tikslus, nesvarbu, koks priešininkas. Norime, kad užduotys, kurias iškeliame, būtų vykdomos, nes taip bus lengviau atkrintamosiose varžybose.

Iš kitos pusės džiugu, kad priešininkai mums suteikė iššūkį ir neleido atsipalaiduoti, visą laiką primindami, kad jei atleisime vadeles, jie yra kupini energijos. Visgi „Kauno Triobet“ žaidėjai yra mūsų auklėtiniai, mes sekame tų žaidėjų vystymąsi ir džiugu, kad jie progresuoja ir žaidimas Lietuvos krepšinio lygoje jiems eina į naudą“.

„Kauno“ treneris Rimvydas Samulėnas:
„Anksčiau nuolat nerimą keldavo trečias kėlinys, dabar mane jaudina pirmas kėlinys. Nepataikėme tokių savų metimų, būdami laisvi, kuriuos turime pataikyti. Pas kai kuriuos vaikinus jautėsi toks perdegimas. Vis tiek žaidimas prieš „Žalgirį“ yra kitoks. Ir kai kurie vaikinai norėjo pasirodyti labiau, bet jiems nepavyko.

Aišku, su jais sunku kovoti, nes tai fiziškai stipresni vyrai, bet manau, kad garbingai sužaidėme. Tai įrodo ir tai, kad varžovai iki paskutinių minučių aikštėje laikė savo pagrindinius žaidėjus“.

Turnyro autsaideriai nesipriešino

Triuškinančią pergalę iškovojo Vilniaus „Lietuvos rytas“. Vilniečiai savo aikštelėje be didesnio vargo 105:62 (24:17, 36:14, 23:16, 22:15) sutriuškino absoliučią LKL autsaiderę Marijampolės „Sūduvos“ komandą.

Antrojo kėlinio pradžioje Darius Gvezdauskas buvo sušvelninęs „Sūduvos“ atsilikimą iki 6 taškų (27:21), tačiau tada sostinės krepšininkai surengė įspūdingą spurtu 21:3 ir skirtumas tarp komandų tapo triuškinantis (48:24).

Per likusias 24 rungtynių minutes „Lietuvos rytas“ tik dar labiau padidino savo pranašumą ir iškovojo triuškinančią pergalę. Šiame mače Vilniaus ekipos treneris Rimas Kurtinaitis leido pailsėti net keturiems pagrindiams žaidėjams – Chuckui Eidsonui, Milko Bjelicai, Artūrui Jomantui ir Marijonui Petravičiui, kurie šioms rungtynėms registruoti nebuvo.

„Lietuvos rytas“: Steponas Babrauskas 27 (8 atk. kam.), Martynas Gecevičius 18, Mindaugas Lukauskis 16 (9 atk. kam., 5 per. kam.), Justas Sinica 11, Donatas Zavackas 11, Marius Prekevičius 9, Lukas Brazdauskis 9 (6 per. kam.). „Sūduva“: Čižikas 13 (8 atk. kam.), Erikas Kaupaitis 11, Azeezas Oladimeji 10, Darius Gvezdauskas 10, Vytautas Nedzinskas 10.

Nepagailėjo „Alytaus“

Įspūdingą pergalę šeštadienį iškovojo ir „Šiaulių“ krepšininkai. Jie namie be didesnio vargo 113:81 (22:26, 32:16, 30:19, 29:20) sutriuškino „Alytaus“ komandą.

Šiose rungtynės intriga laikėsi tik per pirmas 12 minučių kai „Alytus“ dar buvo priekyje (30:29). Tačiau „Šiauliai“ surengę spurtą 15:2 susikrovė dviženklį pranašumą (44:32), kuris antroje mačo dalyje tapo triuškinantis.

„Šiauliai“: Virginijus Praškevičius 23, Gintaras Kadžiulis 19, Saulius Kuzminskas 18, Vaidotas Pridotkas 13, Andrius Šležas 11, Gintautas Vileita 9, Stefhonas Hannahas 9. „Alytus“: Nerijus Varnelis 25 (11 išpr. praž.), Rytis Adomavičius 15 (11 atk. kam.), Andrius Aleksandrovas 12, Paulius Ivanauskas 11 (7 rez. perd.).

Užkūrė pirtį klaipėdiečiams

Triuškinančią pergalę iškovojo Kauno „Aisčių“ ekipa. Ji namuose 102:64 (20:13, 27:9, 24:21, 31:21) nugalėjo Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkus. Pirmas kėlinys nežadėjo nieko blogo klaipėdiečiams. Tik ketvirčio pabaigoje šeimininkai spurtavo 6:0 ir susikrovė 7 taškų pranašumą (20:13).

Per pusę antrojo kėlinio „Neptūnas“ pelnė vos 1 tašką, ir sukaustyti kauniečių gynybos atsilikinėjo 15 taškų (14:29). Iki didžiosios pertraukos svečiams priartėti nepavyko, o „Aisčiai“ po Pauliaus Beliavičio baudos metimų turėjo 23 taškų persvarą.

Antroje rungtynių pusėje Kauno ekipa nesigailėjo varžovų ir nugalėjo juos 38 taškų skirtumu.
„Neptūno“ krepšininkai suklydo 23 kartus, o „Aisčiai“ padarė 10 klaidų.

„Aisčiai“: Donatas Motiejūnas 21 (8 atk. kam.), Tautvydas Barštys 17, Paulius Kleiza 16, Egidijus Dimša 12, Giedrius Kurtinaitis 11. „Neptūnas“: Martynas Mažeika 18, Paulius Morkeliūnas 17 (12 atk. kam.), Valdas Vasylius 10.