2009 04 15

LKL favoritai triuškino varžovus

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderiai triuškinamomis pergalėmis pradėjo atkrintamąsias varžybas. Tuo tarpu atsakomosiose rungtynėse „Šiauliai“ trečiadienį antrąkart įveikė „Kaunas Triobet“ ekipą ir užsitikrino vietą pusfinalyje, o Klaipėdos „Neptūnas“ mače su Kėdainių „Nevėžiu“ išlygino serijos iki dviejų pergalių 1:1.
„Lietuvos rytas" - „Žalgiris"
„Žalgiris" neturėjo vargo su kita laikinosios sostinės komanda „Aisčiais“. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

LKL čempionų titulą ginantis „Žalgiris“ Kauno komandų derbyje savo aikštėje be didesnio vargo 87:58 (22:13, 20:18, 21:8, 24:19) sutriuškino „Aisčių“ krepšininkus. Nugalėtojams po 17 taškų pelnė Mantas Kalnietis ir Paulius Jankūnas.

Pralaimėjusiųjų ekipoje išsiskyrė Tautvydas Barštys. Jo sąskaitoje 17 taškų ir jis savo komandoje buvo vienintelis krepšininkas, pelnęs daugiau nei 10 taškų. Serijoje iki dviejų pergalių „Žalgiris“ pirmauja 1:0. Atsakomasis mačas vyks penktadienį.

Tomo Tumalovičiaus/reporteris.com nuotr./2009-04-04
Sostinės derbyje „Lietuvos rytas“ nepagailėjo „Sakalų“.

Kitose rungtynėse Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai 119:77 (29:21, 25:16, 33:16, 32:24) sutriuškino kitą sostinės ekipą „Sakalus“. Europos taurės nugalėtojai spurtavo antrajame kėlinyje ir įpusėjus rungtynėms jau turėjo susikrovę 17 taškų persvarą – 54:37. Vėliau skirtumas tik augo.

Nugalėtojams 17 taškų pelnė Marijonas Petravičius, 16 – Martynas Gecevičius, 15 – Lukas Brazdauskis. „Sakalų“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Laurynas Samėnas – 17 taškų. Atsakomoji dvikova – penktadienį.

Atsakomosiose ketvirtfinalio rungtynėse „Šiauliai“ išvykoje 91:65 (25:19, 17:25, 30:9, 19:12) įveikė „Kaunas Triobet“ krepšininkus ir, laimėję seriją iki dviejų pergalių 2:0, laukia savo varžovų pusfinalyje.

Kauniečiai nebuvo linkę anksčiau laiko mojuoti balta vėliava ir įpusėjus rungtynėms net pirmavo 44:42, tačiau po didžiosios pertraukos labiau patyrę Antano Sireikos auklėtiniai spurtavo ir prasidėjus trečiam kėliniui jau pirmavo 72:53.

Nugalėtojų komandoje nesulaikomas buvo Gintaras Kadžiulis. Jo sąskaitoje 29 taškai. 19 taškų ir 10 atkovotų kamuolių pridėjo Saulius Kuzminskas. Kauniečių ekipoje pasižymėjo Adas Juškevičius – 20 taškų. Pirmąją dvikovą šiauliečiai namie buvo laimėję 98:70.

Ketvirtose trečiadienio rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas“ savo aikštėje 84:70 (23:16, 22:12, 20:21, 19:21) nugalėjo Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkus ir išlygino serijos iki dviejų pergalių rezultatą 1:1. Uostamiesčio ekipa nuo pat pradžios ėmėsi iniciatyvos ir įpusėjus mačui pirmavo 17 taškų skirtumu – 45:28.

Po didžiosios pertraukos svečiams pavyko aptirpdyti klaipėdiečių pranašumą, tačiau pastarieji pergalės iš rankų neišleido. Nugalėtojams Arvydas Eitutavičius pelnė 22 taškus, Martynas Mažeika – 19. „Nevėžio“ ekipoje išsiskyrė Benas Veikalas – 18 taškų. Trečiosios lemiamos rungtynės bus žaidžiamos šeštadienį Kėdainiuose.