2009 05 11

LKL finale – pirmoji „Žalgirio“ pergalė (nuotraukos)

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finale Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sušvelnino serijos iki keturių pergalių rezultatą 1:2. Trečiose rungtynėse pirmadienį jie savo aikštėje triuškinamai 110:84 (34:22, 21:15, 24:22, 31:25) įveikė Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipą ir atsirevanšavo už skaudų pralaimėjimą 42 taškų skirtumu sostinėje.
Rungtynių akimirkos
Kauno „Žalgiris“ atsitiesė LKL finalo serijoje po dviejų pralaimėjimų iš eilės. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

LKL finalo trečiose rungtynėse į kampą užspeistas „Žalgiris“ smogė iš peties. Jau nuo pat rungtynių pradžios aktyviai gindamiesi ir sėkmingai puldami kauniečiai ėmė diktuoti žaidimo ritmą. Taiklūs tritaškiai didino aikštės šeimininkų atotrūkį ir jau įpusėjus dvikovai jie susikrovė solidų 18 taškų pranašumą – 55:37.

Beveik be keitimų rungtyniaudami pagrindiniai „Žalgirio“ krepšininkai ir po pertraukos neleido svečiams atsitiesti. Kauno komandos snaiperiai ir toliau terorizavo varžovus taikliais tritaškiais (per visas rungtynes iš 25 pataikė 13 – 52 proc. taiklumas), tuo niekais versdami „Lietuvos ryto“ krepšininkų pastangas ką nors pakeisti šiame mače.

Kai dėl pražangų limito ant atsarginių suolo atsisėdo Marijonas Petravičius, Chuckas Eidsonas ir Artūras Jomantas, likusios žaidimo minutės buvo tik formalumas. Pirmos pergalės įkvėpti žalgiriečiai kitoje dvikovoje ketvirtadienį Vilniuje pamėgins išlyginti finalo serijos rezultatą. Ar jiems tai leis „Lietuvos ryto“ komanda?

Trenerių ir žaidėjų komentarus po rungtynių rasite paspaudę čia.

Iki šių rungtynių LKL finalo serijoje visišką pranašumą demonstravo šį sezoną jau keturis titulus iš tiek pat galimų laimėję vilniečiai. Pirmą amžinų varžovų mačą Kaune jie laimėjo 94:84, o antroje dvikovoje sostinėje Europos taurės čempionai triumfavo triuškinamu 42 taškų skirtumu – 100:58.

Starto penketai

„Žalgiris“: J.Mačiulis, M.Kalnietis, Ž.Janavičius, P.Jankūnas, D.Šalenga.
„Lietuvos rytas“: M.Lukauskis, Ch.Eidsonas, D.Zavackas, M.Petravičius, A.Jomantas.

Pirmas kėlinys

Aktyviai rungtynes pradėję kauniečiai po poros minučių išsiveržia į priekį 5:2, tačiau po kelių atakų svečiai persveria rezultatą savo naudai – 5:6. Įpusėjus kėliniui žaidimas išsilygina – 10:10.

Komandos keičiasi rezultatyviomis atakomis. Ch.Eidsonas baudžiamas nesportine pražanga, mėgindamas sustabdyti J.Mačiulį. „Žalgiris“ tai išnaudoja ir išsiveržia į priekį 18:13, o netrukus padidina pranašumą iki 28:16. Kauniečiai mėgina paguldyti varžovus ant menčių jau pirmame ketvirtyje – 34:19. Po pirmo kėlinio 34:22 priekyje Kauno ekipa.

Antras kėlinys

Žemesniu ir judresniu penketu žaidžiantys kauniečiai demonstruoja didesnį greitį ir toliau sėkmingai žaidžia puolime. Po D.Šalengos dviejų taiklių tolimų šūvių – 44:24. Įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ pirmauja 46:26.

Aikštės šeimininkų snaiperiai su D.Šalenga priešakyje daug taikliau atakuoja krepšį ir jiems pavyksta atlaikyti varžovų mėginimą vytis. Po antro kėlinio „Žalgiris“ pirmauja 55:37.

Per du kėlinius kauniečiams D.Šalenga ir T.Klimavičius pelnė atitinkamai 15 ir 13 taškų. „Lietuvos ryto“ ekipoje išsiskyrė Ch.Eidsonas. Jo sąskaitoje – 7 taškai ir 7 rezultatyvūs perdavimai. M.Bjelica pridėjo 8 taškus.

Trečias kėlinys

Po pertraukos Vilniaus komanda pradeda aktyviai gintis, tačiau J.Mačiulis ir P.Jankūnas taikliais tritaškiais nupučia visas jų pastangas – 61:39. Įpusėjus ketvirčiui kauniečiai pirmauja jau 25 taškais – 66:41.

„Lietuvos ryto“ ekipa ir toliau šaudo netaikliai, taškus renka tik nuo baudų metimo linijos. Tuo tarpu „Žalgiris“ nemažina apsukų – 71:44. Po trečio kėlinio Kauno ekipa priekyje 79:59.

Ketvirtas kėlinys

P.Jankūnas verždamasis po krepšiu keliu pataiko M.Petravičiui į šonkaulius. Vilniečių puolėjas sunkiai pasikelia nuo žemės, tačiau tęsia rungtynes. Neilgai trukus jis prasižengia penktą kartą ir sėda ant atsarginių suolo. „Žalgiris“ pirmauja 81:61.

Kova aikštėje vyksta lygi. Po A.Milaknio tritaškio aikštės šeimininkai pirmauja 90:70. Techninę pražangą už kalbas su teisėjais gauna vilniečių lyderis Ch.Eidsonas ir, surinkęs penkias pražangas, sėda ant atsarginių suolo. P.Jankūnas kauniečiams pelno šimtąjį tašką – 100:74.

Penktą pražangą užsidirba ir ant atsarginių suolo sėda A.Jomantas. Treneriai į aikštę išleidžia jaunimą. M.Bjelica pataiko tolimą metimą nuo vidurio linijos paskutinę mačo sekundę, o  „Žalgiris“ triumfuoja 110:84.