2010 05 13

LKL finalo drama: chaoso krečiamas „Žalgiris“ išlygino serijos rezultatą (nuotraukos)

Kauno „Žalgirio“ klubą sukrėtusios netikėtos trenerių permainos krepšininkų neprivertė iškelti baltos vėliavos Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijoje. Priešingai, kupini ryžto ir aktyviai savų sirgalių palaikomi kauniečiai ketvirtadienį namuose 83:70 įrodė savo pranašumą prieš Vilniaus „Lietuvos rytą“ bei išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą – 2:2.
„Žalgirio“ krepšininkai
Ketvirtosiose LKL finalo rungtynėse „Žalgiriui“ vadovaus D.Šalenga (dešinėje) / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Tik prieš pat rungtynes paaiškėjo, jog „Žalgirio“ krepšininkams dvikovoje vadovaus komandos kapitonas Dainius Šalenga. Jam asistuos komandos fizinio rengimo treneris Sigitas Kavaliauskas. Plačiau skaitykite čia.

Po rungtynių „Žalgirio“ gerbėjai atsistoję krepšininkams skandavo „Ačiū! Ačiū! Ačiū!“

Penktosios finalo serijos rungtynės pirmadienį, gegužės 17 dieną, vyks Vilniuje.

Rungtynių eiga

Mačo pradžia prasideda kauniečių švilpimu ir popierinių juostų į aikštelę lietumi. Rungtynių pradžia atidedama kol aikštelė bus sutvarkyta. Plačiau skaitykite čia.

Startiniai penketai

„Žalgiris“: M.Kalnietis, D.Šalenga, M.Brownas, T.Watsonas ir T.Klimavičius.

„Lietuvos rytas“: I.Miloševičius, M.Gecevičius, A.Jomantas, D.Zavackas ir M.Bjelica.

Pirmas kėlinys

Pirmieji taškų sąskaitą rungtynėse atidaro žalgiriečiai – T.Watsonas realizuoja abu baudos metimus (2:0). D.Zavackas į tai atsako taikliu tritaškiu (2:3). Ir nors D.Šalenga trumpam sugrąžina pranašumą kauniečiams, I.Miloševičius pataiko dar vieną tolimą šūvį (4:6). Tokios pačios vertės metimą smeigia ir M.Brownas (7:6). Sužaidus pusę kėlinio skirtumas tarp ekipų minimalus (9:8). Aikštelėje verda aistros – M.Brownas stumia M.Gecevičių.

Komandos keičiasi sėkmingomis atakomis – vilniečiai išsiveržia į priekį (13:14), bet dvitaškį netrukus pataiko „Žalgirio“ kapitonas ir treneris D.Šalenga (15:14). Vilniečių gretose aikštelėje pasirodo J.Valančiūnas, tačiau jaunajam talentui kol kas nesiseka sėkmingai įsilieti į žaidimą – vidurio puolėjas sužingsniuoja ir prasižengia (17:14). Kėlinys baigiasi sėkminga žalgiriečių ataka – įspūdinga perdavimą T.Watsonui atlieka M.Pocius ir aukštaūgiui belieka pelnyti du taškus iš po krepšio (20:16).

Antras kėlinys

T.Watsonas taikliu dvitaškiu dar labiau padidina „Žalgirio“ persvarą (22:16). Pataiko ir M.Pocius (24:16). Žalgiriečiams toliau diktuojant mačo sąlygas, R.Kurtinaitis prašo dar vienos minutės pertraukėlės (26:18). Po dar vieno taiklaus metimo, „Žalgirio“ persvara pirmą kartą rungtynėse pasiekia dviženklę ribą (28:18).

„Lietuvos rytas“ šiek tiek priartėja (30:22). M.Brownas į tai atsako taikliu tritaškiu (33:22). Dvitaškį prideda D.Šalenga ir šeimininkai pasiekia rekordinę persvarą (35:22). Traumą patiria D.Zavackas. Šlubčiodamas vilnietis palieka aikštelę. Abi baudas sumeta T.Watsonas ir „Žalgiris“ didina savo pranašumą iki 15-os taškų (41:26). Po dviejų kėlinių „užsivedę“ ir aktyviai savų sirgalių palaikomi kauniečiai užtikrintai pirmauja – 41:28.

Trečias kėlinys

Po petraukos pirmuosius taškus pelno svečiai – A.Jomantas pataiko abu baudos metimus (41:30). Dvitaškį dar prideda A.Baynesas (41:32), žalgiriečiai pameta kamuolį ir D.Šalenga prašo minutės pertraukėlės. Trečiajame kėlinyje taškus kol kas pelno tik „Lietuvos rytas“ – vilniečiai laimi atkarpą rezultatu 6:0 (41:34). „Žalgirio“ taškų sausrą nutraukia M.Brownas, tačiau pelnydamas taškus amerikietis užsidirba pražangą puolime (43:34). T.Klimavičius grąžina kauniečiams dviženklę persvarą (45:34).

Kauniečiai susigrąžina mačo kontrolę į savo rankas (46:34), tačiau vilniečiai vėl kiek sumažino savo deficitą (48:40). „Žalgirio“ gretose aikštelėje pasirodė A.Juškevičius, rezultato svarstyklės vėl svyra į šeimininkų pusę (55:40).

S.Babrauskas pelno penkis taškus iš eilės (55:45). Galingas J.Valančiūno dėjimas (55:47). Po D.Šalengos minutės pertraukėlės kauniečiai pelno 5 taškus iš eilės (60:47). Trečiasis kėlinys baigiasi taikliu A.Jomanto metimu (60:51).

Ketvirtas kėlinys

Lemiamas mačo kėlinys prasideda taikliu M.Browno tritaškiu (63:51), tačiau J.Valančiūnas į tai atsako metimu su ketvirtąją M.Delašo pražanga (63:53). Iniciatyvos vilniečių gretose imasi J.Valančiūnas (65:54). Ketvirtą asmeninę pražangą užsidirba ir T.Watsonas (65:56). J.Valančiūnas negali mesti baudos metimų, nes jaunajam aukštaūgiui kovojant dėl kamuolio buvo prakirstas smakras. J.Valančiūną keičia M.Gecevičius, bet jis pataiko tik vieną metimą iš dviejų (65:57).

D.Šalengos tritaškis pakelia visą Kauno sporto halę ant kojų (71:59). Likus 6 minutėms komandas skiria 10 taškų (71:61). „Lietuvos ryto“ laivas ima skęsti – šeimininkai pelno dar keturis taškus iš eilės, o iki rungtynių pabaigos lieka vos pusė kėlinio (75:61). Įspūdingas M.Pociaus prasiveržimas ir dėjimas (79:63). Kauniečiai užtikrintai kontroliuoja mačo eigą (81:67), iki dvikovos pabaigos lieka pusantros minutės. Rungtynės baigiasi užtikrinta žalgiriečių pergale – 83:70.

Statistika

„Žalgiris“: Marcusas Brownas 17, Dainius Šslenga 13, Martynas Pocius ir Travisas Watsonas (11 atk. kam.) po 10, Aleksandras Čapinas, Tadas Klimavičius bei Mario Delašas po 9, Mantas Kalnietis 4, Artūras Milaknis 2.

„Lietuvos rytas“:
Igoris Miloševičius 14, Artūras Jomantas, Steponas Babrauskas ir Aronas Baynesas po 10, Jonas Valančiūnas 7, Donatas Zavackas 6, Martynas Gecevičius 5, Simas Buterlevičius 4, Milko Bjelica bei Justas Sinica po 2.

Situacija prieš rungtynes

Ketvirtadienio vakarą Kauno sporto halėje vyksiančios ketvirtos Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos rungtynės kelia milžinišką ažiotažą. Ne tik todėl, kad pergalės atveju Vilniaus „Lietuvos rytas“ serijoje iki keturių pergalių išsiveržtų į priekį 3:1, bet ir todėl, kad Kauno „Žalgirio“ komandai vadovausiantis vyriausiasis treneris paaiškės tik per mačą.

Keista padėtis susiklostė, kai antradienį iš einamų pareigų buvo atleistas vyriausiasis treneris Darius Maskoliūnas. Kelis mėnesius kauniečių komandai vadovavęs ir Baltijos krepšinio lygos (BBL) taurę su klubu iškovojęs specialistas buvo apkaltintas „tyčiniu neigiamu rungtynių rezultatų įtakojimu“.

Laikinai žalgiriečių treniruotėms vadovavo D.Maskoliūnui asistavęs Gvidonas Markevičius, tačiau nesutiko su klubo savininko verslininko Vladimiro Romanovo siūlymu užimti vyriausiojo trenerio postą ir ketvirtadienį atsistatydino.

„Žalgirio“ klubo savininko V.Romanovo teigimu, krepšininkams vadovausiantis treneris paaiškės tik ketvirtųjų LKL finalo serijos rungtynių metu. Realiausiais pretendentais laikomi klubo sporto direktorius Šarūnas Sakalauskas, komandos veteranas Marcusas Brownas ir fizinio rengimo treneris Sigitas Kavaliauskas.

Šalies krepšinio specialistai neabejoja, kad precedento neturinti situacija stiprybės kovojant dėl LKL aukso „Žalgirio“ krepšininkams tikrai neturėtų pridėti, tačiau Vilniaus „Lietuvos ryto“ stovykloje švęsti pergalių dar neskubama.

Ketvirtadienio vakarą Kauno sporto halėje vyksiantis mūšis gali būti kertinis šių metų finalo serijoje. Pergalės atveju „Lietuvos ryto“ žaidėjai serijoje iki keturių pergalių išsiveržtų į priekį rezultatu 3:1 ir iki antro iš eilės LKL aukso jiems trūktų vos vieno žingsnio.

Tuo tarpu, jei pergalę iškovotų savų sirgalių akivaizdoje žaisiantis „Žalgiriui“, būtų atkurta pusiausvyra (2:2), o serija praktiškai prasidėtų iš naujo. Tik tada jau būtų žaidžiama iki dviejų pergalių.