2015 05 31

LKL finale intriga nyksta – Kauno „Žalgiris“ ir Vilniuje nepasigailėjo „Lietuvos ryto“

Sekmadienį LKL finalo serijoje Kauno „Žalgiris“ pasiekė antrą pergalę iš eilės ir pirmauja 2:0. Garsios Vilniaus „Lietuvos ryto“ sirgalių skanduotės nepadėjo komandai išlyginti serijos rezultato.
Robertas Javtokas ir Kšištofas Lavrinovičius
Robertas Javtokas ir Kšištofas Lavrinovičius / Alfredo Pliadžio nuotr.

„Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 62:78 (22:16, 22:14, 10:17, 24:15)

„Žalgiris“ pirmajame kėlinyje pataikė 4 tolimus metimus iš 5. „Lietuvos ryto“ komandai, kuri pirmajame mače pataikė vos 2 tritaškius iš 16, vėl trūko pastiprinimo iš trijų taškų zonos. Po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ buvo priekyje 22:16.

Antrojo kėlinio viduryje „Žalgiris“ pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą. Atrėmę greitas „Lietuvos ryto“ atakas, kauniečiai atitrūko 32:22. Vilniečiai ilgam įstrigo „Žalgirio“ gynyboje, o kauniečiai ėmė dar labiau tolti – 39:22. „Lietuvos rytas“ taškų nepelnė 3,5 min. Antrojo kėlinio viduryje „Žalgiris“ spurtavo 17:2.

Rezultatyviausi „Lietuvos ryto“ žaidėjai Martynas Gecevičius ir Gediminas Orelikas per pirmąją rungtynių pusę surinko vos penkis taškus. „Žalgiris“ po dviejų kėlinių užtikrintai pirmavo 44:30. Skirtumas galėjo būti dar didesnis, tačiau kėlinuko pabaigoje du tritaškius pataikė G.Orelikas ir Adas Juškevičius.

Trečiojo kėlinio pabaigoje „Lietuvos ryto“ arenoje kilo nedidelė euforija. Vilniečiai atsitiesė po ilgai užsitęsusios duobės ir prieš ketvirtąjį kėlinį sumažino skirtumą iki 47:54.

„Žalgiris“ atrėmė „Lietuvos ryto“ šturmą – A.Milaknis pataikė ketvirtąjį tritaškį iš keturių, R.Javtokas sugrūdo į krepšį ore pakabintą kamuolį ir likus žaisti 5 minutes įtvirtino žalgiriečių persvarą 69:52.

Ketvirtadienio vakarą laikinojoje sostinėje prasidėjusios LKL finalo serijos pirmajame mače kauniečiai iškovojo pergalę 73:66 (24:18, 19:13, 12:13, 18:22).

Pirmą kartą LKL finalo serija vyko „Lietuvos ryto“ arenoje. Vilniečiai namų rungtynes žaidžia ne „Siemens“, o 2,5 tūkst. vietų talpinančioje „Lietuvos ryto“ arenoje.

„Lietuvos rytas“ pastarąjįį kartą LKL čempionatą laimėjo 2010 metais. Žalgiriečiai čempionų žiedus movėsi jau keturis sezonus iš eilės.

„Žalgiris“: J.Andersonas 24 (7/10 dvit., 3/4 trit., 4 rez. perd., 3 per. kam.), A.Milaknis 13 (4/4 trit.), P.Jankūnas 8 (6 atk. kam.), R.Javtokas 8 (3 per. kam.), L.Lekavičius 7 (5 rez. perd.), W.Cherry 5, A.Gudaitis 4, D.Songaila 4, S.Vene 3 (2 per. kam.), E.Ulanovas 2.

„Lietuvos rytas“: B.Baronas 20, M.Lukauskis 13 (5 per. kam.), A.Kavaliauskas 8 (5 atk. kam.), M.Moseris 7, K.Lavrinovičius 6.  G.Orelikas ir A.Juškevičius po 3, M.Gecevičius 2.

Finalo serijos tvarkaraštis:

III: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ (06-03 18:30)

IV: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ (06-06 18:30)

*V: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ (06-09 18:30)

*VI: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ (06-12 18:30)

*VII: „Žalgiris“ – „Lietuvos rytas“ (06-14 16:15)

*Jei serija nesibaigs anksčiau.

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 62:78

40 min. B.Baronas ir toliau dominavo Vilniaus komandoje. J.Andersono tritaškis užtvirtino kauniečių pergalę.

38 min. M.Lukauskis pataikė tritaškį. A.Milaknis pataikė vieną baudos metimą iš dviejų – 57:70.

36 min. A.Milaknio tritaškis ir R.Javtokas dėjimas privertė M.Nicola paprašyti minutės pertraukėlės. B.Baronas po dar vieno dvitaškio tapo rezultatyviausiu Vilniaus ekipoje – 54:69.

34 min. B.Baronas pataikė tritaškį ir pradžiugino vietos sirgalius, tačiau greitai juos nutildė sėkmingas R.Javtoko metimas – 52:64.

33 min. R.Javtokas atliko dėjimą ir komandos susirinko minutės pertraukėlei – 49:62.

32 min. Tritaškį smeigė ir J.Andersonas – 49:60.

31 min. S.Sanderio Vene tritaškis didino skirtumą iki 10 taškų. B.Baronas atsakė dvitaškiu – 49:57.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 47:54 (16:22, 14:22, 17:10)

30 min. B.Barono baudos metimai sumažino skirtumą iki 9 taškų.

28 min. A.Milaknis pataikė jau trečią tritaškį. B.Baronas atsakė dvitaškiu su pražanga – 43:54.

27 min. M.Moseris pataikė svarbų tritaškį ir komandas skyrė 12 taškų – 39:51.

25 min. K.Lavrinovičius pataikė dar vieną dvitaškį ir atkovojo kamuolį – 36:50.

24 min. K.Lavrinovičius mažino skirtumą iki 16 taškų – 34:50.

23 min. Kauniečių persvarą didino P.Jankūnas. Po įspūdingo J.Andersono dėjimo vilniečiams teko prašyti minutės pertraukėlės – 32:50.

22 min. J.Andersonas taškais iš po krepšio pradėjo kėlinį. M.Lukauskis pelnė taškus po pertraukos – 32:46.

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 30:44 (16:22, 14:22)

20 min. Du baudos metimus realizavo A.Kavaliauskas. A.Gudaitis pridėjo dar du taškus. G.Orelikas atsakė pirmuoju vilniečių tritaškiu. Tolimą metimą pataikė ir A.Juškevičius. J.Andersonas kėlinį pabaigė dviem taškais su pražanga.

18 min. Po A.Kavaliausko pražangos P.Jankūnas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų. Pirmuosius taškus pelnė A.Gudaitis – 22:39.

17 min. Pirmuosius taškus pelnė L.Lekavičius – 22:36.

16 min. P.Jankūnas didino žalgiriečių pranašumą – 22:34.

15 min. Po D.Songailos ir J.Andersono reidų „Žalgiris“ jau pirmavo dešimčia taškų – 22:32.

14 min. D.Songaila pridėjo du baudos metimus. P.Jankūnas ir K.Lavrinovičius apsikeitė taikliais metimais – 22:28.

13 min. J.Andersonas pataikė dar vieną metimą ir tapo rezultatyviausiu komandoje su 9 taškais – 20:24.

12 min. M.Moseris antrąjį kėlinį pradėjo gražiu dėjimu. Netrukus dar du jo taškai priartino vilniečius prie kauniečių per du taškus – 20:22.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 16:22

10 min. A.Kavaliauskas pataikė dar vieną dvitaškį. A.Milaknis atsakė tritaškiu. Po A.Juškevičiaus pražangos du baudos metimus pridėjo W.Cherry. A.Kavaliauskas pelnė dar du taškus. Kėlinį užbaigė E.Ulanovo dvitaškis.

8 min. Po W.Cherry tritaškio pasitarimo paprašė M.Nicola. B.Barono metimą pataisęs A.Kavaliauskas mažino skirtumą – 12:15.

7 min. A.Milaknis taikliu tolimu metimu didino atotrūkį, tačiau greitai pataikė ir M.Gecevičius – 10:12.

6 min. Lengvus taškus iš po krepšio rinko R.Javtokas – 8:9.

5 min. M.Lukauskis ir vėl individualiomis pastangomis išvedė į priekį vilniečius – 8:7.

3 min. Ir vėl M.Lukauskis! Jau šeši taškai jo sąskaitoje. Savo kraitį pildė ir J.Andersonas – 6:7.

2 min. Vilniečių sąskaitą taikliu dvitaškiu atidarė M.Lukauskis. J.Andersonas atsakė tritaškiu. M.Lukauskis ir toliau buvo vienintelis renkantis taškus šeimininkų pusėje – 4:3.

1 min. Vilniečiai pradėjo švęsti per anksti ir pagalbiniams vaikinams teko prieš rungtynes šluoti paleistas fanfaras. R.Javtokas mačą pradėjo greita pražanga, bet vilniečiai nepasinaudojo proga išsiveržti į priekį – Ž.Janavičius baudos metimų nepataikė.

„Lietuvos rytas“: M.Lukauskis, M.Gecevičius, G.Orelikas, Ž.Janavičius, A.Kavaliauskas.

„Žalgiris“: W.Cherry, P.Jankūnas, R.Javtokas, J.Andersonas, E.Ulanovas.

Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai
Steikų diena: kaip paruošti sultingą ir burnoje tirpstantį steiką?