2014 10 19 /19:10

LKL grandų dvikovoje pergalę Vilniuje šventė „Žalgiris“ 84:82

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) 84:82 (14:14, 17:21, 23:20, 30:27) įveikė iki šiol nė karto nepralaimėjusią Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandą. Abu klubai dabar turi po šešias pergales ir vieną pralaimėjimą bei turnyro lentelėje rikiuojasi iškart už vicečempiono Klaipėdos „Neptūno“. Permainingose rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi daugybę kartų, o rezultatas lygus buvo septynis sykius.
Gediminas Orelik ir Darius Songaila
„Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Prisijunkite prie daugiau nei 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.​

Pirmajame ketvirtyje į priekį išsiveržė „Lietuvos ryto“ krepšininkai, tačiau kauniečiai jiems neleido toli atitrūkti. Nuo pat mačo pradžios išryškėjo vilniečių bėdos po krepšiu, kur dominavo Paulius Jankūnas. Po „Lietuvos ryto“ spurto mačo pradžioje 8:3 kauniečiai netrukus pasivijo varžovus ir kėlinys baigėsi lygiai – 14:14.

Sužaidus 2 min. antrajame kėlinyje po Artūro Milaknio tritaškio kauniečiai pirmavo 21:16, tačiau daugiausia Antano Kavaliausko pastangomis „Lietuvos rytas“ svečiams nutolti neleido. Ketvirčiui persiritus į antrąją pusę kauniečiai keliskart iš eilės suklydo ir persvarą jau turėjo šeimininkai, po Martyno Gecevičiaus tritaškio pirmavę 35:27. Vis dėlto iki pertraukos kauniečiai dar įmetė 4 taškus.

Trečiajame kėlinyje po dviejų iš eilės Gedimino Oreliko tritaškių „Lietuvos rytas“ jau pirmavo dešimties taškų persvara (51:41). Ketvirčio pabaigoje klysti ėmę vilniečiai neišnaudojo gerų progų sutvirtinti pranašumą, o puikiai pabaigoje sužaidė Artūro Gudaičio ir Edgaro Ulanovo duetas, kuris skirtumą beveik panaikino – 55:54.

Ketvirtajame kėlinyje prabilo A.Milaknis, kuris įmetė tris iš eilės tolimus metimus ir išvedė „Žalgirį“ į priekį – 67:59. „Lietuvos rytas“ didžiulėmis pastangomis gynėsi, tačiau vis palikdavo laisvą kaunietį prie tritaškio – taip juos baudė P.Jankūnas ir Lukas Lekavičius.

Likus žaisti minutę po sėkmingos atkarpos ir G.Oreliko tritaškio komandas skyrė metimas (76:79), tačiau tada tolimą tritaškį įsūdė L.Lekavičius (82:76). Tritaškį netrukus pataikė M.Gecevičius, kauniečiai atsakė dviem baudomis ir dar vieną bombą įkalė G.Orelikas. Likus žaisti 3 sekundes Darius Songaila išmesdamas kamuolį (kamuolys išslydo veteranui iš rankų) iš užribio jį atidavė tiesiai į G.Oreliko rankas, tačiau snaiperis nepataikė lemiamo dvitaškio.

„Lietuvos rytas“: A.Kavaliauskas (6/9 dvit., 11/13 baud., 6 atk. kam., 9 išprov. praž.) 23, G.Orelikas (6/7 trit.) 18, A.Juškevičius (5/12 dvit., 1/6 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 3 perimt. kam., 0 klaidų) 15, A.Valeika 10, M.Gecevičius ir T.Leslie (6 atk. kam.) po 6, M.Lukauskis 4.

„Žalgiris“: P.Jankūnas (5/6 dvit., 1/2 trit., 4/4 baud.) 17, A.Milaknis (4/7 trit.) 12, L.Lekavičius ir E.Ulanovas po 10, J.Andersonas 8, A.Gudaitis ir D.Songaila po 7, V.Kariniauskas 6.

Komandų statistika: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“

Dvitaškiai: 20/42 (47,6%) – 23/44 (52,3%)
Tritaškiai: 9/24 (37,5%) – 8/19 (42,1%)
Baudos: 15/17 (88,2%) – 14/17 (82,4%)
Atk. kam.: 12/16 – 16/21
Rez. perd.: 16 – 14