2012 11 26 /22:57

LKL grandų mūšis: „Žalgiris“ per ketvirtą kėlinį sutvarkė „Lietuvos rytą“ 90:79

Pirmadienio vakarą Vilniaus „Siemens“ arenoje Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse per paskutines dešimt minučių susitvarkė su Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkais.
Kaunbo „Žalgirio“ krepšininkas Ibrahimas Jaaberas
Rungtynių akimirka / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Sporto grupė „Facebook“. Prisijunk ir tu, spausk LIKE.

Rungtynes netradiciniu starto penketu, kuriame rungtyniavo visi jaunieji žalgiriečiai, rungtynes pradėję LKL čempionai turėjo ilgai vytis šeimininkus, tačiau galiausiai iškovojo ketvirtą pergalę 90:79 (20:26, 23:20, 25:17, 22:16).

„Lietuvos ryto“ krepšininkai mačo pradžioje pasiuntė svečius į nokdauną, kuomet tris tritaškius iš eilės sumetė Renaldas Seibutis. Per pirmas dešimt minučių vilniečiai pataikė 5 tolimus metimus ir tik kėlinio pabaigoje S.Babrauskas prametė pirmą tritaškį.

Antrame kėlinyje Joanas Plaza nusprendė nebejuokauti, mat šeimininkų persvara jau buvo pasiekusi 13 taškų pranašumą (35:22). Daugiausia Ibrahimo Jaabero ir Marko Popovičiaus pastangomis iki antro kėlinio pabaigos „Žalgiris“ priartėjo iki trijų taškų – 43:46.

Po didžiosios pertraukos žaidimą ir iniciatyvą į savo rankas po truputėlį perėmė žalgiriečiai. „Lietuvos ryto“ toliašaudė artilerija užstrigo, tad „Žalgiris“ dažniau gynėsi „zona“ ir netruko persverti rezultatą.

Per lemiamas dešimt minučių kauniečiai galutinai perėmė žaidimą į savo rankas, o iki mačo pabaigos likus trims minutėms I.Jaaberas pirmą kartą sukrovė savo komandai dviženklį pranašumą (83:73). Per likusį laiką ir toliau pro šalį iš toli šaudę šeimininkai LKL čempionams nebeprilygo.

„Dvejopas jausmas. Pradėjo prastai, o po didžiosios pertraukos susiėmėme ir viskas stojo į savo vėžias. Kovėmės dėl pranašumo LKL – kiekviena nesėkmė gali būti labai skaudi. Šįkart “Lietuvos rytas„ žaidė tikrai neblogai, nors ir kituose frontuose jiems nelabai sekasi“, – 15min.lt po mačo teigė Mindaugas Kuzminskas.

„Žalgiris“: M.Popovičius (5/6 dvit., 2/5 trit., 4/4 baudos) 20, I.Jaaberas (5 perimti kam., dvit. 4/5, trit. 2/3) 16, R.Kaukėnas (5 atk. kam.) 12, M.Kuzminskas (dvit. 3/3) ir V.Lipkevičius (trit. 2/2) po 10, K.Lavrinovičius 7, O.Lafayette'as 6, P.Jankūnas 4, M.Delašas ir J.Foote'as po 2. A.Juškevičius taškų nepelnė, o D.Lavrinovičius nerungtyniavo.

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis (6 rez. per., dvit. 7/9, trit. 3/6) 25, N.Nedovičius (dvit. 3/9, trit. 1/5) 11, M.Katelynas (dvit. 4/5) 10, P.Samardžiskis 8, S.Buterlevičius 6, S.Babrauskas ir J.Blūmas (1 rez. perd.) po 5, D.Ivanovas 4, D.Dulkys 3, L.Radoševičius 2. D.Redikas taškų nepelnė, o E.Bendžius nerungtyniavo.

Neskaitant LKL čempionato, „Lietuvos ryto“ krepšininkai sužaidė antras rezultatyviausias sezono rungtynes. Daugiau taškų nei „Žalgiriui“ vilniečiai buvo atseikėję tik Samaros „Krasnije Jrylja“ ekipai, kuomet laimėjo 81:70.

Per primas dešimt minučių 5 iš 6 tritaškių pataikęs „Lietuvos rytas“ per likusiasi 30-imt minučių įmetė tik 3 tolimus metimus iš 16. Vilniečiai stengėsi itin kietai gintis, tad prasižengė net 28 kartus, tai leido „Žalgiriui“ mesti 23 baudų metimus, iš kurių 20 pasiekė savo tikslą (87 proc.).

Kauniečiai puikiai metė dvitaškius (66,6 proc.), mažiau kartų suklydo (14 prieš 18) ir atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (20 prieš 15).

Statistika: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“

Dvitaškiai: 21/36 (58 proc.) – 26/39 (66,6 proc.)

Tritaškiai: 8/22 (36 proc.) – 6/13 (46 proc.)

Baudos: 13/17 (76 proc.) – 20/23 (87 proc.)

Ketvirtas kėlinys:

79:90 M.Popovičius (20 tšk.) tritaškiu sužlugdė paskutines šeimininkų viltis, paskutinius taškus šiame mače dvitaškiu pelnė R.Seibutis (25 tšk.).

77:87 „Žalgiris“ rungtyniavo ramiai ir šeimininkams priartėti neleido. Iki mačo pabaigos liko minutė, o atakoje vilniečių aukštaūgis D.Iavnovas pažeidė trijų sekundžių taisyklę.

73:85 I.Jaaberas (16 tšk.) pirmą kartą šiame mače „Žalgirio“ persvarą padidino iki dviženklės (73:83), tačiau „Lietuvos rytas“ suklydo dar kartą ir gavo dar du taškus į savo krepšį. Iki mačo pabaigos liko mažiau nei trys minutės.

71:79 „Lietuvos ryto“ tolimoji artilerija užstrigo, o „Žalgirio“ gynyba suaktyvėjo. Po krepšiu kamuolį atkovojęs P.Samardžiskis gavo bloką, o į greitą puolimą nurūkęs M.Popovičius pelnė jau 17-ąjį savo tašką.

69:75 Taikliais metimais apsikeitė R.Seibutis (21 tšk.) ir K.Lavrinovičius (7 tšk.). Po to dvitaškius pataikė ir R.Kaukėnas (10 tšk.) bei N.Nedovičius (11 tšk.).

65:71 V.Lipkevičius (10 tšk.) pataikė tritaškį, P.Samardžiskis (8 tšk.) atsakė dvitaškiu.

Trečias kėlinys:

63:68 „Lietuvos rytas“ turėjo galimybę paskutinės atakos metu išlyginti rezultatą, tačiau L.Radoševičius užsidirbo pražangą puolime. Paskutinėmis sekundėmis su sirena dvitaškį pelnė I.Jaaberas (12 vtšk.).

63:64 Žaidimas vyko ta pačia tėkme – „Lietuvos ryto“ vedlio vaidmens vėl ėmėsi R.Seibutis (19 tšk.), pelnęs 4 taškus iš eilės.

59:62 Žaidimas išsilygino, abiejų komandų krepšininkai pataikė po dvitaškį, o M.Popovičius pagal rezultatyvumą pasivijo R.Seibutį – abu pelnė po 15 taškų.

57:59 R.Kaukėnas (8 tšk.) pirmą kartą nuo rungtynių pradžios į priekį išvedė „Žalgirį“.

57:57 Po ilgo laiko rezultatas tapo lygus. Iš pradžių M.Popovičius (13 tšk.) sumetė abi baudas ir sumažino „Žalgirio“ atsilikimą iki dviejų, o iškart kamuolį perėmę žalgiriečiai privertė „Lietuvos rytą“ prasižengti ir R.Kaukėnas baudomis rezultatą išlygino.

55:53 V.Lipkevičiaus (5 tšk.) ir M.Popovičiaus (11 tšk.) dvitaškiai vilniečių pranašumą vėl aptirpdė.

55:49 Gana ilgą „Lietuvos ryto“ netaiklių tritaškių seriją tolimu šūviu nutraukė S.Buterlevičius (6 tšk.).

52:47 Ir toliau sėkmingą pasirodymą tęsė M.Katelynas (8 tšk.), kurio dvitaškis grąžino 5 taškų pranašumą. „Žalgiris“ per kelias minutes susirinko 5 komandines pražangas, tačiau tai padidinti pranašumo nepadėjo, nes S.Buterlevičius prametė abi baudas.

48:45 Kėlinį dvitaškiu pradėjo N.Nedovičius (9 tšk.), o kitoje atakoje tuo pačiu atsakė K.Lavrinovičius (4 tšk.).

Antras kėlinys:

Per dvidešimt minučių abi komandos suklydo po 8 kartus ir atliko po 11 rezultatyvių perdavimų. Pagal atkovotus kamuolius 14:12 pirmavo „Lietuvos rytas“, tačiau kauniečiai pradėjo geriau gintis nuo šeimininkų tritaškių. „Lietuvos rytas“ per antrą kėlinį pataikė tik du tolimus metimus iš 7, nors per pirmą buvo pataikė 5 iš 6.

„Žalgiris“ išprovokavo 14 pražangų (vilniečiai – 9) ir metė jau 13 baudos metimų (įmetė 11), o „Lietuvos rytas“ – tik 4 (įmetė 3).

46:43 M.Katelynas (4 tšk.) pelnė 4 taškus iš eilės, tačiau paskutinėmis sekundėmis dvitaškį pataikė I.Jaaberas (10 tšk.).

42:41 I.Jaaberas (8 tšk.) vis drąsiau metė tritaškius, o po vieno iš jų šeimininkų persvara sumažėjo iki minimumo.

40:38 Po taiklaus P.Jankūno baudos metimo ir I.Jaabero dvitaškio svečiai skirtumą sumažino iki divjeų taškų. „Žalgiris“ po truputį įsibėgėja, o vilniečių tritaškiai nebekrito – R.Seibutis prametė laisvas.

40:35 Tolimą metimą pataikė N.Nedovičius (7 tšk.), o M.Popovičius (9 tšk.) sumetė baudos metimus.

37:33 Netrukus M.Popovičių aplenkė M.Kuzminskas (8 tšk.), greitoje atakoje ir vėl įkalęs iš viršaus. Vilniečiai praraod kamuolį ir gavo tritaškį nuo I.Jaabero.

37:28 Iš pradžių M.Popovičius prasiveržė pro visą „Lietuvos ryto“ gynybą ir įmetė iš po krepšio, o kitoje atakoje aikštės šeimininkai suklydo ir vienas į priekį nuskuodęs kroatas pelnė dar du taškus. Gynėjas tapo rezultatyviausiu svečių krepšininku – 7 taškai.

35:24 M.Kuzminskas prisiminė pergalingas Eurolygos rungtynes su „Caja Laboral“. Puolėjas prasiveržė po krepšiu ir įkalė iš viršaus su varžovo pražanga, tačiau baudos metimo nepataikė.

35:22 D.Dulkys įsmeigė dar vieną tritaškį – „Žalgiris“ gana giliame nokdaune. Po šios atakos kauniečiai suklydo jau septintą kartą.

32:22 Po ilgesnės pertraukos taškus iš po krepšio pelnė N.Nedovičius, o netrukus tuo pačiu atsakė M.Kuzminskas.

30:20 Kėlinį taikliu dvitaškiu, pelnydamas tryliktą tašką, pradėjo R.Seibutis. Netrukus „Žalgiris“ suklydo jau šeštą kartą ir L.Radoševičius vilniečių persvarą padidino iki dviženklės.

Pirmas kėlinys:

Per pirmas dešimt minučių „Lietuvos rytas“ pataikė 5 tritaškius iš 6 (83 proc.), o kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 7:5.

26:20 Paksutinė pirmo kėlinio ataka priklausė vilniečiams, tačiau S.Babrauskas prametė pirmą „Lietuvos ryto“ tritaškį šiame mače.

24:18 Žaidimas vyko apylygiai – komandos apsikeisdavo dvitaškiais, tačiau J.Blūmas netrukus smeigė tritaškį ir „Lietuvos ryto“ persvara jau buvo išaugusi iki devynių (24:15), tačiau netrukus tolimą bombą pataikė ir M.Popovičius.

19:11 R.Seibutis apsukų nemažino. Gynėjas pelnė jau 11-ą tašką, o prieš tai kitoje aikštės pusėje puikiai po krepšiu prasiveržė R.Kaukėnas.

16:9 P.Samardžiskis įkalė puikų dėjimą. „Žalgiris“ dvigubino gynybą prieš R.Seibutį, tačiau šis atliko puikų perdavimą vidurio puolėjui.

14:9 Taikliais tritaškiais metimais apsikeitė A.Juškevičius ir S.Buterlevičius.

11:6 „Lietuvos rytas“ atrodė kur kas geriau – po puikaus R.Seibučio perdavimo lengvus taškus įmetė P.Samardžiskis.

9:4 R.Seibutis pelnė jau trečią iš eilės tritaškį – įspūdingas pasirodymas!

6:2 Pirmuosius taškus po Ado Juškevičiaus gražaus perdavimo lengvu meitmu iš po krepšio pelnė Mario Delašas. Po jų sekė du iš eilės R.Seibučio tritaškiai.

Kauniečiai rungtynes pradeda tokiu startiniu penketu: J.Foote'as, M.Kuzminskas, M.Delašas, A.Juškevičius ir V.Lipkevičius. Vilniečiai – S.Buterlevičius, R.Seibutis, P.Samardžiskis, N.Nedovičius ir M.Katelynas.

-------------------------------------------

Jeigu neskaičiuosime LKL rungtynių, kuriose nei viena komanda dar nežaidė su šį sezoną kol kas geriausiai atrodančiais „Šiauliais“ ir „Prienais“, klubų situacija yra kardinaliai skirtinga.

Ankstesnės rungtynės. „Žalgiris“ kol kas šiame sezone pralaimėjo vos dukart – Eurolygoje tik po dviejų pratęsimų nusileista Zagrebo „Cedevita“, o VTB Jungtinėje lygoje pralaimėta Rygos VEF klubui. Tačiau įveiktų komandų sąrašas įspūdingas – Eurolygos čempionas „Olympiakos“ ir vicečempionas CSKA, o viena stipriausių Ispanijos komandų „Caja Laboral“ sudaužyta 37 taškais.

Ką turi „Lietuvos rytas“? Pergalę Eurlygoje prieš kuklų „Partizan“ ir 3 pergales VTB: prieš Rusijos vidutiniokę „Krasnije Krilja“, Lenkijos klubą „Turow“ ir Estijos „Kalev“. Šalia to – devyni pralaimėjimai abiejuose turnyruose.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kauno Žalgirio krepaininkai  ruoaiasi rungtynėms
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ruošiasi rungtynėms

Ko tikėtis? Skirtingos tiek krepšininkų, tiek sirgalių nuotaikos. Kauniečiai į „Lietuvos ryto“ areną atvyks po įspūdingos pergalės prieš „Caja Laboral“, tačiau sužeistas žvėris dažnai kanda skaudžiau. Vilniečiai prieš sezoną parodė, kas su „Žalgiriu“ bent jau namuose kovoti gali – antrosiose Supertaurės rungtynėse ekipos išsiskyrė taikiai.

Nereikia pamiršti ir to, kad LKL grandų dvikovos dažnai atneša didelių staigmenų ir paneigia iki tol per sezoną nusistovėjusią tvarką. „Lietuvos rytas“ namuose iš visų jėgų stengsis tiek sirgaliams, tiek sau parodyti ir įrodyti, kad komanda nėra tik šlapia vieta. Tuo tarpu „Žalgiris“ galės būti labiau atsipalaidavęs, tačiau juos gali slėgti favoritų „titulas“.

Statistika. Galime teigti, kad pirmadienį kausis dvi kardinaliai priešingą žaidimo stilių propaguojančios komandos. „Žalgiris“ per 7 Eurolygos rungtynes vidutiniškai įmeta net po 86 taškus, o per 5 VTB susitikimus – po 79,2.

Per visus šiuos mačus 80-ies taškų ribą peržengė šešis kartus, 90-ies – keturis, o kartą įmetė 106 taškus. Tiesa tame mače su „Cedevita“ teko žaisti du pratęsimus. Tačiau dar nebuvo, kad „Žalgiris“ neįmestų 70-ies taškų. Mažiausiai (72) kauniečiai atseikėjo VEF klubui ir šį mačą pralaimėjo.

„Lietuvos rytas“ Eurolygoje pelno vos po 66,2 taško, o VTB lygoje po 68,8. Net du kartus šį sezoną vilniečiai per rungtynes nesugebėjo pelnyti net 50 taškų (Su „Barcelona“ – 49:67; su „Spartak“ – 48:75), o 80 taškų ribą peržengė vos kartą – pergalingose VTB rungtynėse su „Krasnije Krylja“ (81:70). Netgi 70-imt ar daugiau taškų „Lietuvos rytas“ įmetė tik 6 kartus per 13 rungtynių.

Praradimai. „Lietuvos rytas“ pirmadienį paskelbė, kad aukštaūgis Vilmantas Dilys dėl traumos nerungtyniaus mažiausiai du mėnesius. „Žalgiris“ šiame mače versis be amerikiečio Trammello Dardeno. Anot zalgiris.lt, puolėją sukaustė skrandžio skausmai, dėl kurių T.Dardenas pirmadienį nesitreniravo ir į Vilnių su komanda neišvyko.