2011 01 25

LKL: „Juventus“ išsivežė pergalę iš Kauno

Šeštą nesėkmę per paskutines septynerias Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynes patyrė „Kaunas TrioBet“ (5–10) komanda. Mindaugo Lukošiaus auklėtiniai antradienį savo aikštėje 65:77 (17:14, 14:25, 16:22, 18:16) nusileido Utenos „Juventus“ (6–8) krepšinkams.
Kauno komanda patyrė dešimtąjį pralaimėjimą.
Kauno komanda patyrė dešimtąjį pralaimėjimą. / Alfredo Pliadžio nuotr.

Abi ekipos susitikimą pradėjo netikslių metimų ir klaidų virtine, todėl sužaidus dvi minutes nei vienai komandai dar nebuvo pavykę pasižymėti. „Juventus“ komandą į priekį truktelėjo Arūno Vasiliausko tikslių metimų seriją (9:5), tačiau Povilo Čukino ir Vytenio Jasikevičiaus pastangomis kauniečiai neturkus atstatė pusiausvyrą – 9:9. Ketvirčio pabaigoje šiek tiek sėkmingiau rungtyniavo Mindaugo Lukošiaus auklėtiniai, kurie po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje – 17:14.

Antrąjį kėlinį dvitaškiu su bauda pradėjęs Aurimas Kieža išlygino rezultatą (17:17) ir „Juventus“ komanda iniciatyvos nebepaleido iki pat ketvirčio pabaigos. Nors net keturis tolimus metimus pataikė Giedrius Kurtinaitis, Utenos komanda Žydrūno Urbono, Jono Elvikio ir Mariaus Pociukonio pastangomis spurtavo 10:2 ir įgijo dviženklį pranašumą – 37:27. Kauniečiais iki didžiosios pertraukos pavyko tik nežymiai priartėti, todėl įpusėjus susitikimui „Juventus“ buvo priekyje 39:31.

Trečiąjį ketvirtį šešiais taškais be atsako pradėję „Juventus“ krepšininkai iškart padidino pranašumą iki keturiolikos taškų (45:31), o po Mariaus Prekevičiaus tolimo metimo sužaidus keturias minutes dar šiek tiek nutolo – 53:37. Vienu metu svečių persvara buvo šoktelėjusi iki aštuoniolikos taškų ribos (59:41), tačiau ketvirtį atkarpa 6:2 baigę kauniečiai daugiausiai V.Jasikevičiaus pastangomis šiek tiek priartėjo – 47:61.

Paskutinės dešimt minučių prasidėjo kauniečių spurtu 15:3, o „Juventus“ pranašumas sužaidus keturias minutės aptirpo iki dviejų taškų – 64:62. Iniciatyvos ėmęsis komandos kapitonas M.Prekevičius pačiu sunkiausiu komandai metu pataikė iš toli (67:62) ir atsigavę svečiai daugiau su likimu nebežaidė. Dvitaškį likus žaisti tris minutes pridėjo Aurimas Adomaitis (69:62), iš vidutinio nuotolio pataikė A.Vasiliauskas (71:62), o „Juventus“ komandai dviženklį pranašumą grąžino A.Kieža – 74:62. Aikštės šeimininkų bandymai išsigelbėti tolimais metimais norimo rezultato nedavė ir Utenos klubas iškovojo pergalę rezultatu 77:65.

15 taškų prie pergalės prisidėjo Arūnas Vasiliauskas, 12 – Aurimas Kieža, 10 – Aurimas Adomaitis, 9 – Marius Prekevičius, 8 – Vytenis Čepukaitis.

Kauniečių gretose sėkmingiausiai žaidė Giedrius Kurtinaitis (16 tšk.), Vytenis Jasikevičius (13 tšk.) bei Povilas Čukinas (9 taškai).

Turnyre pirmauja be pralaimėjimų žengiantis vicečempionas Kauno „Žalgiris“ (13/0), lenkiantis nugalėtojos titulą ginančią Vilniaus „Lietuvos ryto“ (11/2) ekipą bei Prienų „Rūdupio“ (9/4) krepšininkus.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškai):