2012 02 04

LKL: „Juventus“ nutraukė nesėkmių seriją, „Rūdupis“ palaužė „Sakalus“

Trijų nesėkmių iš eilės seriją Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate nutraukė Utenos „Juventus“ (6/10) klubas, kuris savo aikštelėje 93:81 (26:22, 25:23, 26:18, 16:18) įveikė lygos autsaiderę Palangos „Naglio“ (2/13) komandą.
Adas Juškevičius („Rūdupis“)
Adas Juškevičius („Rūdupis“) / Aliaus Koroliovo nuotr.

Aikštės šeimininkai į priekį išsiveržė nuo pat mačo pradžios, tačiau kiek ženkliau atitrūkti sugebėjo tik antrojo kėlinio pradžioje, kai po Dariaus Pakamanio ir Arūno Vasiliausko metimų įgijo vienuolikos taškų pranašumą – 33:22.

Nors spurtą 9:0 surengę svečiai iš Palangos sumažino atsilikimą iki dviejų taškų (31:33), ketvirčio pabaigoje vėl šiek tiek sėkmingiau žaidė „Juventus“ klubas, kuris įpusėjus susitikimui buvo priekyje – 51:45.

Panašiai susitikimas vyko ir po didžiosios pertraukos. Utenos komandai vis pavykdavo įgyti dviženklę persvarą, tačiau svečiai deficitą netrukdavo sumažinti. Po Žydrūno Urbono ir Gedimino Maceinos metimų trečiajame kėlinyje likus žaisti keturias minutes „Juventus“ pranašumas šoktelėjo iki trylikos taškų (70:57), o prieš lemiamą ketvirtį skirtumas dar minimaliai išaugo – 77:63.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui „Juventus“ pranašumas pasiekė dvidešimties taškų ribą (85:65), o rungtynes uteniškiai laimėjo rezultatu 93:81.

„Juventus“ komandai po 18 taškų surinko Darius Pakamanis (baudos 8/8, 7 atk. kam.) ir Arūnas Vasiliauskas (tritaškiai 4/5), po 12 – Karolis Petrukonis (10 atk. kam., 5 blk.) ir Gintautas Matulis.

Svečių gretose išsiskyrė Paulius Kleiza (16 tšk. ir 6 atk. kam.) bei Mindaugas Reminas (12 tšk.).

„Rūdupis“ iškovojo 13 pergalę

Dvyliktąją nesėkmę LKL pirmenybėse patyrė Vilniaus „Sakalų“ (4/12) klubas, kuris svečiuose 70:80 nusileido Prienų „Rūdupio“ (13/3) krepšininkams.

Pirmasis kėlinys klostėsi labai nerezultatyviai. Sužaidus 5 minutes „Rūdupis“ pirmavo 7:2, bet keturi iš eilės A. Kiaušo taškai leido pasivyti varžovus – 6:7. Visgi tuomet prieniškiai laimėjo atkarpą 9:0 ir įgijo dviženklį pranašumą – 16:6. Net 10 kamuolių per pirmąsias 10 žaidimo minučių praradę „Sakalai“ po pirmojo ketvirčio atsilikinėjo 8:19.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka
Arnas Butkevičius

Antrajame kėlinyje toliau taikliai krepšį atakavę prieniškiai 13-ąją minutę pirmavo jau 29:13. Sunkiu Vilniaus komandai metu iniciatyvos ėmėsi R. Matulis, kuris sužaidus 5 minutes iniciavo spurtą 10:0 ir „Sakalai“ priartėjo – 28:33. Laiku paprašyta V. Šeškaus minutės pertraukėlė sustabdė įsibėgėjusius K. Maksvyčio auklėtinius, o paskutinę sekundę A. Milaknio pataikytas fantastiškas tolimas metimas padidino „Rūdupio“ pranašumą iki 9 taškų – 44:35.

Po didžiosios pertraukos sužaidus kiek daugiau nei 4 minutes prieniškiai buvo atitrūkę saugiu atstumu (55:43), bet „Sakalai“ spurtavo 10:0 ir sumažino deficitą iki vieno taiklaus metimo – 53:55. Po minutės pertraukėlės „Rūdupis“ atsakė 6 taškais iš eilės ir vėl kiek ramiau atsikvėpė – 61:53. Po trisdešimties žaidimo minučių vilniečių deficitas tebesiekė 9 taškus – 58:67.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje J. Gintvainis įmetė dvitaškį (60:67) ir netrukus „Rūdupio“ vyr. treneris V. Šeškus buvo nubaustas technine pražanga. „Sakalai“ turėjo puikią galimybę pasivyti varžovus, bet V. Sirvydžio abi baudos skriejo pro šalį, o ataka pasibaigė netaikliu metimu. Prieniškiai čia pat atsakė dviem tiksliais antpuoliais ir susigrąžino dviženklį pranašumą – 71:60. „Sakalai“ dar bandė gelbėtis, tačiau jėgų lemiamam šturmui nebeužteko.

„Rūdupiui“ Adas Juškevičius pelnė 20, Gintaras Kadžiulis – 15, Povilas Butkevičius – 13, Artūras Milaknis – 11 taškų. „Sakalų“ ekipoje išsiskyrė Evaldas Baniulis (10 atk. kam.) ir Rolandas Matulis, surinkę po 15, Arnas Butkevičius ir Laurynas Samėnas (7 atk. kam., 5 rez. perd., 10 kld.) pelnė po 13.