2014 05 11

LKL ketvirtfinalio drama Klaipėdoje: paskutinę trečiųjų rungtynių sekundę į pusfinalį prasmuko „Neptūnas“, 89:88 įveikęs „Šiaulius“

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate paaiškėjo paskutinis ketvirtasis klubas, kuris tęs kovą dėl šio sezono LKL apdovanojimų. Juo tapo Klaipėdos „Neptūnas“, lemiamame ketvirtfinalio serijos mače pajūryje palaužęs „Šiaulius“ 89:88 (22:24, 27:16, 20:22, 20:26). Kaip ir priklauso, atkaklioje kovoje viską lėmė vienas metimas – tritaškio nepataikęs rezultatyviausias šiauliečių žaidėjas D.Needhamas lėmė, kad „Šiaulių“ ekipa atsisveikina su šiuo sezonu ir pradeda atostogas.
„Šiauliai“ – „Neptūnas“: LKL ketvirtfinalis
„Šiauliai“ – „Neptūnas“: LKL ketvirtfinalis / Alvydo Januševičiaus nuotr.

Pirmose ketvirtfinalio rungtynėse uostamiestyje pergalę po dramatiškos ir atkaklios kovos 86:83 šventė klaipėdiečiai, tačiau atsakomosiose rungtynėse šiauliečiai pasiekė revanšą su kaupu – 95:66. Tad vienintelėje šio sezono ketvirtfinalio serijos poroje prireikė trečiojo mačo.

Pusfinalyje „Neptūno“ jau laukia Prienų „TonyBet“ ekipa, kuri ketvirtfinalyje 2:0 įveikė Utenos „Juventus“ krepšininkus.

Jau nuo pirmųjų kėlinio minučių sekmadienį abi ekipos vienas kitai kibo į atlapus. Mat pergalės kaina aiški – pralaimėjusi komanda eina atostogų, o nugalėjusi vis dar turi šansus siekti LKL aukso žiedų arba sidabriniu ar bronzinių ženklelių.

Pirmojo kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidę šiauliečiai po Dariaus Pakamanio dviejų taiklių baudos metimų pirmavo 24:22.

Antrame ketvirtyje klaipėdiečiai nutarė paspausti svečius ir tai davė šiokių tokių dividendų – „Neptūnas“ kėlinio viduryje pirmavo 37:32.

Nors šiauliečiai bandė sumažinti skirtumą, šeimininkai padidino atotrūkį iki 9 taškų ir pailsėti išėjo pirmaudami 49:40.

Po didžiosios pertraukos „Šiauliai“ iškart nutarė žaisti „va-bank“ ir sumažino atsilikimą iki 49:54, bet spaudimą atlaikęs „Neptūnas“ neišleido mačo vadžių iš savo rankų ir po trijų kėlinių turėjo 7 taškų persvarą – 69:62.

Nors šiauliečiai siekė kuo greičiau panaikinti „Neptūno“ persvarą, ketvirtasis kėlinys ir vėl priklausė šeimininkams – jie ne tik išlaikė 7-9 taškų persvarą, tačiau likus žaisti 5 min., po V.Šarakausko tolimo metimo pirmavo 80:69.

Likus kovoti 2 min., šiauliečiai buvo sumažinę atotrūkį iki vieno tolimo metimo – 80:83, tačiau po to „gavo“ keturis sausus taškus. Vis dėlto, jie nenuleido rankų ir iki finalinės sirenos likus 70 sek. jie vėl priartėjo iki 85:87, 87:89.

Likus žaisti 9 sek. D.Pakamanis stojo prie baudų linijos, tačiau pataikė tik vieną baudos metimą – 88:89. Po to prie baudų linijos stojo klaipėdientis V.Šarakauskas, kuris netikėtai prametė abu baudos metimus, tačiau lemiamas šiauliečių tritaškis metimas buvo netikslus. Jį paskutinę akimirką bandė pataikyti 25 taškus per rungtynes pelnęs D.Needhamas.

„Neptūnas“: Marius Runkauskas (3/4 tritaškiai) 15, Martynas Mažeika ir Valdas Vasylius po 14, Edgaras Ulanovas 11, Simas Galdikas (5/5 dvitaškiai) 10, Tyrone‘as Brazeltonas ir Vytautas Šarakauskas po 9.

„Šiauliai“: Derekas Needhamas 25, Travisas Leslie 20, Darius Pakamanis 12, Chrisas Cooperis (5/5 dvitaškiai) ir Arnas Labuckas po 10.

Kitame pusfinalyje pirmąjį mačą jau sužaidė ankščiau patekusios ekipos – Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Kauno „Žalgiris“. Pergalę namuose penktadienį po itin karštos kovos iškovojo sostinės ekipos nariai – 90:85.