2012 02 10

LKL: kova iki paskutinių minučių „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 91:85

Keturioliktą pergalę LKL pirmenybėse iškovojo Vilniaus „Lietuvos ryto“ (14/2) ekipa, svečiuose 91:85 (24:22, 22:19, 22:18, 23:26) palaužusi Klaipėdos „Neptūno“ (6/9) krepšininkus.
Renaldas Seibutis ir komandos draugai
Renaldas Seibutis ir komandos draugai / Alfredo Pliadžio nuotr.

Pirmieji taškus susitikime pelnė aikštės šeimininkai, tačiau ilgai netrukus Lawrence'as Robertsas, perskrodęs visą varžovų gynybą, atsakė dėjimu (2:2). Sužaidus tris minutes, vilniečiai surengė sėkmingą atkarpą (7-2) ir skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki 5 taškų (4:9). Įpusėjus ketvirčiui, „Neptūno“ krepšininkai bendromis pastangomis sugebėjo prisivyti oponentus (12:14). Likus žaisti mažiau nei minutę, klaipėdiečiai, po dviejų taiklių Arturas Brunins baudos metimų, įsiveržė į priekį (22:21). Visgi, per likusį laiką svečiai pelnė 3 taškus ir susigrąžino pranašumą (22:24).

Prabėgus dviem minutės antrajame ketvirtyje, situacija aikšėteje nesikeitė – Klaipėdos komanda ir toliau neleidusi „Lietuvos rytui“ pabėgti į priekį alsavo pastariesiems į nugarą (25:29). Dar po kelių minučių vilniečiai surengė kelias rezultatyvias atakas ir skirtumas šoktelėjo iki 8 taškų (27:35). Likus žaisti apie dvi minutes, „Neptūno“ krepšininkai, sustygavę gynybą, sugebėjo surengti spurtą (7-0) bei vėl sumažino atsilikimą iki 2 (37:39). Per likusį laiką svečiai neketino užleisti savo pozicijų aikštės šeimininkams ir, pelnę 5 taškus paeiliui, padidino savo pranašumą iki 5 (41:46).

Po didžiosios pertraukos situacija aikštėje nepasikeitė – sužaidus dvi minutes, 5 taškais priekyje buvo sostinės klubas (45:50). Kėlinio viduryje, du tolimus šūvius pataikęs Steponas Babrauskas, vieną – Artūras Jomantas, padėjo svečiams susikrauti dviženklę persvarą (49:59). Likus žaisti minutę ketvirtyje, „Neptūno“ komanda buvo šiek tiek sumažinusi atsilikimą, tačiau Babrauskas įsmeigė dar du tritaškius ir vilniečių pranašumas išaugo iki 11 (57:68). Po trisdešimties žaidimo minučių priekyje buvo „Lietuvos ryto“ klubas – 59:68.

Lemiamą ketvirtį klaipėdiečiai pradėjo 4 taškais iš eilės, tačiau ilgai netrukus Aleksandras Rašičius įsmeigė tolimą vinį (63:71). Aikštės šeimininkai ir toliau neketino mažinti apsukų, po Brunins tritaškio ir Minudago Girdžiūno dviejų taškų su varžovo pražanga, ekipas skyrė 3 taškai (71:74). Laikui bėgant, Vilniaus krepšininkams ir toliau sunkiai sekėsi stabdyti oponentų atakas – Brunins, paliktas laisvas, tolimu metimu sumažino atsilikimą iki 2 taškų (77:79). Likus žaisti minutę, Tyrese'as Rice'as pataikė sudėtingą dvitaškį per aukštai iškeltas varžovo rankas, Mindaugas Katelynas realizavo abu baudų metimus ir skirtumas šoktelėjo iki 6 (81:87). Per likusį laiką „Lietuvos ryto“ ekipai pavyko išlaikyti pranašumą ir iškovoti pergalę (85:91).

Pirmajame komandų tarpusavio mače vilniečiai savoje arenoje be jokių problemų sutriuškino savo varžovus – 90:65.

Po šios pergalės „Lietuvos rytas“ savo sąskaitoje turi 14 pergalių ir 2 pralaimėjimus. „Neptūno“ kraityje – 5 laimėjimai ir 9 nesėkmės.

Nugalėtojams Jonas Valančiūnas (6 atk. kam.) pelnė 16, Tyrese'as Rice'as (6 rez. perd.) ir Steponas Babrauskas – po 14, Aleksandras Rašičius ir Lawrence'as Robertsas – po 10 taškų.

Pralaimėjusiems Martynas Mažeika surinko 19, Arturas Bruninis – 17, Simas Galdikas – 15, Laurynas Mikalauskas – 11, Evaldas Dainys (6 rez. perd.) – 10 taškų.