2014 11 28

LKL: „Lietkabelis“ užtikrintai įveikė „Nevėžį“

LKL čempionate penktadienio vakarą „Lietkabelio“ (5-10) krepšininkai namuose 97:67 (22:13, 23:20, 27:18, 25:16) įveikė „Nevėžio“ (2-13) ekipą.
Vytenis Čižauskas
Vytenis Čižauskas / Augusto Didžgalvio/kklietkabelis.lt nuotr.

„Nevėžis“ rungtynes pradėjo spurtu 6:0. „Lietkabelio“ taškų sąskaitą atidarė Evaldas Žabas, Žygimantas Jonušas smeigė tolimą metimą, o Ivanas Nelyubovas pridėjo du taškus ir panevėžiečiai jau buvo priekyje (7:6). Bėgant kėliniui komandos keitėsi taikliomis atakomis, tačiau likus kiek mažiau nei minutei iki kėlinio pabaigos „Lietkabelis“ pirmavo – 22:13.

Antrąjį kėlinį panevėžiečiai pradėjo spurtu 6:0 ir susikrovė 15 taškų persvarą (28:13). Po Mindaugo Budzinausko paprašytos minutės pertraukėlės spurtu atsakė „Nevėžio“ krepšininkai ir sumažino deficitą iki 5 taškų (28:23). Tačiau Dainiaus Šalengos tritaškis ir I. Nelyubovo baudų metimai neleido ištirpti panevėžiečių pranašumui (33:25). Prieš ilgąją pertrauką „Lietkabelis“ turėjo 12 taškų persvarą – 45:33.

Įpusėjus trečiam kėliniui „Lietkabelis“ vėl sugebėjo nutolti ir padidinti pranašumą iki 17 taškų (57:40). Po dar vieno Ž. Jonušo tritaškio panevėžiečių persvara išaugo iki rekordinės 20 taškų ribos (60:40). Prieš ketvirtąjį kėlinį komandas skyrė 21 taškas – 72:51.

Ketvirtajame kėlinyje situacija nesikeitė ir „Lietkabelio“ pranašumas svyravo ties 20 taškų ribą (78:56). Prabėgus pusei kėlinio kėdainiečiai turėjo 17 taškų deficitą (80:63). Po L.Aukštikalnio tolimo metimo panevėžių pranašumas išaugo iki rekordinio – 25 taškų (89:64). Per likusį laiką nieko netikėto neįvyko ir „Lietkabelis“ šventė lengvą pergalę – 97:67.

„Lietkabelis“: I.Neliubovas (8 atk. kam.) 17 tšk., D.Griškėnas 16 tšk., V.Čižauskas (7 atk. kam.) 14 tšk., J.Žuža 12 tšk., N.Dahlmanas (11 atk. kam.) 11 tšk., L.Aukštikalnis 10 tšk.

„Nevėžis“: V.Volkus 13 tšk., J.Tamulis ir R.Biliartas (9 atk. kam.) po 12 tšk., A.Kliujevas (6 atk. kam.) 10 tšk., T.Davisas 7 tšk.