2014 09 30 /20:12

LKL: Martyno Gecevičiaus vedamas „Lietuvos rytas“ iškovojo antrąją pergalę

Antradienį LKL lygos rungtynių serija prasidėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ dvikova su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ išvykoje. Antrąją pergalę šiame sezone iškovojo vilniečiai, kurie 87:69 (21:15, 24:19, 20:18, 22:17) nugalėjo „Pieno žvaigždžių“ krepšininkus. Pirmąją pergalę šiame sezone iškovojo „Šiauliai“, kurie 93:87 palaužė „Prienų“ krepšininkus. Triuškinančią pergalę pasiekė Alytaus „Dzūkija“, kuri išvykoje 86:64 nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“.
Martynas Gecevičius
Martynas Gecevičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Sostinės ekipą į priekį vedė net septynis tritaškius pataikęs Martynas Gecevičius. Krepšininkas iš viso surinko 25 taškus. Po 13 taškų pridėjo Gediminas Orelikas ir Antanas Kavaliauskas.

„Pieno žvaigždėms“ 21 tašką pelnė E.Kairys, po 11 taškų surinko K. La Monte ir O.Olisevičius.

LKL čempionate Virginijaus Šeškaus auklėtiniai savo sąskaitoje turėjo vieną pergalę, tuo tarpu pasvaliečiai pirmose rungtynėse išvykoje nugalėjo Utenos „Juventus“ klubą, tačiau po poros dienų savų žiūrovų akivaizdoje pralaimėjo Kėdainių „Nevėžiui“.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 25, G.Orelikas ir A.Kavaliauskas po 13, T.Leslie ir M.Lukauskis po 9, A.Valeika ir A.Juškevičius po 5, P.Dambrauskas 4, K.Natiažko ir M.Moseris po 2 tšk.

„Pieno žvaigždės“: E.Kairys 21, K. La Monte ir O.Olisevičius po 11, T.Jogėla ir G.Sirutavičius po 6, A.Viskontas ir Ž.Skučas po 5, A.Oriakhi (8 atk. kam.) 4 tšk.

Rungtynės:

Susitikimo pradžioje vilniečių puolimo lyderiu tapo A.Kavaliauskas, tačiau „Pieno žvaigždžių“ žaidėjai atsakydavo rezultatyviais išpuoliais. Netrukus vidurio puolėjas įspūdingai įdėjo kamuolį iš viršaus – 8:8 (3 min.).

M.Gecevičius smeigė savo antrąjį tritaškį metimą – 19:15. Pirmąjį kėlinį, kurio metu galimybę pasireikšti turėjo dešimt sostinės klubo žaidėjų, laimėjo „Lietuvos rytas“ (21:15).

A.Juškevičius rezultatyviai užbaigė ataką ir privertė varžovą prasižengti, T.Leslie pataikė tolimą metimą – 27:22 (12 min.).

Vilniečiai toliau stengėsi itin kibiai gintis, o varžovai dažnai prarasdavo kamuolį. A.Kavaliauską aikštėje pakeitė iki tol nežaidęs K.Natiažko.

Į aikštę sugrįžęs P.Dambrauskas iš karto nuliūdino varžovų sirgalius dvitaškiu. M.Lukauskis žaibiškai persivarė kamuolį į varžovų aikštės pusę ir pataikė tritaškį – „Lietuvos rytas“ susikrovė dviženklę persvarą (38:26 , 16 min.).

Po dviejų kėlinių svečiai pirmavo 45:34.

Po pertraukos „Lietuvos rytas“ toliau žaidė užtikrintai ir įgijo 20 taškų persvarą (61:41, 24 min.). Pasvaliečiai nenuleido rankų ir skirtumą sušvelnino – 65:52 (30 min.).

Paskutinio ketvirčio pradžioje vilniečių komandoje sublizgėjo M.Gecevičius ir T.Leslie. Amerikietis įspūdingu dėjimu padidino svečių pranašumą iki 18 taškų (72:54).

Likus žaisti 5 minutes aikštėje pasirodė ir E.Šeškus. M.Gecevičius įskraino dar vieną tritaškį ir pelnė 25-tajį tašką.

Susitikimo pabaigoje G.Orelikas dėjimu sudrebino „Pieno žvaigždžių“ krepšį, vilniečiai užtikrintai laimėjo rungtynes – 87:69.

„Šiauliai“ – „Prienai“ 93:87 (26:9, 22:19, 22:27, 23:32)

Per pirmąjį ketvirtį „Prienai“ pelnė vos devynis taškus, tačiau sugebėjo atsitiesti ir užtikrinati sužaidę trečiąjį bei ketvirtąjį kėlinius sukūrė tikrą intrigą rungtynių pabaigoje. Nepaisant to pergalę šventė šeimininkai.

Nugalėtojams net 23 taškus pelnė Rokas Giedraitis. Po 12 pridėjo K. Babkauskas ir G. Leonavičius.

Panevėžio „Lietkabelis“ – Alytaus „Dzūkija“ 64:86 (23:23, 21:20, 11:20, 9:23)

Pirmoji rungtynių pusė klostėsi atkakliai ir po dviejų kėlinių panevėžiečiai pirmavo vienu tašku, tačiau alytiškiai stipriai spurtavo ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Vilmantas Dilys nugalėtojams surinko 18 taškų ir atkovojo 8 kamuolius. 13 taškų ir 8 atkovotus kamuolius pridėjo A. Lapeta. M. Dixonas surinko 12 taškų, Artūras Jomantas – 11-a.

Panevėžio ekipai Dainius Šalenga pelnė 14 taškų. Ž. Jonušas – 12, T. Lydeka – 11.