2014 11 15

Antras pralaimėjimas LKL: „Lietuvos rytas“ sensacingai nusileido „Pieno žvaigždėms“

Šeštadienį Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubas namuose 85:87 (15:15, 23:22, 25:20, 22:30) nusileido vos septintąją vietą LKL užimančiai Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipai ir įsirašė antrąjį pralaimėjimą šiame sezone.
Mindaugas Lukauskis
Mindaugas Lukauskis / Alfredo Pliadžio nuotr.

Likus žaisti 1:30 min. iki rungtynių pabaigos, rezultatas buvo lygus 80:80. Tuomet dvitaškį pataikė A. Oriakhis – 82:80. M.Gecevičius prametė tolimą metimą. A. Viskontas pataikė dvitaškį, o B.Baronas pataikė du baudos metimus. Tuomet prasižengė A. Juškevičius. G. Sirutavičius realizavo baudos metimus. B.Baronas pataikė labai svarbų tritaškį ir iškart po to prasižengė M.Lukaukis.G. Sirutavičius pataikė vieną baudos metimą iš dviejų. M.Lukauskis ir B.Baronas prametė lemiamais galėjusius tapti tritaškius.

Pasvalio ekipa šiame sezone yra iškovojusi penkias pergales ir patyrusi šešis pralaimėjimus.

Rezultatyviausias „Lietuvos ryto“ ekipoje buvo Mindaugas Lukauskis, kuris surinko 17 taškų. 14 taškų pridėjo Billy Baronas, Gediminas Orelikas surinko 13 taškų ir atkovojo 7 kamuolius.

Pasvalio ekipai O. Olisevičius surinko 20 taškų ir atkovojo 9 kamuolius. E. Kairys pridėjo 15 taškų.

BEKO-LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):

11.Mažeikių „Mažeikiai“ 11 0 11 766:935

„Lietuvos rytas“: Mindaugas Lukauskis (4/6 dvitaškiai) 17, Billy Baronas 14, Gediminas Orelikas (7 atk. kam.) 13, Antanas Kavaliauskas (5/6 dvitaškiai) 12, Travisas Leslie 9, Adas Juškevičius (7 rez. perd.) 6, Mike'as Moseris 5, Artūras Valeika 4, Paulius Dambrauskas 3, Martynas Gecevičius 2.

„Pieno žvaigždės“: Osvaldas Olisevičius 20, Evaldas Kairys 15, Laimonas Kisielius 13, Aidas Viskontas 12, Alexanderis Oriakhi 10.

Rungtynės:

Nuo pirmųjų minučių vilniečiai aikštėje žaidė tokia sudėtimi:  Adas Juškevičius, Martynas Gecevičius, Travisas Leslie, Gediminas Orelikas ir Antanas Kavaliauskas.

Rungtynių pradžioje komandos dažniau klydo nei rinko taškus. Pusantros minutės taškų tylą nutraukė efektingai kamuolį ore pagavęs A.Kavaliauskas (2:0). Pasvaliečiai pirmuosius taškus pelnė po pustrečios minutės (2:2). Vilniečiams taškus rinko tik A.Kavaliauskas. Prie jo prisijungė T.Leslie (6:2).

Puolime įsibėgėję pasvaliečiai lygino rezultatą (6:6). A.Juškevičiaus dvitaškis sostinės klubui vėl suteikė trapią persvarą (8:6). G.Sirutavičiaus tritaškis pirmą kartą išvedė „Pieno žvaigždes“ į priekį 11:8. Pirmojo kėlinio pabaigą vainikavo M.Lukauskio tritaškis beveik su sirena. Pirmasis susitikimo ketvirtis baigėsi taikiu rezultatu – 15:15.

Antrojo ketvirčio pradžioje B.Baronas atliko puikų perdavimą P.Dambrauskui, o kitoje atakoje į svečių krepšį įskraidino tritaškį – 19:15. Tačiau šeimininkų krepšį pervėręs A.Viskonto tritaškis sugrąžino „Pieno žvaigždėms“ minimalią persvarą – 20:19.

Komandos susitelkė gynyboje. Vilniečiai pirmavo 21:20. Nerezultatyvią rungtynių atkarpą pagyvino M.Lukauskio, E.Kairio ir A.Viskonto tritaškiai. Po dviejų paskutiniųjų „Pieno žvaigždės“ vėl atsidūrė priekyje – 27:26. Pirmieji M.Gecevičiaus taškai ir G.Oreliko tritaškis privertė M.Šernių prašyti minutės pertraukėlės – 31:27. Ji davė vaisių.

Pasvalio ekipa žaibiškai išlygino rezultatą (31:31). A.Valeikos dėjimas sugrąžino sostinės komandai 2 taškų persvarą (33:31). „Pieno žvaigždės“ įsibėgėjo. G.Sirutavičiaus tritaškis ir A.Oriakhi baudų metimai Pasvalio komandai suteikė 4 taškų persvarą, bet G.Oreliko tritaškis ir A.Juškevičiaus lengvi taškai prieš pat pertrauką išvedė „Lietuvos rytą“ minimaliu skirtumu – 38:37.

Trečiasis kėlinys startavo pasvaliečių puolėjo L.Kisieliaus tritaškiu (40:38). A.Kavaliauskas ir M.Lukauskis sugrąžino šeimininkams pranašumą – 42:40. A.Kavaliausko ir A.Juškevičiaus dvitaškiai M.Šerniui signalizavo svečių minutės pertraukėlę – 46:42. Pirmuosius taškus pelnė į aikštę po traumos grįžęs M.Moseris. Netrukus energingai rungtyniavęs M.Moseris tritaškiu padidino skirtumą iki 7 taškų – 53:46.

Kaip staigiai pranašumas išaugo, taip greitai ir ištirpo. Po K.La Monte‘o baudų metimų „Pieno žvaigždės“ priartėjo 52:53. Netrukus tas pats K.La Monte'as pasiaukojančiu reidu persvėrė rezultatą svečių naudai – 54:53. Kėlinio pabaiga priklausė amerikiečiams. B.Barono tritaškis vėl išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį – 56:54, o T.Leslie pridūrė 7 taškus iš eilės. Prieš ketvirtąjį kėlinį vilniečiai buvo priekyje 63:57.

„Lietuvos rytas“ ketvirtojo kėlinio pradžioje nusprendė sudėlioti taškus ant „i“. G.Oreliko tritaškis didino persvarą iki 9 taškų – 71:62. P.Dambrauskas dvitaškiu pranašumą pirmą kartą padidino iki 10 taškų – 75:65. „Lietuvos rytui“ nepavyko atitrūkti. Pasvaliečiai vėl artinosi, o A.Viskontas tolimu metimu sukarpė šeimininkų persvarą iki 4 taškų – 73:77.

G.Sirutavičius tritaškiu išlygino rezultatą ir užkūrė pirtį patiems „Lietuvos ryto“ arenos šeimininkams (78:78). Pasvaliečiai apsigynė savoje aikštės pusėje, komandos apsikeitė taikliais E.Kairio ir M.Lukauskio dvitaškiais (80:80). Prieš pat paskutinę minutę A.Oriakhi persvėrė rezultatą „Pieno žvaigždžių“ naudai – 82:80. M.Gecevičiaus tritaškis likus 43 sek. net nelietė lanko. Likus 30 sek. A.Viskontas didino skirtumą iki 4 taškų.

Likus 15,6 sek. M.Lukauskis po krepšiu išprovokavo pasvaliečių pražangą. Panevėžietis sumetė abi baudas (82:84). 14,1 sek. G.Sirutavičius sumetė abi baudos metimus ir vilniečius įstūmė į kritinę situaciją (86:82). B.Baronas likus 11,6 sek. tritaškiu sumažino atsilikimą iki taško (85:86). Pasvaliečiai likus 10,6 sek. stojo prie baudų metimo linijos. G.Sirutavičiaus nervai neatlaikė. Jis prametė pirmąją baudą (87:85). M.Lukauskis galėjo išplėšti pergalę, bet jo tritaškis likus 3 sek. skriejo pro šalį.