2011 12 23

LKL: „Lietuvos rytas“ nušlavė „Juventus“ krepšininkus

Įspūdingą pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybių rungtynėse iškovojo Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas, kuris savo aikštelėje net 102:68 (25:15, 26:20, 29:15, 22:18) sutriuškino Utenos „Juventus“ ekipą.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / Tomo Lukšio/BFL nuotr.
Temos: 1 Krepšinis

Vilniečiams tai buvo dešimtoji pergalė per dešimt susitikimų, o uteniškiai patyrė septintąją nesėkmę per vienuolika mačų.

Lygiai prasidėjusiose rungtynėse nei vienai komandai per pirmąsias penkias minutes nepavyko įgyti solidesnės persvaros (9:9). Visgi įpusėjus ketvirčiui keturis taškus iš eilės surinko Predragas Samardžiskis, dvitaškį pridėjo Artūras Jomantas, iš toli pataikė Aleksandras Rašičius ir „Lietuvos rytas“ spurtavo 9:0 bei nutolo – 18:9. Likus žaisti dvi minutes Stepas Babrauskas tolimu metimu padidino vilniečių persvarą iki dviženklės (11:22) ir nors keturi Tomo Gaidamavičiaus taškai buvo padėję uteniškiams kiek priartėti (15:22), A.Rašičius tritaškiu sugrąžino „Lietuvos rytui“ dviženklį pranašumą – 25:15.

Viskas iš dalies tapo aišku antrajame kėlinyje sužaidus keturias minutes, kai spurtu 9:0 pradėję vilniečiai ėmė triuškinti varžovus – 34:15. Arūnui Vasiliauskui ir Žygimantui Šeštokui pataikius iš toli „Juventus“ deficitas kiek sumažėjo (23:39), tačiau likus žaisti dvi minutes vilniečiai vėl nutolo (49:26), o po dviejų kėlinių pirmavo 51:35.

Trečiojo kėlinio pradžia priminė antrąjį ketvirtį. „Lietuvos rytas“ vėl laimėjo atkarpą 10:0 ir po Mindaugo Katelyno dvitaškio su pražanga aikštės šeimininkų persvara šoktelėjo iki 26 taškų – 61:35. Likus žaisti tris minutes „Lietuvos ryto“ pranašumas viršijo trisdešimties taškų ribą (73:42), o per likusį kėlinio laiką niekas nepakito – 80:50.

Ketvirtajame kėlinyje jokios intrigos jau nebuvo. Likus žaisti tris minutes Jonas Valančiūnas vilniečiams pelnė šimtąjį tašką, o mačo pabaigoje „Lietuvos ryto“ krepšininkai jau stengėsi žaisti gražiai ir palepinti susirinkusius žiūrovus.

„Lietuvos rytas“: J.Valančiūnas (14 atk. kam.), M.Katelynas, P.Samardžiskis ir A.Jomantas – po 14, R.Seibutis 13, S.Babrauskas 10, A.Rašičius 9, V.Dilys 6, B.Newley 5, T.Rise'as (6 atk. kam.).

„Juventus“: D.Pakamanis 14 (baudos 8/8), K.Petrukonis 12 (8 atk. kam.), V.Volkus 10, T.Gaidamavičius 9, A.Vasiliauskas 8, G.Maceina ir G.Matulis – po 6, Ž.Šeštokas 3.