2014 01 25 /17:40

LKL: „Lietuvos rytas“ su „Pieno žvaigždėmis“ juokavo tik pusę mačo – po pertraukos nurūko į pergalę

LKL pirmenybėse Vilniuje „Lietuvos ryto“ (9/0) krepšininkams rimtą iššūkį metė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (12/7) komanda, kurioje rungtyniauja du buvę vilniečių žaidėjai. Nors svečiai pirmą rungtynių dalį kovojo atkakliai ir po dvidešimties minučių pirmavo (43:39), tačiau vilniečiai po pertraukos susiėmė ir iškovojo pergalę 94:73 (22:25, 17:18, 28:17, 27:13).
„Lietuvos rytas“ ir „Lokomotiv“
Zabianas Dowdellas ir Renaldas Seibutis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Per pirmus du ketvirčius „Lietuvos rytas“ padarė daug klaidų ir tai neleido jiems pirmauti. Vien Artūras Jomantas iki pertraukos perėmė šešis kamuolius.

Po pertraukos „Lietuvos rytas“ kirto iš peties ir viena po kitos rezgė rezultatyvias atakas. Vilniečiams atsirišo ir namų arenos krepšys – rungtynėse jie pataikė net 11 tolimų metimų iš 21 (52 proc.).

Paskutinės penkios rungtynių minutės jau buvo tik formalumas, o „Lietuvos rytas“ savo persvarą padidino iki triuškinančios.

„Lietuvos rytas“: J.Palaciosas (9/11 dvit., 2/2 baud., 8 atk. kam.) 20, R.Seibutis (5/5 dvit., 2/2 trit., 2/2 baud.) 18, S.Babrauskas (3/6 trit.) 11, D.Songaila (5 klaid.) 10, Z.Dowdellas (2/3 trit.) 9.

„Pieno žvaigžės“: D.Redikas (6/10 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud.) 20, R.Alijevas (7/7 dvit., 6 rez. perd., 5 klaid.) 17, E.Dimša 15, A.Jomantas (11 atk. kam., 4 rez. perd., 6 perimt. kam.) 10.

Ketvirtas kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Pieno žvaigždės“ 94:73 (22:25, 17:18, 28:17, 27:13).

8 min. Liku žaisti pustrečios minutės J.Palaciosas perėmė kamuolį, įspūdingai jį įkalė iš viršaus ir „Lietuvos rytas“ jau buvo nebepavejamas – 86:71.

6 min. Svečiai buvo kiek sumažinę pranašumą (66:78), tačiau O.Cookas įsmeigė tritaškį ir atstatė didelęs persvarą – 81:66.

3 min. Per 3 minutes svečiai nepelnė nė taško, o vilniečiai įmetė 5 ir tvirtai pirmavo – 75:60.

1 min. E.Bendžius lemiamą ketvirtį pradėjo taikliu tritaškiu – 70:60.

Trečias kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Pieno žvaigždės“ 67:60 (22:25, 17:18, 28:17)

10 min. Kėlinio pabaigoje E.Dimša pataikė tritaškį ir suteikė „Pieno žvaigždėms“ vilties – 60:67.

9 min. Svečiams toliau nesisekė – J.Palaciosas greitos atakos metu pataikė dvitaškį su pražanga – 62:53. A.Jomantas atsakė dvitaškiu, tačiau netrukus kolumbietis vėl pataikė iš po krepšio su pražanga ir vilniečiai jau turėjo dviženklę persvarą – 65:55.

7 min. Vilniaus krepšininkai kėlinukui besibaigiant susikrovė didžiausią persvarą mače – 6 taškus. Vienas po kito tritaškius įmetė R.Seibutis ir Z.Dowdellas ir „Lietuvos rytas“ pirmavo 59:53.

5 min. „Lietuvos rytas“ jau buvo išsiveržęs į priekį, tačiau svečiai vis sugebėdavo jiems atsakyti rezultatyviai. Sužaidus penkias minutes Ž.Jonušas perėmė kamuolį ir vienas pats pelnė taškus bei sugrąžino savo komandai persvarą – 53:51.

3 min. Po pertraukėlės truputį geriau žaisti sekėsi vilniečiams, kurie išlygino rezultatą – 45:45. Netrukus R.Alijevas pelnė du taškus su pražanga, tačiau baudą prametė.