2009 04 17

LKL lyderiai be vargo įveikė ketvirtfinalio barjerą

Po atsakomųjų ketvirtfinalio rungtynių penktadienį į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalį pateko titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai.
Rungtynių akimirkos
Kauniečių varžovas pusfinalyje paaiškės šeštadienį. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kauno „Žalgirio“ komanda išvykoje 86:66 (19:21, 27:19, 23:23, 27:13) palaužė Kauno „Aisčius“ ir ketvirtfinalio seriją iki dviejų pergalių laimėjo 2:0.

Pirmavę visas rungtynes, „Žalgirio“ krepšininkai iki pat ketvirto kėlinio nesugebėjo įgyti didesnės persvaros. Po trijų kėlinių jie buvo priekyje 59:53, tačiau ketvirtajame ketvirtyje spurtavo 12:0 ir pirmavo jau 73:55.

„Aisčiai“ dar kartą priartėjo (66:76), bet tada savo trisdešimtą tašką pelnė Dainius Šalenga, 8 taškus iš eilės pridėjo Paulius Jankūnas ir mačo baigtis tapo aiški.

„Žalgiris“: Dainius Šalenga 30, Paulius Jankūnas 19, Tadas Klimavičius 12 (11 atk. kam.), Mantas Kalnietis 8. „Aisčiai“: Egidijus Dimša 13, Pranas Skurdauskas ir Tomas Rinkevičius po 9.

„Žalgirio“ varžovai pusfinalyje paaiškės šeštadienį po Kėdainių „Nevėžio“ ir Klaipėdos „Neptūno“ lemiamo mačo. Kol kas šioje serijoje – lygu 1:1.

Kitose penktadienio rungtynėse Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams neprireikė pagrindinio vidurio puolėjo, kad iškovotų vietą LKL pusfinalyje. Be Marijono Petravičiaus rungtyniavę Europos taurės laimėtojai išvykoje 90:70 palaužė Vilniaus „Sakalus“ ir laimėjo ketvirtfinalio seriją 2:0.

Pirmąsias rungtynes „Lietuvos rytas“ buvo laimėjęs 119:77. Pusfinalyje „Lietuvos ryto“ komanda serijoje iki dviejų pergalių susitiks su „Šiaulių“ krepšininkais. LKL pusfinaliai prasidės pirmadienį.

Rimas Kurtinaitis leido pailsėti Petravičiui ir jo nebuvimas atrišo rankas „Sakalų“ centrui Girgorijui Šuchovcovui. Šis pelnė 19 taškų, tačiau sulaukė mažai pagalbos iš kitų komandos draugų.

„Lietuvos rytas“ apčiuopiamą pervarą įgijo po didžiosios pertraukos. Trečio kėlinio pradžioje jie pirmavo tik 46:40, bet tada spurtavo 12:2 ir po dviejų Michailo Anisimovo baudų pirmavo 58:42. Besibaigiant trečiam kėliniui „Lietuvos ryto“ pranašumas pasiekė 20 taškų (68:48) ir per likusį mačo laiką jie sėkmingai išsaugojo persvarą.

„Lietuvos rytas“: Milko Bjelica 16, Artūras Jomantas 14, Steponas Babrauskas 11, Evaldas Dainys 10, Michailas Anisimovas 9. „Sakalai“: Grigorijus Šuchovcovas 19, Arvydas Šikšnius 15, Laurynas Samėnas 10.