2012 03 30

LKL lygoje – „Šiaulių“, „Baltų“, „Neptūno“ ir „Lietkabelio“ pergales

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) penktadienį pergales šventė „Šiaulių“, Kauno „Baltų“, Klaipėdos „Neptūno“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ klubai.
Jonas Mačiulis
Jonas Mačiulis toliau dominuoja LKL lygoje. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Šiauliai“ tęsia kovą dėl 3-ios vietos

Svarbią pergalę kovoje dėl trečiosios turnyrinės lentelės vietos iškovojo „Šiauliai“ (13-6). Antano Sireikos auklėtiniai namuose 84:70 nugalėjo Vilniaus „Sakalus“ (4-15).

„Šiauliai“, kuriems tai buvo pirmosiose rungtynės net po 20 dienų pertraukos, atitrūko tik ketvirtajame kėlinyje, laimėję atkarpą 10:0.

„Baltai“ įsitvirtino 6 vietoje

Šeštoje LKL rikiuotės vietoje įsitvirtino Kauno „Baltų“ (9-10) krepšininkai, namuose 79:71 palaužę Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (11-8) ekipą.

Vėl galingai žaidusio Jono Mačiulio (22 tšk., 4 atk. kam., 4 rez. perd.) vedami „Baltai“ pergalingą persvarą įgijo tik ketvirtajame kėlinyje, kai spurtavo 12:0.

Praėjusią savaitę nusprendus sutrumpinti LKL sezoną, tik pirmosios šešios komandos gali būti ramios dėl savo dalyvavimo lygos atkrintamosiose varžybose. 7–8 vietas užėmę klubai, kaip įprasta, į atkrintamąsias patektų tik tuomet, jei ir Kauno „Žalgiris“, ir Vilniaus „Lietuvos rytas“ iškristų jau VTB Vieningosios lygos aštuntfinaliuose.

„Neptūnas“ palaužė „Kėdainius“

„Baltų“ pozicijas 6-oje LKL rikiuotės vietoje sutvirtino ir „Kėdainių“ (7-12) klubo pralaimėjimas. „Kėdainiai“ penktadienį namuose dramatiškai 79:81 nusileido Klaipėdos „Neptūnui“ (7-12).

Abi ekipos susilygino pergalių skaičiumi ir dalinasi 7–8 vietomis.

Mačas klostėsi itin permainingai. Galingai startavę svečiai antrajame kėlinyje triuškino varžovus 17 taškų persvarą (35:52), bet „Kėdainiai“ nepasidavė ir paskutinę ketvirtojo kėlinio minutę jau buvo arčiau pergalės (79:75). Visgi šeimininkai pametė kelis kamuolius iš eilės, o šešis taškus be atsako pelnęs „Neptūnas“ išplėšė pergalę.

Autsaiderių mūšį laimėjo „Lietkabelis“

Iš LKL dugno pakilo Panevėžio „Lietkabelio“ (4-15) klubas, kuris namuose 85:78 įveikė „Palangos“ (4-16) krepšininkus.

„Lietkabeliui“ ši pergalė buvo ypač svarbi, nes leido pagal pergalių skaičių pasivyti „Sakalų“ ir „Palangos“ klubus ir sustiprinti savo šansus kovoje dėl išlikimo LKL lygoje.

Priminsime, kad paskutinę vietą šį sezoną LKL pirmenybėse užėmusi ekipa dėl išlikomo stipriausioje šalies krepšinio lygoje pereinamojoje serijoje iki dviejų pergalių kovos su NKL čempione.