2014 11 10 /21:09

LKL: neįtikėtinai išsigelbėjęs „Žalgiris“ po pratęsimo palaužė „Lietkabelį“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai (9/1) LKL rungtynėse namuose neįtikėtinai išsigelbėjo ir po pratęsimo 91:83 (22:18, 14:13, 18:23, 21:21, 16:8) palaužė Panevėžio „Lietkabelio“ (3/7) krepšininkus.
Jamesas Andersonas
Jamesas Andersonas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pirmoje mačo pusėje itin dažnai klydę (13) kauniečiai nesugebėjo įrodyti savo persvaros po krepšiais (20:20), tad svečiai iš Panevėžio kvėpavo LKL čempionams į nugarą. Daugiausiai prie to prisidėjo per 20 minučių 9 taškus įmetęs ir 9 kamuolius atkovojęs Ivanas Neliubovas. Per pirmus du kėlinius „Žalgirį“ gelbėjo daugiau nei 60 proc taiklumu mesti dvitaškiai ir itin netaiklūs svečių tritaškiai – „Lietkabelis“ pataikė 1 iš 8.

7-ąją trečio kėlinio minutę Lukas Lekavičiaus tritaškis kiek atitolino „Žalgirį“ (43:36), tačiau laimė ilgai netruko. Po Vytenio Čižausko trijų baudos metimų „Lietkabelis“ priartėjo, o po Noah Dahlmano dvitaškio ir persvėrė rezultatą (48:47). Ketvirčio pabaigoje svečių persvara jau siekė 4 taškus (54:50), tačiau kauniečiai rezultatą išlygino – 54:54.

Ketvirtajame kėlinyje kelias minutes žaidimas buvo lygus, tačiau kauniečiai ir toliau klydo, nesugebėjo įmesti, o svečiai puikiai gynėsi. Ketvirčio viduryje V.Čižauskas įmetė 7 iš eilės taškus, du pridėjo I.Neliubovas ir svečiai išsiveržė į priekį – 68:59.

Kauniečiai didelėmis pastangomis sugebėjo priartėti iki varžovų ir likus žaisti 3 sek. Artūras Milaknis smeigė neįtikėtiną tritaškį – 73:75. „Lietkabeliui“ tereikėjo išlaikyti kamuolį porą sekundžių, tačiau išsimetant iš užribio kamuolys atsitrenkė į lanką, jį pačiupo Jamesas Andersonas, kurį metimo metu panevėžiečiai sustabdė pražanga.

Teisėjai ilgai peržiūrinėjo vaizdo įrašą, norėdami įsitikinti, ar amerikietis metimą atliko laiku, tačiau Fortūna buvo „Žalgirio“ pusėje. Teisėjai leido J.Andersonui mesti baudų metimus ir šis buvo užtikrintas – 75:75.

Per pratęsimą psichologiškai palūžę „Lietkabelio“ krepšininkai leido kauniečiams greitai išsiveržti į priekį ir „Žalgiris“ pergalės iš rankų nebepaleido.

„Žalgiris“: L.Lekavičius (3/5 dvit., 4/7 trit., 5 rez. perd., 7 išprov. praž., 7 klaid.) 21, A.Milaknis (4/10 trit., 6 atk. kam.) ir J.Andersonas (0/3 trit., 9 atk. kam., 5 rez. perd., 6 išprov. praž.) po 14, A.Gudaitis (8 atk. kam.) 11.

„Lietkabelis“: V.Čižauskas (6/14 dvit., 2/3 trit., 7/10 baud., 7 atk. kam., 7 rez. perd., 6 išprov. praž.) 25, I.Neliubovas (12 atk. kam. 6 rez. perd.) 14, Ž.Jonušas 11.

„Žalgiris“ LKL pirmenybėse šiuo metu turi penkių iš eilės mačų namuose seriją. Rungtynės su „Lietkabelių“ buvo antrosios, o dabar artimiausi mačai laukia su „Prienais“ (lapkr. 17), „Mažeikiais“ (lapkr. 24) ir „Pieno žvaigždėmis“ (gruod. 1).

„Lietkabelis“ šiomis rungtynėmis pradėjo trijų susitikimų išvykose serija. Artimiausiu metu panevėžiečiai Alytuje susitiks su „Dzūkija“ (lapkr. 13) ir Klaipėdoje su „Neptūnu“ (lapkr. 16).