LKL: „Neptūnas“ išvykoje įveikė „Šiaulius“ ir išsaugojo lyderio poziciją

Martynas Mažeika
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Martynas Mažeika
0

Po ketvirtųjų LKL rungtynių Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai išsaugojo vienvaldžių lyderių poziciją. Šalies vicečempionai išvykoje įveikė „Šiaulius“ 90:80 (30:13, 18:21, 24:23, 18:23) ir su keturiomis pergalėmis išsaugojo lyderių poziciją.

Nuo pat rungtynių pradžios svečiai žaidė kur kas geriau ir po dviejų minučių buvo priekyje 7:1. Nors šiauliečiai visai neblogai rungtyniavo puolime, tačiau jų gynyba buvo itin skylėta ir „Neptūno“ žaidėjams tašku rinkti sekėsi lengvai. Klaipėdiečiai greit įgijo dviženklę persvarą, o po 10 min. pirmavo 30:13.

Antrajame ketvirtyje svečių pranašumas jau buvo pasiekęs 20 taškų ribą, o įpusėjus ketvirčiui „Neptūnas“ pirmavo 41:20. Po G.Petrausko minutės pertraukėlės Saulės miesto komanda truputį pagerino žaidimą ir šiek tiek priartėjo iki 29:43. Likusi ketvirčio dalis nieko iš esmės nepakeitė ir „Neptūnas“ ilsėtis išėjo tvirtai pirmaudamas – 48:34.

Trečiasis ketvirtis jau klostėsi apylygiai, tačiau „Šiauliams“ nepavyko sumažinti svečių pranašumo iki vienženklio. Kai tik „Šiauliams“ pavykdavo priartėti prie 10 taškų ribos (46:56), „Neptūnas“ kirsdavo atgal (69:53). Tai buvo nutikę ir sulig ketvirčio pabaiga (69:57), tačiau M.Shakuras su sirena įsmeigė tritaškį.

Lemiamą ketvirtį puikiai pradėjo R.Giedraitis, kurio tritaškis, o vėliau ir dvitaškis padėjo priartėti iki LKL vicečempionų – 67:74. Per kelias atakas „Šiauliai“ dar labiau priartėjo (71:74), tačiau M.Mažeika pataikė dvitaškį su pražanga, o D.Zavackas įsmeigė tritaškį – 80:71. „Šiauliai“ vėl kiek priartėjo (76:82, 77:84), tačiau neišnaudojo techninės M.Girdžiūno pražangos. Vis dėlto, labai svrabiais momentais klydo abi komandos, tad tas pats rezultatas laikėsi kone minutę.

Likus žaisti 41 sek. M.Mažeika sumetė baudas (86:78), tačiau G.Leonavičius įmetė dvitaškį ir „Šiauliai“ ėmėsi pražangų taktikos. M.Mažeikos ranka dar kartą nesudrebėjo (88:80). Šiauliečiai po to įmesti nebesugebėjo, o M.Shakuras mačą užbaigė dviem takais iš po krepšio.

„Neptūnas“: M.Shakuras (7/8 dvit., 4/5 trit., 5 rez. perd.) 26, M.Mažeika (3/5 dvit., 2/2 trit., 9/9 baud.) 21, D.Zavackas (3/5 trit., 7 atk. kam.) 15, D.Gailius 11.

„Šiauliai“: J.Jucikas (7/10 dvit., 8/10 baud.) 22, J.Lee (7 rez. perd.) ir M.Linkevičius po 12, R.Giedraitis ir R.Olanderis po 8.

Kitas rungtynes LKL čempionate „Neptūnas“ žais spalio 5-ąją išvykoje su „Prienais“, o „Šiauliai“ spalio 4-ąją namie priims „Mažeikius“.