LKL pirmenybėse Mustafa Shakuro vedamas „Neptūnas“ namie įveikė „Juventus“

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Klaipėdos „Neptūnas“
A. Venskaus nuotr. / Mustafa Shakuras
0

Klaipėdos "Neptūno" (12/2) krepšininkai LKL čempionate 84:73 (27:16, 19:20, 19:18, 19:19) namuose įveikė Utenos "Juventus" (11/4) ir nutraukė jų septynių iš eilės pergalių seriją.

Rungtynes trijų minučių atkarpa 9:3 pradėjo šeimininkai. Nors „Juventus“ kiek atsitokėjo (9:7), tačiau tada sekė dar viena gera šeimininkų atkarpa ir įpusėjus ketvirčiui persvara buvo dviguba – 14:7. S.Buterlevičius tada realizavo baudas, tačiau „Neptūnas“ atsakė 7 iš eilės taškais, o S.Galdiko dvitaškis paskutinėmis pirmojo ketvirčio sekundėmis leido įgyti dviženklį pranašumą – 27:16.

Likus 41 sek. S.Buterlevičius dar gavo nesportinę pražangą ir laimėtojas buvo aiškus.

Antrajame ketvirtyje uteniškiai buvo priartėję iki trijų taškų (35:32), tačiau per likusis dvi minutes vėl paleido „Neptūną“ į priekį. Klaipėdiečiai pataikė 7 taškus be atsako ir pirmavo jau 12 taškų (46:34), tačiau džiaugsmą kiek sugadino S.Buterlevičiaus dvitaškis aidint sirenai.

Trečiajame ketvirtyje „Neptūnas“ taip arti varžovų neprisileido – pastoviai laikėsi 9-12 taškų skirtumas. Likus žaisti dvi su puse minutės po trumpos atkarpos 5:0 „Juventus“ priartėjo (57:50), tačiau ir vėl išsikvėpė. Keturi iš eilės M.Shakuro taškai ketvirčio pabaigoje atstatė dviženklę persvarą – 65:54.

Sužaidus tris minutes lemiamame ketvirtyje „Neptūno“ persvara tapo rekordine. D.Gailius, M.Girdžiūnas ir M.Shakuras vienas po kito sumetė tritaškius ir šeimininkai pirmavo 18 taškų – 77:59. Vis dėlto, baltos vėliavos svečiai nekėlė ir tada – „sausa“ atkarpa 6:0, po kurios A.Šikšniaus tritaškis sumažino skirtumą iki vienženklio (79:70). S.Buterlevičius dukart iš eilės nepataikė, tačiau E.Dimša neįmetė baudų ir S.Buterlevičius pagaliau pataikė – 72:79.

Likus pusantros minutės iniciatyvos sėkmingai ėmėsi D.Gailius (81:72), o A.Šikšnius prametė neparuoštą tritaškį. „Juventus“ dar gavo progą mėginti vytis, kai „Neptūnas“ išnaudojo 24 sekundes, tačiau iš toli nepataikė ir S.Kulvietis. Likus 41 sek. S.Buterlevičius dar gavo nesportinę pražangą ir laimėtojas buvo aiškus.

„Neptūnas“: M.Shakuras (8/11 dvit., 1/1 trit.) 20 , V.Vasylius (4/12 dvit., 8 atk. kam.) 13, M.Girdžiūnas ir D.Gailius  (6 atk. kam., 5 klaid.) po 12, A.Butkevičius ir K.Bensonas (4/4 dvit.) po 8.

„Juventus“: A.Šikšnius (5/6 dvit., 5 atk. kam.) 19, V.Dabkus 12, S.Buterlevičius 11, V.Čepukaitis 9, R.Broadusas (4/10 dvit., 6 atk. kam., 5 rez. perd.) ir S.Kulvietis (2/3 trit.) po 8.