-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
2014 12 01

LKL savaitės apžvalga: besitęsiantis „Juventus“ žygis ir nelaimintys „Mažeikiai“

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate toliau pergales šluojantys Utenos „Juventus“ krepšininkai jau alsuoja Kauno „Žalgiriui“, Vilniaus „Lietuvos rytui“ ir Klaipėdos „Neptūnui“ į nugaras, puikią progą iškovoti pirmąją sezono pergalę iš savo rankų paleido „Mažeikiai“, o Panevėžio „Lietkabelis“ pagaliau nutraukė nesėkmių seriją.
Rashaunas Broadusas
Rashaunas Broadusas / utenosjuventus.lt/Algimanto Čižo nuotr.

Siūlome apžvelgti įdomiausius praėjusios savaitės įvykius savaitinėje rubrikoje „LKL savaitės apžvalga“.

Lyderiai. Prie praėjusio sezono lyderių trejeto, jau nutolusio nuo daugumos lygos komandų, šiemet prisijungė maloniai stebinantis Utenos „Juventus“ klubas, laimėjęs 11 kartų ir suklupęs vos 3 sykius ir šiuo metu esantis ketvirtoje turnyrinės lentelės vietoje.

Dar vienose rungtynės pergalę iškovoję per pratęsimą, Dainiaus Adomaičio vedina ekipa šįkart 86:84 palaužė „Šiaulius“, kuriems šansą žaisti papildomas penkias buvo suteikęs Rokas Giedraitis, pataikęs sudėtingą tritaškį ketvirtojo kėlinio pabaigoje.

Savaitgalį „Juventus“ svečiuose nukovė ir Alytaus „Dzūkiją“, įtemptose ir nerezultatyviose rungtynėse varžovus taip pat įveikę dviejų taškų skirtumu – 59:57.

Naudingiausias. LKL savaitės žaidėju dar kartą šį sezoną buvo pripažintas „Juventus“ legionierius Rashaunas Broadusas, šiemet tapęs pagrindiniu komandos pergalių garantu. Įžaidėjas iš JAV per dvejas šią savaitę žaistas rungtynes vidutiniškai rinko 23 taškus, atkovojo 1,5 atšokusio kamuolio bei atliko 2,5 rezultatyvaus perdavimo.

Dublis. Triuškinti Panevėžio „Lietkabelį“ tampa sekmadienine Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkų tradicija. Prieš savaitę išvykoje veikę panevėžiečius 97:69, šį kartą sostinės klubas iškovojo užtikrintą pergalę Vilniuje – 90:61.

Ir toliau „Lietuvos ryto“ lyderio vaidmens niekam kitam neperleidžiantis Gediminas Orelikas pelnė 16 taškų, atkovojo 10 atšokusių kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Artūras Jomantas ir Gediminas Orelikas

Išslydo. Pirmoji „Mažeikių“ pergalė buvo ranka pasiekiama, tačiau mažeikiškiai iššvaistė 23 taškų persvarą ir rungtynių pabaigoje namuose 67:60 nusileido „Prienų“ ekipai, vis dar žengiančiai aštuntoje turnyrinės lentelės vietoje.

Antrajame kėlinyje „Mažeikiai“ pirmavo 29:6, tačiau puikus Ovidijaus Varanausko (21 tšk., 6 rez. perd.) ir Giedriaus Staniulio (16 tšk., 9 atk. kam.) pasirodymas leido svečiams panaikinti deficitą dar trečiajame kėlinyje.

Mažeikių klubas šią savaitę patyrė dar dvi nesėkmes, Mažeikiškiai 79:98 nusileido „Žalgiriui“ bei 60:69 pralaimėjo „Šiauliams“.

Prisvilo. Naujas treneris Kėdainių „Nevėžiui“ nepadėjo išbristi iš pralaimėjimų liūno, o pirmasis Mindaugo Budzinausko blynas – prisvilo. Sezoną „Lietkabelio“ vyriausiojo trenerio pareigose pradėjęs strategas buvusiai komandai rimto iššūkio mesti nesugebėjo, o kėdainiškiai pralaimėjo 97:67. Tai buvo aštuntoji komandos nesėkmė iš eilės.

Nutraukė. Po šešių pralaimėjimų iš eilės, Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai šią nemalonią seriją pagaliau nutraukė ir praėjusią savaitę iškovojo net dvi pergales. Įveikę „Prienus“ ir Kėdainių „Nevėžį“, panevėžiečiai priartėjo prie aštuntoje turnyrinės lentelės vietoje besirikiuojančių prieniškių.

Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?