LKL: sėkmingas Vido Ginevičiaus debiutas, „Sakalų“ sutriuškinimas ir dešimtoji „Šiaulių“ pergalė iš eilės

Mindaugas Žukauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Mindaugas Žukauskas
0

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) penktadienio vakarą buvo žaidžiamos ketverios rungtynės. Net trys mačai baigėsi solidžiomis svečių pergalėmis.

Pergalių seriją pratęsė „Šiauliai“. Utenoje vietos „Juventus“ krepšininkus šiauliečiai įveikė rezultatu 97:73 (26:21, 23:18, 20:21, 28:13).

Tai dešimtoji „Šiaulių“ pergalė iš eilės, įskaitant LKF taurės ir Baltijos lygos varžybos. Antano Sireikos auklėtiniai nepralaimi nuo rugsėjo pabaigos, kai nesėkmingai pabaigė Europos taurės atranką.

„Šiaulių“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė Rashaunas Broadusas (22 tšk., 6 atk.kam., 5 rez.perd.), Valdas Vasylius (15 tšk.), Denzelis Bowlesas ir Mindaugas Žukauskas (po 12 tšk.). „Juventus“ gretose išsiskyrė Gediminas Maceina (19 tšk.) ir Karolis Petrukonis (12 tšk.).

Su Vidu Ginevičium – pirmoji kėdainiškių pergalė

Pirmąją pergalę iškovojo „Kėdainiai Triobet“ klubas, svečiuose 76:61 (15:23, 21:15, 18:13, 22:10) įveikęs Palangos „Naglį“. Palangiškiai per penkis LKL mačus dar nepatyrė pergalės džiaugsmo.

Nugalėtojams Chrisas Lowe'as pelnė 16, Davidas McClure'as – 15, Aurimas Adomaitis (14 atk. kam.) – 13, Vytautas Šulskis – 11 taškų. „Kėdainiai Triobet“ ekipoje debiutavęs Vidas Ginevičius per 27 minutes pasižymėjo 9 taškais. Palangos ekipai Bilalas Bennas (8 atk. kam.) surinko 17, Nikita Barinovas – 15, Dane'as Johnsonas (15 atk. kam., 6 kl.) – 11 taškų.

Skaudi Kazio Maksvyčio auklėtinių nesėkmė

Penktąją nesėkmę šeštose rungtynėse patyrė Vilniaus „Sakalai“, kurie namuose 57:81 (13:17,  14:23,  10:20,  20:21) nusileido Kauno „Baltų“ ekipai.

Kauniečiai kontroliuoti žaidimą pradėjo nuo mačo pradžios ir po truputį vis didino pranašumą. Įpusėjus rungtynėms svečiai pirmavo 13 taškų skirtumu – 40:27. Po didžiosios pertraukos Oliverio Kostičiaus komanda sužaidė dar vieną sėkmingą ketvirtį, kurio metu persvarą dar labiau padidino (60:37) ir šventė užtikrintą pergalę.

„Sakalams“ Deividas Pukis ir Arnas Butkevičius surinko po 12 taškų, Paulius Joneliūnas – 9 (8 atk. kam.), Evaldas Baniulis – 8 taškus. Nugalėtojų gretose pasižymėjo Siimas-Sanderis Vene (16 tšk.), Šarūnas Vasiliauskas (16 tšk.), Mario Delašas (12 tšk.), Mindaugas Kupšas (11 tšk.).

„Rūdupis“ ir toliau žengia pergalingai

Penktąją pergalę iš eilės LKL čempionate iškovojo Prienų „Rūdupio“ klubas, kuris namuose 81:56 (25;20, 16:11, 21:9, 19:16) pranoko Panevėžio „Techaso“ ekipą. „Rūdupis“ visas žaidimo gijas savo rankose laikė nuo pat mačo pradžios ir nuolat buvo priekyje.

Nugalėtojams Povilas Butkevičius įmetė 26 taškus (14 atk. kam.), Gediminas Orelikas pridėjo 20 (9 atk. kam.), Simas Buterlevičius 13, Paulius Ivanauskas – 10. Pralaimėjusiems Ernestas Ežerskis surinko 14 taškų, Šarūnas Kulevičius 13 (7 rez. perd.), Edgaras Stanionis ir Giedrius Staniulis – po 9.