2014 06 11 /20:44

LKL sezonas baigtas: „Lietuvos rytas“ sutriuškino „TonyBet“ 102:65 ir iškovojo bronzą

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezonas baigtas. Ir baigėsi jis trečiuoju serijos maču dėl turnyro bronzos apdovanojimų, kuriame santykius aiškinosi Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Prienų „TonyBet“ klubai. Sostinės krepšininkai bronzos medalių link žengė trumpiausiu keliu – trečiadienį savo žiūrovų akivaizdoje „Lietuvos rytas“ susitvarkė su „TonyBet“ 102:65 (29:17, 26:17, 24:19, 23:12) ir laimėjo seriją sausu rezultatu 3:0. Tad vilniečiai po 16 metų vėl pasidabino LKL bronzos apdovanojimais, o prieniškiai, kaip ir pernai, liko ketvirti.
„Lietuvos rytas“ – „TonyBet“
"Lietuvos rytas" su bronzine taure / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Trečiadienį Vilniuje „Siemens“ arenoje turi būti atsakyta į du klausimus: ar Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mažojo finalo serija šiandien baigsis ir kartu pasibaigs šis LKL sezonas, ar intriga dėl bronzinių LKL apdovanojimų dar bus pratęsta mažiausiai iki šeštadienio. Mat vilniečiai po dviejų mažojo finalo serijos akistatų pirmavo 2:0 ir jiems tereikėjo vos vieno laimėjimo.

Ir jį jau 14 metų žemiau antrosios vietos LKL nekritęs „Lietuvos rytas“ pergalę iškovojo trečiadienį be didelio vargo – varžovai priešinosi tik pirmąsias penkias minutes. Sostinės krepšininkai jau nuo pirmųjų mačo sekundžių pradėjo diktuoti savo sąlygas, labai greitai įgijo 10 taškų pranašumą – 23:13 ir jį tik didino.

Svečiai iš Prienų, kurie daugiau kaip tris savaites laukė rungtynių dėl trečiosios vietos, nes „Lietuvos rytas“ varžėsi VTB Jungtinės lygos turnyre, niekaip nerado priešnuodžių nuo taiklių sostinės ekipos žaidėjų metimų – per pirmuosius du kėlinius jie metė 86 procentų taiklumu. Tad prieniškiai „skendo“ ir po M.Gecevičiaus tritaškio vilniečiai antrame kėlinyje buvo įgiję 22 taškų pranašumą – 53:31.

Trečiame kėlinyje po T.Lydekos dvitaškio sostinės žaidėjai pasiekė dar vieną persvaros prieš varžovą rekordą – pirmavo 23 taškų skirtumu (69:46).

Po trijų kėlinių „Lietuvos rytas“ buvo susikrovęs 26 taškų persvarą ir ketvirtasis kėlinys tapo tik formalumas.

Vienu metu vilniečiai pirmavo 86:56, o mačas baigėsi „Lietuvos ryto“ pergale 102:65.

„Lietuvos rytas“: Darius Songaila (8/9 dvitaškiai) 18, Juanas Palaciosas (6/7 dvitaškiai, 8 atk. kam.) 16, Stevanas Jelovacas (5/5 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 1/1 baudų metimai) 14, Renaldas Seibutis 9, Martynas Gecevičius, Tautvydas Lydeka (4/4 dvitaškiai) ir Steponas Babrauskas po 8, Zabianas Dowdellas (8 rez. perd.) 7, Omaras Cookas (13 rez. perd.) 6, Gediminas Orelikas 5, Edvinas Šeškus 2, Antanas Kavaliauskas 1.

„TonyBet“: Mindaugas Lukauskis 15, Domantas Šeškus 12, Martynas Linkevičius 11, Dovydas Šemeklis 9, Žygimantas Janavičius (7 rez. perd.), Artūras Valeika (5 atk. kam.) ir Vaidas Čepukaitis po 6.

Perimti kamuoliai: 7 – 5

Praėjusį sekmadienį Vilniaus komanda išvykoje laimėjo antrąją dvikovą – tik paskutinėmis mačo sekundėmis jie iškovojo pergalę 80:78, nors daug kas tikėjosi, kad rimto mūšio šioje serijoje nebus.

Tas mačas buvo kur kas atkaklesnis nei pati pirmoji serijos kova. Pirmoje akistatoje lauktos intrigos tikrai nevyko: prieš savaitę – ketvirtadienį Vilniuje „Lietuvos rytas“ be vargo susidorojo su „TonyBet“ 95:66.

Kaip teigė krepšinio specialistas ir Seimo narys Sergejus Jovaiša, jau po antrosios Vilniaus ekipos pergalės galima buvo lengvai nuspėti, kada baigsis serija ir ar reikės daugiau nei trijų mačų.

„Supraskite, netikėta pergalė antrame serijos mače „TonyBet“ suteiktų bent mažų postūmių treniruotis, bandyti įgauti prarastą sportinę formą. Dabar viskas aišku ir paprasta – kam žaisti, kai niekam nereikia to žaidimo. Ir mažai kam reikia pergalių. Net ir sirgaliams neįdomu. Šis faktorius yra skaudžiausias – sirgaliai yra „atšalę“ nuo kovos dėl bronzos.

Blogiausia, kad pasibaigus LKL serijai dėl trečiosios vietos nebus patenkintų – „Lietuvos rytui“ tai per mažas pasiekimas LKL, „TonyBet“ sezono metu tikrai nesvajojo apie ketvirtąją vietą turnyre. Žodžiu, šis mačas dėl bronzos nepadarys nieko laimingu. Visi liks liūdni ir nepatenkinti“, – konstatavo S.Jovaiša.LKL reguliariame sezone abi pergales taip pat iškovojo „Lietuvos rytas“ (111:67 ir 70:57), o štai LKF taurės finale po pratęsimo pajėgesni buvo prieniškiai – 92:91.

LKL auksą birželio 6-ąją savo žiūrovų akivaizdoje iškovojo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Finalo seriją iki keturių pergalių žalgiriečiai laimėjo 4:2 – jie nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „TonyBet“ 102:65 (29:17, 26:17, 24:19, 23:12).

7 min. 100 tašką įmetė S.Jelovacas, įsūdęs tritaškį – 102:65.

5 min. E.Šeškus „Lietuvos rytui“ pelnė 2 taškus ir sostinės ekipa pirmavo 94:57. Po šio metimo, visi Vilniaus ekipos žaidėjai buvo įmetę nors vieną tašką.

3 min. Po J.Palacioso metimo „Lietuvos rytas“ jau pirmavo net 87:55.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „TonyBet“ 79:53 (29:17, 26:17, 24:19).

9 min. Po J.Palacioso pataikytos vienos baudos vilniečiai pirmavo 77:53, o per paskutinę savo ekipos ataką tas pats J.Palaciosas padėjo dar vieną tašką – 79:53.

8 min. M.Lukauskis vienas bandė žaisti su visa „Lietuvos ryto“ komanda – įmetė tritaškį ir sumažino prieniškių atsilikimą iki 53:73. Iš viso M.Lukauskis savo sąskaitoje jau turėjo 13 taškų.

5 min. Po T.Lydekos dvitaškio „Lietuvos rytas“ pasiekė dar vieną persvaros rekordą – 69:46.

4 min. Komandos neskyrė daug dėmesio gynybai ir ekipos lengvai didino savo taškų kraičius – 63:46.

2 min. M.Linkevičius ir M.Lukauskis pataikė po tritaškį ir sumažino skirtumą iki 42:57.

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „TonyBet“ 55:34 (29:17, 26:17).

9 min. Po dar vieno S.Babrausko tritaškio vilniečių ekipa susikrovė didžiausią turėtą persvarą – 50:39. Per likusį laiką tritaškį įmetė M.Gecevičius, trimis taškais atsakė D.Šeškus, o tašką kėlinyje padėjo S.Babrauskas – 55:34 po dviejų kėlinių.

8 min.  Po S.Babrausko tritaškio „Lietuvos rytas“ atstatė 20 taškų pranašumą – 46:26.

6 min. Prieniškiai šiek tiek sumažino skirtumą – 41:24, o po V.Čepukaičio dėjimo į krepšį – 41:26.

4 min.  Reta „TonyBet“ ataka, pasibaigusi taškais – tritaškį įsūdė D.Šeškus, bet „Lietuvos rytas“ pirmavo 39:20.

1 min.  Po R.Seibučio, J.Palacioso, O.Cooko  taškų sostinės ekipa įgijo 20 taškų pranašumą – 37:17.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „TonyBet“ 29:17.

9 min. „TonyBet“ gynyba subyrėjo ir vilniečiai be vargo didino persvarą – 29:15.

8 min.  Po R.Seibučio dvitaškio „Lietuvos rytas“ įgijo 10 taškų persvarą – 23:13.

7 min. J.Palaciosas įmetė 4 taškus, į juos 5 taškais atsakė M.Lukauskis ir šeimininkai pirmavo 19:13.

6 min.  Maža to – tritaškį įmetė M.Gecevičius ir skirtumas padidėjo iki 15:8.

5 min. Po šeštojo D.Songailos taško „Lietuvos rytas“ pabėgo 4 taškų skirtumu – 12:8.

3 min. Komandos nesigynė ir žaidėjai lengvai pelnė taškus. Tačiau nė vienai nesisekė pabėgti – 6:6, 8:8. Po D.Songailos dvitaškio vilniečiai pirmavo 10:8.

2 min. Po keturių A.Valeikos taškų „TonyBet“ pirmavo 4:2, vilniečiai išlygino skirtumą, tačiau A.Valeika ir vėl išvedė prieniškius į priekį 6:4.

1 min. Pirmuosius taškus įmetė D.Songaila.

„Lietuvos ryto“ starto sudėtis: M.Gecevičius, G.Orelikas, O.Cookas, A.Kavaliauskas, D.Songaila.

„TonyBet“ starto sudėtis: Ž.Janavičius, D.Šeškus, M.Lukauskis, A.Valeika, M.Linkevičius.