2015 03 24

LKL staigmeną pateikė „Nevėžis“ – įveikė „Pieno žvaigždes“

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliaraus sezono rungtynėse Kėdainiuose vietos „Nevėžio“ (6/26) krepšininkai pateikė staigmeną, 92:83 (29:15, 23:21, 17:25, 23:22) įveikdami Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (18/13) ekipą. Tai antroji kėdainiečių pergalė prieš pasvaliečius šį sezoną.
Marcusas Monroe / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Rungtynių pradžioje krepšininkai keitėsi taikliais metimais (7:7), tačiau prabėgus 4 minutėms šeimininkų spurtas 13:0 leido įgyti dviženklį pranašumą (20:7). Jokūbas Gintvainis taikliu baudos metimu nutraukė pasvaliečių taškų badą, tačiau „Nevėžio“ krepšininkai ir toliau didino savo pranašumą ir sužaidus pirmąjį kėlinį turėjo 14 taškų pranašumą – 29:15.

Antrąjį kėlinį taikliu metimu pradėjo Alexanderis Oriakhi, tačiau 5 taškais iš eilės atsakė šeimininkai (34:17), kėliniui įpusėjus „Nevėžis“ turėjo 17 taškų pranašumą (41:24). Pasvaliečiai pelnė 7 taškus be atsako ir sumažino deficitą, tačiau „Nevėžis“ vėl spurtavo (46:31). Krepšininkai keitėsi taikliais metimais, o kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidę šeimininkai po dviejų kėlinių pirmavo 52:36.

Trečiąjį kėlinį svečiai pradėjo spurtu 7:2, vėliau įmetė dar 8 taškus iš eilės ir sumažino atsilikimą iki vienženklio (56:51). Vis dėlto, „Nevėžis“ atsakė analogišku spurtu (64:51). Vėliau kėdainiečiai įgijo dar didesnę persvarą, tačiau kėlinio pabaigoje spurtavę svečiai iš Pasvalio sumažino atsilikimą – 69:61.

Lemiamą ketvirtį dvitaškiu pradėjo J.Gintvainis, tačiau šiam taikliu metimu atsakė Justas Tamulis (71:63), įpusėjus ketvirtajam kėliniui komandas skyrė 9 taškai (76:67). Antrąją ketvirčio pusę sėkmingiau pradėjusiems pasvaliečiams pavyko sumažinti deficitą, tačiau kėlinio pabaigoje užtikrintai sužaidę šeimininkai susigrąžino persvarą ir finalinė rungtynių sirena skelbė „Nevėžio“ pergalę.

„Nevėžis“: J.Tamulis (4/7 trit.) 17, V.Volkus (9 atk. kam.) 16, T.Ray Davisas (5/7 dvit., 7 atk. kam.) 10, M.Monroe (5 atk. kam., 6 rez. perd.) 9, L.Brazdauskis (11 atk. kam.) 8, A.Aleksandrovas 6, R.Biliartas (1/7 dvit., 7 atk. kam.) 5, N.Gadsonas 4, P.Semaška 2.

„Pieno žvaigždės“: M.Dixonas (6/9 dvit., 1/6 trit., 7/8 baud., 7 atk. kam.) 22, L.Kisielius (6/10 dvit., 6 atk. kam.) 16, O.Olisevičius ir A.Oriakhi (9 atk. kam., 7 išprov. praž) po 10, J.Gintvainis 9, T.Jogėla 8, G.Sirutavičius 6, Ž.Skučas (6 atk. kam.) 2.