2012 09 26

LKL startas: „Žalgiris“ sutriuškino „Palangą“ 101:59

Triuškinančia pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezoną pradėjo titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ (1/0), kuris svečiuose 101:59 (25:8, 27:21, 38:15, 11:15) nepaliko vilčių „Palangos“ krepšininkams (0/1).
Renginio akimirkos
Renginio akimirkos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rungtynių apžvalga

Po pirmųjų dešimties minučių žalgiriečiai beveik dvigubai daugiau buvo atkovoję kamuolių po krepšiais nei varžovai (17–9).

Po pirmųjų dvidešimties minučių žalgiriečiams daugiausiai problemų kėlė 15 taškų surinkęs Marcusas Relphorde‘as. Tuo tarpu kauniečių gretose rezultatyviausias buvo 10 taškų savo sąskaitoje turėjęs Mindaugas Kuzminskas, kuris taip pat po krepšiais sugriebė 7 atšokusius kamuolius.

Verta paminėti, kad prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui, aikštės šeimininkai tritaškius metė vos 15 proc. tikslumu (2/13), o „Žalgirio“ ekipa – 46 proc. taiklumu (6/13).

Taip pat žalgiriečiai po krepšiais nusiėmė 43 atšokusius kamuolius bei atliko 19 rezultatyvių perdavimų, o varžovai sugriebė vos 20 kamuolių ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Ketvirčio viduryje, žalgiriečiai, susikrovę didžiulį pranašumą, šiek tiek atsipalaidavo, o aikštės šeimininkai suskubo mažinti skirtumą (52:94).

Kėlinio pabaigoje, po beveik keturių minučių tylos, žalgiriečiai ir vėl sugebėjo pelnyti taškus bei atstatė buvusią persvarą (55:96).

Per likusį laiką žalgiriečiai, sugebėję išlaikyti savo rankose 40 taškų pranašumą, iškovojo triuškinančią pergalę LKL sezono starte (101:59).

Praėjusiame sezone laikinosios sostinės krepšininkai abu kartus įrodė pranašumą prieš pajūrio ekipą. Pirmajame tarpusavio mače Palangoje „Žalgiris“ tik po atkaklios kovos įveikė šeimininkus rezultatu 75:68, o antrajame kauniečiai nesusidūrė su rimtesnėmis problemomis ir sutriuškino oponentus 101:58.