2011 10 04

LKL starte „Žalgiris“ išvargo pergalę prieš Palangos „Naglį“

Čempionas Kauno „Žalgiris“ sunkia pergale pradėjo naująjį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezoną. Antradienį Klaipėdoje Ilio Zouro auklėtiniai tik po atkaklios kovos 75:68 (12:19, 26:15, 21:18, 18:16) palaužė Palangos „Naglio“ krepšininkų pasipriešinimą.
Sonny Weemsas
Sonny Weemsas vedė „Žalgirį“ į pergalę. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kur kas aktyviau dvikovą pradėjusi „Naglio“ ekipa kiek netikėtai šovė į priekį 19:10. Aiškiais mačo favoritais laikyti svečiai varžovus pavijo ir aplenkė tik antrojo kėlinio pabaigoje (31:32), tačiau įtampos neatsikratė iki pat pabaigos.

Ketvirtojo kėlinio viduryje „Žalgirio“ persvara siekė vos 3 taškus (64:67), tačiau pateikti sensacijos jau sezono starte „Naglis“ nepajėgė. Čempionai šventė sunkią pergalę – 75:68.

„Žalgiris“ padarė daugiau klaidų (18 prieš 15) ir leido „Naglio“ krepšininkams po savo krepšiu atkovoti net 16 kamuolių („Žalgiris“ po varžovų sugriebė 11 kamuolių). Svečiai pirmavo pagal išprovokuotas pražangas (22 prieš 15) ir rezultatyvius perdavimus (14 prieš 8) bei perimtus kamuolius (10 prieš 5).

I.Zouras šiose rungtynėse panaudojo 11 krepšininkų. Nežaidė vienintelis aukštaūgis Milovanas Rakovičius, o taškus pelnė dešimt žalgiriečių, išskyrus – Artūrą Milaknį.

Tuo tarpu „Naglio“ ekipoje taškus pelnė tik 7 žaidėjai, įskaičiavus ir V.Kamarną (2 tšk.). Tiesiog nesustabdomas buvo M.Reminas, surinkęs 23 taškus per 21 minutę.

„Žalgiris“: Robertas Javtokas, Sonny Weemsas – po 15 (po 6 atk. kam.), M.Kuzminskas 9 (8 atk. kam.), M.Kalnietis, T.Klimavičius – po 8, T.Lawsonas 6 (5 rez. perd.).

„Naglis“: M.Reminas 23, B.Bennas 13 (10 atk. kam.), T.Rinkevičius, N.Barinovas (6 atk. kam.), P.Kleiza – po 8, D.Johnsonas 6 (8 atk. kam.).