2014 10 02

LKL: supykęs „Žalgiris“ išvykoje sudorojo „Lietkabelį“

Po pralaimėjimo Utenos „Juventus“ klubui supykę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai trečiose LKL rungtynėse 30 min. vargo su Panevėžio „Lietkabeliu“, tačiau ketvirtajame kėlinyje išsprendė problemas ir laimėjo 88:70 (16:6, 20:20, 23:24, 29:20).
Lukas Lekavičius
Lukas Lekavičius / Aliaus Koroliovo nuotr.

Nors rungtynes kauniečiai pradėjo pažerdami nemažai netaiklių metimų, tačiau šeimininkams atakuoti sekėsi dar prasčiau ir po kelių minučių „Žalgiris“ pirmavo 12:2. Nors persvara buvo ir didesnė (16:2), tačiau po 10 minučių švieslentė rodė 10-ies taškų LKL čempionų pranašumą – 16:6.

Antrajame ketvirtyje ir toliau netaiklių metimų buvo daugiau nei taiklių atakuojant abiems komandoms. Vis dėlto, „Žalgiriui“ didinti pranašumo „Lietkabelio“ krepšininkai neleido, komandos žaidė apylygiai. Antrajame ketvirtyje abi ekipos įmetė po 20 taškų ir „Žalgiris“ išsaugojo 10 taškų pranašumą – 36:26.

Nors kauniečiai pradėjo trečią ketvirtį geriau (7:2), tačiau „Lietkabelis“ įmetė 7 taškus be atsako ir panaikino dviženklę svečių persvarą – 35:43. Žalgiriečiams per šį ketvirtį taip ir nepavyko jos susigrąžinti, tad teko tenkintis 9 taškų persvara – 59:50.

Lemiamą kėlinį Lietuvos čempionai pradėjo galingai ir kėlinio viduryje L.Lekavičiaus dvitaškis persvarą padidino iki 20-ies taškų – 75:55. Po šio epizodo nugalėtojas abejonių jau nebėkėlė, o „Žalgiriui“ bent po tašką įmetė visi žaidėjai.

„Žalgiris“: D.Songaila (5/7 dvit.) 15, L.Lekavičius 13, P.Jankūnas (6 atk. kam.) 12, V.Kariniauskas (3/5 trit., 6 atk. kam.) 11, A.Milaknis (3/9 trit.) 9, A.Gudaitis (7 atk. kam.) 8.

„Lietkabelis“: M.Kazonas (4/6 trit.) 14, Ž.Jonušas (4/4 dvit., 6 klaid.) ir E.Žabas (2/2 trit., 8 rez. perd.) po 10, D.Griškėnas (6 atk. kam.) 9.

Kitas rungtynes LKL pirmenybėse „Žalgiris“ žais spalio 5-ąją dieną išvykoje su „Pieno žvaigždėmis“, o „Lietkabelis“ tą pačią dieną išvykoje rungtyniaus su „Nevėžiu“.