2015 01 23

LKL vicečempionas „Neptūnas“ namuose nugalėjo „Prienų“ krepšininkus

Devynioliktą pergalę 22-ose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo antrąją vietą užimantis vicečempionas Klaipėdos „Neptūno“ klubas, penktadienį namuose 92:76 (28:16, 26:17, 21:23, 17:20) įveikęs devintojoje pozicijoje esančius „Prienų“ (6 pergalės ir 17 pralaimėjimų) krepšininkus.
Rungtynių akimirka / A. Venskus nuotr.

Rungtynes spurtu 11:2 pradėjo „Neptūnas“. Visgi tuomet Giedrius Staniulis pelnė šešis taškus iš eilės ir svečiai šiek tiek priartėjo (14:10). Į „Prienų“ spurtą, 7 taškais atsakė ir „Neptūnas“ (21:10). Kėlinį taikliu baudos metimu baigė Mustafa Shakuras – 28:16.

Antrajame kėlinyje vaizdas nepasikeitė: po Martyno Mažeikos tritaškio skirtumas išaugo iki 15 taškų (33:18). Po dar vieno šeimininkų spurto 6:0, „Neptūno“ persvara dar padidėjo (39:20). G.Staniulis kėlinio pabaigoje pataikė dvitaškį, tačiau ilgąją pertrauką „Prienai“ pasitiko niūriomis nuotaikomis – 54:33.

Trečiojo ketvirčio pradžia buvo apylygė, o po G.Staniulio taiklaus metimo „Prienams“ pavyko šiek tiek sumažinti deficitą (64:49). Keithas Bensonas pelnė 20-ąjį tašką ir atstatė turėtą šeimininkų pranašumą (69:46). Kėlinį dvitaškiu baigė Arnas Labuckas – 75:56.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo „Prienų“ spurtu 6:0 (75:62).Visgi šeimininkai atsakė atkarpa 7:1 ir atstatė turėtą persvarą (88:67). Tuomet komandos net dvi minutes nepelnė taškų, tačiau tai nesutrukdė aikštelės šeimininakms iškovoti pergalę – 92:76.

20 taškų nugalėtojams pelnė Keithas Bensonas, 16 – Mindaugas Girdžiūnas, 15 – Justas Sinica, 13 – Valdas Vasylius, po 10 – Martynas Mažeikas bei Vytautas Šarakauskas.

Svečių gretose sėkmingiausiai žaidė Giedrius Staniulis (24 tšk.), Arnas Labuckas (15 tšk.), Domantas Šeškus (12 tšk.) bei Vidmantas Sragauskis (10 taškų).

Vienuolikos ekipų turnyre pirmauja čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ (20 pergalių ir 1 pralaimėjimas), trečiojoje pozicijoje – praėjusio sezono bronzos medalininkė Vilniaus „Lietuvos ryto“ (17/4) komanda.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):