2011 02 06

LKL: Vilniaus „Lietuvos rytas“ be gailesčio sutriuškino Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkus (nuotraukos)

Įtikinamą pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate iškovojo Vilniaus „Lietuvos ryto“ (13 pergalių ir 2 pralaimėjimai) krepšininkai. Antrą vietą turnyre užimantys vilniečiai namuose 100:65 (18:13, 27:18, 35:17, 20:17) sutriuškino Klaipėdos „Neptūno“ (5 pergalės ir 9 pralaimėjimai) komandą.
J.Valančiūnas
Jonas Valančiūnas pelnė 19 taškų. / D.Mataičio/Scanpix nuotr.

Apylygiai prasidėjusiose rungtynėse (4:4) „Lietuvos ryto“ krepšininkai pelnė šešis taškus be atsako į pusėjus kėliniui buvo priekyje 10:4. Mindaugui Stašiui ir Luke'ui Bonneriui pataikius iš toli svečiai vėl sugebėjo priartėti (9:10), tačiau iniciatyvos ėmęsis Martynas Gecevičius kėlinio pabaigoje vėl timptelėjo saviškius į priekį – 18:13.

Antrame ketvirtyje sužaidus keturias minutes vilniečiai padidino atotrūkį iki devynių taškų (29:20), o po dviejų iš eilės Jono Valančiūno dėjimų „Lietuvos ryto“ pranašumas pirmą kartą tapo dviženklis – 33:23. Antroje ketvirčio pusėje įsibėgėjo Khalidas el Aminas ir Simas Jasaitis, po kurių metimų sostinės klubas gerokai nutolo ir įpusėjus susitikimui turėjo keturiolikos taškų pranašumą 45:31.

Lietuvos čempionai puikiai pradėjo antrą mačo pusę. Aktyviai besigindami vilniečiai pirmą minutę laimėjo 7:2 ir po keturių iš eilės Brado Newley taškų dar labiau pabėgo į priekį – 52:33. Negana to, po Milko Bjelicos tolimo metimo „Lietuvos ryto“ persvara viršijo dvidešimties taškų ribą – 58:37. Likus žaisti tris minutes svečių deficitas jau siekė 29 taškus (40:69), o po trijų kėlinių Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai pirmavo rezultatu 80:48.

Paskutinis kėlinys tebuvo formalumas. A.Trifunovičius leido parungtyniauti mažiau žaidžiantiems  auklėtiniams, tačiau uostamiesčio klubui nepavyko sumažinti deficito. Rungtynes „Lietuvos rytas“ laimėjo rezultatu 100:65.

„Lietuvos rytas“: J.Valančiūnas 19 (dvitaškiai 8/8), M.Gecevičius 12 (tritaškiai 2/2), K.Bajramovičius ir K.el Aminas (6 rez. perd.) – po 11, S.Babrauskas ir M.Bjelica – po 10, B.Newley 8.

„Neptūnas“: V.Vasylius 13 (7 atk. kam.), S.Galdikas 9, M.Ruikis (metimai „iš žaidimo“ 2/9) ir T.Vilkius – po 8.