2011 03 22

LKL: Vilniaus „Lietuvos rytas“ nepaliko vilčių „Perlo“ krepšininkams

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Vilniaus „Perlo“ (8 ir 12) ekipa namuose nusileido 63:86 (16:17, 19:27, 13:19, 15:23) Vilniaus „Lietuvos ryto“ (17 ir 2) krepšininkams.
Bradas Newley buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose.
Bradas Newley buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Susitikimas prasidėjo nerezultatyviai. Po D.J.Strawberry dėjimo V.Dilys netrukus išlygino rezultatą (2:2) ir žiūrovai kitos rezultatyvios atakos turėjo laukti net 4 minutes, kuomet tas pats V. Dilys pasižymėjo dvitaškiu, taip išvesdamas savo ekipą pirmą kartą į priekį – 4:2. Po reklaminės minutės pertraukėlės komandų puolimas kiek išsijudino. Likus rungtyniauti 2 minutes „Perlas“ pirmavo 11:8, tačiau „Lietuvos ryto“ spurtas 5:0 leido išsiveržti į priekį (13:11) ir pirmauti pasibaigus pirmam ketvirčiui – 17:16.

Antrajame kėlinyje prabėgus pusantros minutės R.Štelmaherio auklėtiniai dar buvo priekyje 20:17, bet šalies čempionai laimėjo 3 minučių atkarpą 8:0 ir truktelėjo į priekį – 25:20. „Lietuvos rytas“ nemažino spaudimo ir geros gynybos dėka likus rungtyniauti 2 minutes pirmą kartą šiame susitikime įgijo dviženklį pranašumą – 38:28. „Perlo“ žaidėjai nesutriko ir čia pat įmetė 5 taškus be atsako (33:38) ir privertė A.Trifunovičių šaukti pasitarimą. Po jo „Lietuvos rytas“ sugebėjo padidinti pranašumą, kuris įpusėjus mačui siekė 9 taškus – 44:35.

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos rytas“ toliau kontroliavo situaciją. Sužaidus minutę jie susigrąžino dviženklį persvarą – 48:38. Jaunieji „Perlo“ krepšininkai nepasimetė ir likus 4 minutėms sumažino deficitą iki 7 taškų – 46:53. Per likusį laiką LKL čempionai pelnė 10 taškų, o varžovai į tai atsakė vos dviems ir prieš lemiamą atkarpą turėjo solidų pranašumą – 63:48.

Paskutiniosios dešimt žaidimo minučių tebuvo formalumas. „Lietuvos rytas“ dar labiau padidino atotrūkį ir šventė užtikrintą pergalę rezultatu 86:63.

„Perlas“: Arvydas Šikšnius 17, Laurynas Samėnas ir Giedrius Staniulis po 12, Vilmantas Dilys 8.

„Lietuvos rytas“: Bradas Newley 18, Kenanas Bajramovičius, Steponas Babrauskas ir Jonas Valančiūnas 10, Martynas Gecevičius 9, Simas Buterlevičius 8.