2014 03 23 /17:56

LKL: „Žalgiris“ nugalėjo „Pieno žvaigždes“, „LSU-Atletas“ – „Nevėžį“

Sekmadienio popietę LKL lygos rungtynėse Pasvalyje Kauno „Žalgiris“ 85:77 (29:14, 20:19, 11:21, 25:23) nugalėjo „Pieno žvaigždes“ ir dabar čempionate turi vienodą pergalių santykio procentą su Prienų „Tonybet“, bet išlieka ketvirtoje vietoje. Tai buvo dvyliktoji kauniečių sezono pergalė. Kitose rungtynėse ilgą pralaimėjimų seriją nutraukęs Kauno „LSU-Atletas“ Kėdainiuose nugalėjo vietos „Nevėžį“.
„Žalgiris“ – „Pieno žvaigždės“
„Žalgiris“ – „Pieno žvaigždės“ / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kauno „Žalgiris“ pirmavo nuo pat rungtynių pradžios ir greitai susikrovė solidų 18 taškų pranašumą, tačiau tragiškai sužaidę trečiąjį kėlinį žalgiriečiai leido varžovams pasivyti. Nepaisant to, „Žalgiris“ susikoncentravo paskutiniame kėlinyje ir iškovojo svarbią pergalę.

Rezultatyviausias „Žalgirio“ gretose buvo 19 taškų pelnęs ir aštuonis kamuolius atkovojęs Martynas Pocius. 15 taškų surinko Justinas Dentmonas, 14 – Šarūnas Jasikevičius.

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ nesėkmę namuose patyrė pirmą kartą šiame sezone. „Pieno žvaigždės“ šią savaitę pasirašė sutartį su amerikiečiu, buvusiu Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininku Darrellu Mitchellu. Būtent jis buvo rezultatyviausias Pasvalio ekipoje, pelnęs 17 taškų. 15 taškų pelnė Žygimantas Jonušas, 14 – Evaldas Kairys.

„Žalgiris“: M.Pocius 19, J.Dentmonas 15, Š.Jasikevičius 14, R.Javtokas 12, T.Klimavičius 10, A.Milaknis 8, V.Lipkevičius 6, A.Gudaitis 1 tšk.

„Pieno žvaigždės“: D.Mitchellas 17, Ž.Jonušas 15, E.Kairys 14, Aliaksandras Kudrautsau ir E.Dimša po 8, M.Powellas 7, D.Redikas 5, I.Bankevicius 3 tšk.

Rungtynių eiga:

Rungtynių pradžioje „Žalgirio“ gretose vienas po kito pasižymėjo visi startinio penketo žaidėjai: Robertas Javtokas, Martynas Pocius, Vytenis Lipkevičius, tritaškį įmetęs Tadas Klimavičius ir Justinas Dentmonas – 11:6. Skirtumas dar labiau išaugo, kai ir toliau po krepšiu dominavo R.Javtokas (15:6). Savo ruožtu M.Pocius ir J.Dentmonas pataikė tiek po tritaškį, tiek po metimą iš vidutinio nuotolio – 25:8. Kėlinio pabaigoje J.Dentmonas ir T.Klimavičius pelnė dar po 2 taškus – 29:14.

Pirmajame kėlinyje nežaidęs Šarūnas Jasikevičius antrąjį pradėjo taikliu tritaškiu (32:14). Už poros minučių jis dar kartą tiksliai atakavo iš toli, bet įsižaidė ir šeimininkai, kurie sugebėjo sumažinti skirtumą iki vienženklio (35:26). Po Sauliaus Štombergo paimtos minutės pertraukėlės „Žalgirio“ žaidimas susitvarkė. Tritaškį pataikė Artūras Milaknis, Š.Jasikevičius pridėjo du metimus iš vidutinio nuotolio, o dusyk iš po krepšio neįmetęs R.Javtokas trečią bandymą pavertė triuškinančiu dėjimu – 44:26. Antrajam kėliniui einant į pabaigą kauniečių puolimas kiek stabtelėjo, bet J.Dentmono šūvis iš toli ir A.Milaknio dvitaškis išlaikė solidžią persvarą – 49:33.

Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje žalgiriečiai įsivėlė į chaotišką žaidimą, kuris buvo parankesnis šeimininkams. Per kiek daugiau nei 5 minutes iš žaidimo pataikė tik J.Dentmonas, po baudą pridėjo Artūras Gudaitis ir R.Javtokas. Tuo pasinaudoję pasvaliečiai priartėjo iki 4 taškų (49:53). Po minutės pertraukėlės „Žalgiris“ apsigynė ir greitą ataką po M.Pociaus išradingo perdavimo dėjimu baigė T.Klimavičius. Svečiai sėkmingai surengė dar 3 antpuolius iš eilės: iš pradžių M.Pocius smeigė tritaškį iš kampo, po to R.Javtokas dukart buvo stabdomas pražangomis – 60:49. Deja, po to per paskutines dvi trečiojo kėlinio minutes kauniečiai taškų nepelnė – 60:54.

Žalgiriečiai atsigriebė ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai itin veržliai žaidė M.Pocius. Jis surinko 5 taškus, tritaškį iš kampo pataikė A.Milaknis ir skirtumas vėl tapo dviženklis (68:56). Nors T.Klimavičius įmetė kelių varžovų apsuptyje bei vėliau pridėjo baudos metimą, kovingai nusiteikę „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai vėl ėmė artėti – 65:71. Juos pristabdė M.Pociaus baudų metimai ir Š.Jasikevičiaus dvitaškis (76:67). Šeimininkai vis dar nesudėjo ginklų (71:76), bet V.Lipkevičius pelnė 4 taškus – 80:71. Per paskutiniąją minutę žalgiriečiai beveik neklydo mesdami baudas ir iškovojo pergalę galutiniu rezultatu 85:77.

Kėdainių „Nevėžis“ – Kauno „LSU-Atletas“ 69:72 (16:21, 15:9, 22:19, 16:23)

Ilgai trukusią, net septyniolikos iš eilės pralaimėjimų seriją, Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate nutraukė Kauno rajono „LSU-Atleto“ (4/24) komanda. Kauniečiai svečiuose po atkaklios kovos 72:69 palaužė Kėdainių „Nevėžio“ (9/17) krepšininkų pasipriešinimą.

Paskutinį kartą „LSU-Atletas“ pergalę buvo iškovojęs dar praėjusių metų lapkričio 26 dieną, rungtynėse su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“.

„LSU-Atletas“: Karolis Babkauskas (6/11 trit.) – 24, Žygimantas Skučas (10 atk. kam.) 17, Taurantas Tomašiūnas 12, Tomas Urbonas (10 atk. kam.) – 10 taškų.

„Nevėžis“: Gintaras Leonavičius (8/11 dvit.) – 18, Tauras Jogėlas 16, Šarūnas Kulevičius 9, Vidas Ginevičius 6 taškai.