2011 02 26

LKL: „Žalgiris“ tik mačo pabaigoje išsigelbėjo rungtynėse su „Perlu“, „Lietuvos rytas“ – su „Nevėžiu“ (rezultatai)

Šeštadienį Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) buvo žaidžiami trys susitikimai. Į kovą stojo ir abu stipriausi šalies klubai – Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“, kurie netikėtai sulaukė itin aršaus varžovų pasipriešinimo.
Kauniečiai prisijungs prie BBL kovų.
Net 7 tritaškius pataikęs Tomas Delininkaitis išgelbėjo „Žalgirį“. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

„Žalgiris“ išvargo pergalę prieš „Perlą“

Šeštadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo septynioliktąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Sostinėje vykusiame atkakliame mače žalgiriečiai tik pačioje mačo pabaigoje rezultatu 62:57 (9:14, 21:13, 13:16, 19:14) įveikė Vilniaus „Perlo“ ekipą.

Šiose rungtynėse nežaidė sergantys Mindaugas Kuzminskas ir Aleksandras Čapinas. „Žalgirio“ gretose taip pat nebuvo Traviso Watsono, kuris dėl šeimyninių aplinkybių trumpam paliko komandą, prie kurios vėl prisijungs pirmadienį, rašo oficiali „Žalgirio“ svetainė internete.

Nors Paulius Jankūnas pelnė taškus pirmoje „Žalgirio“ atakoje, vėliau mačas vyko itin nerezultatyviai. Sužaidus daugiau nei 6 minutes šeimininkai pirmavo 5:4. Kauniečiams koją kišo prasta kova dėl atšokusių kamuolių, leisdavusi varžovams ilgai ir ne po kartą regzti atakas. Pirmajame kėlinyje 3 taškus dar pelnė Mantas Kalnietis bei dėjimu pasižymėjo Bobanas Marjanovičius, o „Perlo“ gynėjas Laurynas Samėnas tritaškiu nuo lentos baigė pirmąsias 10 minučių – 14:9.

Antrajame kėlinyje surinkti 9 taškus svečiams prireikė dvigubai mažiau laiko. Dvitaškį įmetė Trentas Plaistedas, baudos metimą pridėjo Tadas Klimavičius, o tolimus metimus įsūdę Artūras Milaknis ir Tomas Delininkaitis leido savo komandai pagaliau persverti rezultatą – 18:16. Pataikę baudas DeJuanas Collinsas ir T.Plaistedas dar kiek padidino pranašumą (21:16). Įsimėtęs T.Delininkaitis iki kėlinio pabaigos įskraidino dar tris tritaškius, tačiau kiek atsipalaidavę gynyboje žalgiriečiai įpusėjus rungtynėms tepirmavo 30:27.

Trečiasis kėlinys buvo labai panašus į pirmąjį. „Žalgiris“ vėl leido perimti iniciatyvą šeimininkams ir nors smarkiai varžovai neatsiplėšė (40:35), bet per pirmąsias 8 minutes tikslą pasiekė tik P.Jankūno tritaškis ir D.Collinso metimas iš vidutinio nuotolio. Vėliau taikliomis baudomis kauniečiai lygino rezultatą (40:40), o besibaigiant kėliniui tą patį penktuoju tritaškiu padarė T.Delininkaitis – 43:43.

T.Plaistedo ir Martyno Pociaus dvitaškiai suteikė impulsą žalgiriečiams prasidėjus ketvirtajam kėliniui. Nors „Perlas“ lygino santykį (47:47), šeštasis taiklus T.Delininkaičio tolimas metimas, P.Jankūno du taškai ir M.Pociaus tritaškis leido svečiams įkvėpti daugiau oro (55:49). Visgi, po to dar kartą sekė pusketvirtos minutės trukusi taškų sausra, suteikusi vilniečiams galimybę išlyginti rezultatą – 55:55. Lemiamu momentu iniciatyvos ėmėsi P.Jankūnas, reidu įveikęs varžovų gynybą, ir septintąjį tritaškį pataikęs T.Delininkaitis – 60:57. Paskutinėje atakoje apsigynęs „Žalgiris“ į savo sąskaitą įsirašė 17–ąją pergalę LKL čempionate – 62:57.

„Žalgiris“: T.Delininkaitis 23 (7/8 trit.), P.Jankūnas 13 (12 atk. kam., 3 per. kam.), T.Plaistedas 6 (5 atk. kam.), M.Pocius 5.

„Perlas“: L.Samėnas 15 (5 atk. kam.), A.Šikšnius 14 (6 atk. kam.), S.Kulvietis 14, V.Dilys 8 (8 atk. kam.).

Vienintelis LKL pirmenybėse dar nė karto nesuklupęs klubas „Žalgiris“ (17 ir 0) tvirtai žengia pirmoje turnyrinės lentelės vietoje, tuo tarpu „Perlas“ (6 ir 11) po 11 pralaimėjimo nukrito į 9-ąją pociziją.

„Lietuvos rytas“ tik rungtynių pabaigoje palaužė „Nevėžį“

Sunkią pergalę Lietuvos krepšinio pirmenybėse (LKL) iškovojo Vilniaus „Lietuvos rytas“ (15 ir 2), išvykoje 90:79 (23:23, 24:14, 19:26, 24:16) palaužęs Kėdainių „Nevėžį“ (5 ir 11).

Pirmajame kėlinyje kova vyko taškas į tašką. Didžiąją dalį ketvirčio iniciatyva priklausė „Lietuvos rytui“, bet svečiai atitrūkti nepajėgė ir po 10 minučių švieslentėje degė skaičiai 23:23.

Aleksandro Trifunovičiaus auklėtinių persvara išryškėjo antrojo kėlinuko pabaigoje. Kurį laiką ant kulnų mynę „Nevėžio“ krepšininkai neišlaikė priešininkų pasiūlyto tempo ir į ilgąją pertrauką išėjo liūdnesnėmis nuotaikomis – 37:47.

Po pertraukos vaizdas aikštelėje pasikeitė. „Nevėžis“ sugebėjo pavyti nutolusius varžovus įpusėjus kėliniui komandas skyrė vos trys taškai – 50:53. 29–ąją minutę R.Alijevas dvitaškiu galiausiai išlygino rezultatą – 61:61. Visgi prieš lemiamą rungtynių dalį „Lietuvos rytas“ pirmavo 66:63.

Tiesa, rungtynių eiga parodė, kad „Lietuvos ryto“ pranašumas buvo per mažas – likus žaisti kiek daugiau nei 5 minutes „Nevėžis“ pirmavo 71:70. Deja, tačiau kėdainiškiai nesustabdė K.Bajramovičiaus, kuris sukrovė svečiams penkių taškų persvarą – 84:79. Netrukus S.Babrauskas ir M.Gecevičius padėjo vilniečiams įgyti saugią persvarą – 88:79. Rungtynes „Lietuvos rytas“ laimėjo rezultatu 90:79.

„Lietuvos rytas“: K.Bajramovičius 27 (11 atk. kam.), M.Gecevičius 17, B.Newley (6 atk. kam.) ir A.Jomantas po 11, M.Bjelica 10.

„Nevėžis“: E.Dimša 20 (10 atk. kam.), R.Alijevas 12, L.Mikalauskas 11, E.Kalve (6 atk. kam.) ir P.Beliavičius po 10.

„Juventus“ sutriuškino „Rūdupį“

Paskutinėse šeštadienio LKL lygos rungtynėse svarbią pergalę kovoje dėl trečiosios turnyro lentelės vietos pasiekė Utenos „Juventus“ (11 ir 6) ekipa, savo žiūrovų akivaizdoje 86:71 sutriuškinusi Prienų „Rūdupio“ (12 ir 5) klubą.

„Juventus“: M.Prekevičius 18, A.Kieža (9 atk. kam.) 13, A.Vasiliauskas 12, V.Čepukaitis (8 atk. kam.) 11 taškų.

„Rūdupis“: A.Juškevičius 16, G.Orelikas 13, P.Butkevičius 12 taškų.