2011 11 26

LKL: „Žalgiris“ turėjo vargo su „Techaso“ krepšininkais

Šeštąją pergalę iš eilės Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse pasiekė titulą ginantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, kurie išvykoje 89:79 įveikė turnyro autsaiderę Panevėžio „Techaso“ (0 ir 7) ekipą.
Robertas Javtokas
Robertas Javtokas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Nuo pat dvikovos pradžios vyko atkakli kova taškas į tašką. Kauniečiai nesugebėjo įgyvendinti savo plano ir greitai atitrūkti. Baigiantis kėliniui šeimininkai dar pirmavo, tačiau paskutinę sekundę M.Kalnietis pataikė tritaškį ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių „Žalgiris“ buvo nežymiai priekyje – 25:23.

Antrajame ketvirtyje sužaidus 6 minutes šalies čempionams pavyko įgyti kiek didesnį pranašumą (38:31), bet „Techasas“ atsakė spurtu 9:0 ir atstatė pusiausvyrą – 40:40. Paskutinę sekundę S.Weemsas pataikė dvitaškį ir komandos išėjo ilsėtis svečiams pirmaujant 42:40.

Trečiajame kėlinyje toliau vyko kova taškas į tašką. Sužaidus 8 minutes „Žalgiris“ kiek atitrūko – 64:58. „Techasas“ buvo sumažinęs atsilikimą per pusę (61:64), bet svečiams per paskutines minutes pavyko susigrąžinti kiek saugesnę persvarą – 69:64.

Lemiamame kėlinyje „Žalgiris“ įjungė aukštesnę pavarą ir po R.Javtoko ir M.Popovičiaus taškų pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 74:64. Panevėžiečiai bandė atkurti intrigą, tačiau viskas, ką jie padarė, sumažino deficitą iki 6 taškų – 79:85. Visgi svečiai likusias 40 sekundžių sužaidė užtikrintai ir šventė pergalę.

„Žalgiris“: Robertas Javtokas 13 (9 atk. kam.), Marko Popovičius 12, Paulius Jankūnas 11 (8 atk. kam.), Ty Lawsonas, Mantas Kalnietis ir Mindaugas Kuzminskas po 10, Tadas Klimavičius 7, Sonny Weemsas 6 (6 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 4.

„Techasas“: Giedrius Staniulis 16, Ernestas Ežerskis 13 (11 rez. perd.), Osvaldas Matulionis 11 (6 atk. kam.), Julius Žurna 10, Karolis Babkauskas ir Šarūnas Kulevičius po 8, Mindaugas Kalvelis 7, Edgaras Stanionis ir Darius Tarvydas po 3.