2011 03 12

LKL „Žvaigždžių diena“: visus prizus susišlavė lietuviai

Šiauliuose pasibaigė Lietuvos krepšinio lygos „Žvaigždžių diena“. „Šiaulių“ gynėjas Edvinas Ruzgys laimėjo „LKL Snaiperio“ konkursą, VPU atstovas Algirdas Palaima tapo oro karaliumi, o „Lietuviai“ rezultatu 122:114 įveikė „Legionierių“ komandą.
LKL oro karaliaus varžybos
Oro karalius Algirdas Palaima / Alfredo Pliadžio/pliadisfoto.lt nuotr.

Renginys prasidėjo tradiciškai šiek tiek vėluodamas. Šiaulių arena nebuvo pilnutėlė, bet žiūrovai  buvo triukšmingi. Vakarą pradėjo dainininkė Mia, atlikusi Lady Gaga kūrinį „Poker Face“. Pirmieji iš krepšininkų ant parketo žengė Snaiperio konkurso dalyviai.

Mindaugas Kuzminskas („Žalgiris“) – 20

Į pusfinalį pateko M.Gecevičius, M.Kuzminskas, E.Bendžius, E.Ruzgas. Pastarasis papildomoje serijoje 11:7 pranoko T.Rinkevičių.

Pusfinalis:

Edvinas Ruzgas („Šiauliai“) – 21
Eimantas Bendžius („Perlas“) – 26 (17 metimų iš eilės)
Mindaugas Kuzminskas („Žalgiris“) – 16
Martynas Gecevičius („Lietuvos rytas“) – 19

Finalas:

Edvinas Ruzgas („Šiauliai“) – 23
Eimantas Bendžius („Perlas“) –  15 (7 iš pirmų 8 metimų netaiklūs)

* * *

LIETUVIAI – LEGIONIERIAI

Po dainininko Manto pasirodymo pristatyti rungtynių „Lietuviai“ – „Legionieriai“ dalyviai. Už nuopelnus Lietuvos krepšiniui treneriui Antanui Sireikai LKL prezidentas Šarūnas Kliokys įteikė Garbės ženklą.

Mindaugas Kuzminskas (Kauno „Žalgiris“)
Martynas Gecevičius (Vilniaus „Lietuvos rytas“)

Marcusas Brownas (Kauno „Žalgiris“)
Bradas Newley (Vilniaus„Lietuvos rytas“)
Trawisas Watsonas (Kauno„Žalgiris“)
Milko Bjelica (Vilniaus„Lietuvos rytas“)
Kenanas Bajramovičius (Vilniaus „Lietuvos rytas“)
Ernestas Kalve (Kėdainių „Nevėžis“)
D.J.Strawberry (Vilniaus „Lietuvos rytas“)
Chrisas Lowe (Palangos „Naglis“)
DeJuanas Collinsas (Kauno „Žalgiris“)
Davidas Weaveris („Šiauliai“)
Bobanas Marjanovičius (Kauno „Žalgiris“)
Treneris – Aleksandras Trifunovičius („Lietuvos rytas“)

1 kėlinys. Rungtynės prasidėjo be jokios gynybos. Lėtai, bet užtikrintai pirmuosius dėjimus atliko J.Valančiūnas ir B.Newley. Netrukus prie jų prisijungė M.Klanietis, P.Jankūnas, M.Pocius. Įpusėjus kėliniui – 19:14 priekyje lietuviai.

Lietuviai tęsia šou. Kone visus metimus baigia dėjimais. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 36:23, lietuviai priekyje. M.Pocius ir M.Kalnietis pelnė po 9 taškus. D.Collinsas rezultatyviausias „Legionierių“ gretose – 6 taškai.

2 kėlinys. Įpusėjus rungtynėms lietuviai priekyje 67:58. „Legionierių“ gretose taškus jau pelnė visi žaidėjai. Daugiausia – Rashaunas Broadusas (13). „Lietuvių“ komandoje rezultatyviausias Jonas Valančiūnas, pelnęs 12 taškų.

3 kėlinys. „Lietuviai“ išlaiko persvarą. Legionierių gretose įsižaidžia Khalidą el Aminą šiose rungtynėse pakeitęs „Šiaulių“ žaidėjas Rashaunas Broadusas. Jo sąskaitoje jau 22 taškai. „Lietuviams“ J.Valančiūnas pelnė 14. Įpusėjus kėliniui 81:74. Po įspūdingų B.Newley dėjimų „Legionieriai“ paskutinėmis sekundėmis priartėja, kėlinys baigiasi rezultatu 93:89. Beje, dvitaškį „Legionieriams“ pelnė ir vienas mačo teisėjų. Tiesa, sekretoriatas šį metimą iš po krepšio įvertino vienu tašku.

4 kėlinys. „Legionieriams“ galiausia pavyko pasivyti „Lietuvius“ ir netgi persverti rezultatą. Likus kelioms minutėms užvirė atkakli kova. Vis dėlto rungtynes rezultatu 122:114 laimėjo „Lietuviai“. Įspūdingiausiai žaidusiu rungtynių dalyviu išrinktas Jonas Valančiūnas, pelnęs 18 taškų. Nugalėtojams M.Pocius surinko 21, A.Šikšnius 17, M.Kalnietis – 15 taškų. „Legionieriams“ Rashaunas Broadusas pelnė 26, B.Newley – 15, M.Bjelica -– 14 taškų.

* * *

Rungtynių pertraukos metu įvyko „Trigubo šūvio“ konkursas, kuriame nugalėjo LKL teisėjo Viliaus Mačiulaičio, Klaipėdos „Lemminkainen“ gynėjos Inesos Visgaudaitės ir LKL krepšininko Ado Juškevičiaus trejetas. Antra liko televizijos ir radijo laidų vedėjo Mindaugo Stasiulio-Saulėno, Kauno rajono „Laisvės KRS“ gynėjos Ligitos Kinkevičienės ir Simo Jasaičio trijulė. Konkurse taip pat dalyvavo: Lietuvos krepšinio aistruolių vado Tomas Baraišis-Sėklos, Kauno „VIČI-Aisčių“ gynėja Aušros Bimbaitės ir Martyno Pociaus komanda, bei Šiaulių dramos teatro aktorės Jūratės Budriūnaitės, Šiaulių „Rūtos“ puolėjos Sandros Baliutavičiūtės ir Vytauto Šarakausko trio.

* * *

„Oro karaliaus“ konkursą laimėjo Lietuvos studentų krepšinio lygos atstovas Algirdas Palaima (VPU). Finale jis įveikė Paulių Parachomiką („Rūdupis“).