2015 04 12

LMKL čempionėmis tapo „Utenos“ krepšininkės

Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionėmis pirmą kartą klubo istorijoje tapo „Utenos“ krepšininkės, kurios trečiosiose finalo rungtynėse 77:60 (28:15, 11:12, 23:19, 15:14) pranoko Marijampolės „Sūduvą“ ir laimėjo seriją 3:0.
„Utenos“ krepšininkių triumfas
„Utenos“ krepšininkių triumfas / Augusto Didžgalvio nuotr.

Rungtynes stebėjo ne tik Utenos meras Alvydas Katinas, bet ir Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Arvydas Sabonis.

„Utenos“ ekipa galingai pradėjo susitikimą ir sužaidus 4 minutes pirmavo jau dviženkliu skirtumu – 14:4. 7-ąją minutę komandas skyrė jau 15 taškų – 24:9. Per likusį laiką „Sūduva“ sugebėjo nežymiai sumažinti deficitą ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių šeimininkės pirmavo – 28:15.

Antrajame ketvirtyje uteniškių pranašumas buvo pasiekęs 17 taškų žymą – 32:15. Vis dėlto marijampolietės nenorėjo varžovėms lengvai atiduoti titulo, todėl atsakė sėkminga atkarpa – 23:35. Per likusias kelias minutes situacija nepasikeitė ir įpusėjus dvikovai „Utena“ kontroliavo situaciją – 39:27.

Po didžiosios pertraukos „Utena“ klimpo varžovių gynyboje, bet skirtumas tarp klubų nemažėjo. Priešingai, Alfredo Vainausko auklėtinės laimėjo kėlinį 4 taškais – 62:46.

Ketvirtajame ketvirtyje „Sūduva“ kilo į lemiamą šturmą ir 36-ąją minutę sumažino atsilikimą iki vienžeklio skaičiaus – 58:67. „Utena“ susikaupė ir surengė tris sėkmingas atakas iš eilės, kurios leido atitrūkti (73:58) nebepavejamai.

„Utena“: H.Mershon (10 atk. kam., 6 rez. perd.) ir E.Šulčiūtė (9 atk. kam.) po 20, K.Alminaitė 12, E.Šikšniūtė 9.

„Sūduva“: D.Saurazaitė 15, S.Okockytė 13, L.Rickevičiūtė 11, E.Briedytė 10.