2009 03 30

LSKL čempionais tapo VDU vaikinai ir MRU merginos

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionų taurės pirmadienį spindėjo pažįstamų komandų rankose – kaip ir praėjusiais metais nugalėtojais tapo Kauno Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) vaikinai ir Vilniaus Mykolo Romerio universiteto (MRU) merginos.
Trečius metus iš eilės LSKL čempionais tapusius VDU studentus į pergalę vedė 25 taškus surinkęs komandos kapitonas P.Jankūnas.
Trečius metus iš eilės LSKL čempionais tapusius VDU studentus į pergalę vedė 25 taškus surinkęs komandos kapitonas Paulius Jankūnas. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Įspūdinga VDU startinio penketo sudėtis – penki pagrindiniai krepšininkai iš Lietuvos čempiono Kauno „Žalgirio“ (Paulius Jankūnas, Povilas Butkevičius, Mantas Kalnietis, Šarūnas Vasiliauskas ir Jonas Mačiulis) – neišgąsdino Šiaulių universiteto (ŠU) studentų. Vieninteliu Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) rungtyniaujančiu krepšininku – Mindaugu Kuzminsku iš „Šiaulių“ – susistiprinę šiauliečiai metė rimtą iššūkį tituluotai VDU ekipai.

Aktyviai sausakimšai Vilniaus Pedagoninio universiteto sporto salę užpildžiusių žiūrovų palaikomi ŠU studentai kovėsi iki pat susitikimo pabaigos, tačiau trečiojo kėlinio metu dešimties taškų skirtumu atitrūkę VDU atstovai sugebėjo išlaikyti savo pranašumą ir šventė pergalę rezultatu 78:72 (26:21, 12:20, 25:13, 15:18).

„Varžybos buvo aukšto lygio. ŠU komanda nuo seno garsėja gerais krepšininkais. Taip, jie nebuvo aukšti, tačiau kibiai gynėsi, taikliai atakavo iš toli, todėl lengva nebuvo“, – rankose spausdamas čempionų taurę džiaugėsi naudingiausiu finalo žaidėju išrinktas VDU kapitonas P.Jankūnas (25 tšk.).

Pralaimėjusiųjų gretose išsiskyrė Žilvinas Petraitis (22 tšk.) ir M.Kuzminskas (20 tšk.).

Merginų finale taip pat triumfavo čempionių titulą gynusios MRU studentės. Vilniaus TEO krepšininkių – Aurimės Rinkevičiūtės ir Gintarės Petronytės – vedama MRU ekipa spurtavo jau pirmajame kėlinuke ir, nepaisant visų Vilniaus universiteto (VU) atstovių bandymų pakreipti mačo tėkmę savo naudai trečiajame rungtynių kėlinyje, išlaikė 5–9 taškų persvarą.

Susitikimą MRU merginos laimėjo rezultatu 84:77 (26:16, 21:20, 22:22, 15:19). Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė jau minėtos A.Rinkevičiūtė (28 tšk.) ir G.Petronytė (21 tšk.). Pralaimėjusiųjų ekipoje išsiskyrė Laima Rickevičiūtė (27 tšk.).