2013 01 06 /18:09

Manto Kalniečio sugrįžimas į Kauną apkarto: VTB Jungtinėje lygoje „Žalgiris“ nugalėjo „lietuviškąjį“ „Lokomotiv“ – 89:81

Kauno „Žalgirio“ komanda pademonstravo įspūdingą puolimą pirmoje rungtynių pusėje ir įsirašė dar vieną pergalę VTB Vieningoje lygoje.
Mantas Kalnietis susitiko su buvusiais komandos draugais
Mantas Kalnietis susitiko su buvusiais komandos draugais / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Dešimtojo turo susitikime žalgiriečiai sekmadienį „Žalgirio“ arenoje nugalėjo Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ komandą, kurioje rungtyniauja Simas Jasaitis ir Mantas Kalnietis 89:81 (27:19, 32:15, 14:29, 16:18) ir laimėjo devintąjį mačą pirmenybėse.

Laimėjęs devintą pergalę iš dešimt galimų „Žalgirio“ klubas susigrąžino pirmą vietą B grupėje. Taip pat devynias pergales savo sąskaitoje turi ir antra žengia Maskvos CSKA (9/1) komanda, kuri pralaimėjo kauniečiams tarpusavio dvikovą.

Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidė Kšyštofas Lavrinovičius, kuris pelnė 16 taškų ir Marko Popovičius, surinkęs 15 taškų. Tiesa, rungtynės jam baigėsi skaudžiu epizodu - kroatui varžovas pataikė į veidą.

M.Kalnietis per 24 minutes pelnė 10 taškų (3/4 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 1/1 baudos metimai), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, 2 sykius prasižengė ir 4 kartus suklydo.

S.Jasaitis ant parketo praleido 26 minutes, per kurias įmetė 7 taškus (1/3 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 2/2 baudos metimai), sugriebė 7 kamuolius, kartą suklydo ir 3 sykius pažeidė taisykles.

Rungtynės:

Pirmosios abiejų ekipų atakos buvo sėkmingos: svečių gretose pasižymėjo dvitaškį su pražangą įmetęs Aleksandras Maričius, „Žalgirio“ – tritaškį po Darjušo Lavrinovičiaus perdavimo pataikęs Mario Delašas. Po to veržliai žaidęs Tremmellas Dardenas sumetė 4 baudas iš eilės (7:3), bet Derrickas Brownas atsakė dviem dėjimais į kauniečių krepšį – 7:7. Nuo suolelio į aikštę žengę Kšištofas Lavrinovičius ir Paulius Jankūnas iškart atidarė savo taškų sąskaitas – 11:7. Netrukus dar 4 taškus pridėjo T.Dardenas (15:10), bet Simas Jasaitis tritaškiu lygino rezultatą 15:15. Privertę varžovus viršyti komandinių pražangų limitą žalgiriečiai šį pranašumą vertė taškais, kuriuos nuo baudų metimo linijos rinko T.Dardenas, K.Lavrinovičius ir P.Jankūnas – 22:17. Iki pirmojo kėlinio pabaigos „Žalgirio“ persvarą dar labiau padidino Rimantas Kaukėnas ir tritaškį įmetęs K.Lavrinovičius – 27:19.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka

Antrojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai rezultatyviai užbaigė net 9 iš 10 atakų. Iš pradžių P.Jankūnas smeigė tritaškį, Oliveris Lafayette‘as įmetė iš vidutinio nuotolio, o Adas Juškevičius ir Rimantas Kaukėnas realizavo baudų metimus. Po to pasižymėjo varžovo gynybą įveikęs M.Delašas, po krepšiu prasiveržęs R.Kaukėnas ir po eilinio perimto kamuolio greitą ataką dėjimu užbaigęs M.Kuzminskas. Negana to, dar vieną kamuolį perėmęs D.Lavrinovičius kitoje aikštės pusėje visiškai laisvas įšovė tritaškį ir „Žalgirio“ pranašumas pasiekė 20 taškų – 44:24. Iš vėžių išmušti „Lokomotiv-Kuban“ krepšininkai pradėjo lėtai rinkti taškus nuo baudų metimo linijos, bet „Žalgirio“ puolimo sustabdyti nesugebėjo. „Centravęs“ M.Kuzminskas perdavė kamuolį M.Popovičiaus tritaškiui šūviui, A.Juškevičius sumetė baudas ir atliko rezultatyvų perdavimą J.Foote‘ui, kurio dėjimas pakėlė iš vietų visą „Žalgirio“ areną – 53:32. Žalgiriečiai neketino sustoti – tarp M.Popovičiaus ir K.Lavrinovičiaus baudų metimų su sėkmingai užbaigta greita ataka įsiterpė Ibrahimas Jaaberas, tapęs dvyliktuoju taškus pelniusiu žalgiriečiu. Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ laimėjo 32:15 ir prieš didžiąją pertrauką pirmavo 59:34.VTB Vieningosios lygos B grupėje „Žalgiris“ su 8 pergalėmis ir 1 pralaimėjimu žengia pirmas. „Lokomotiv-Kuban“  ekipa yra laimėjusi 6 iš 9 rungtynių ir užima trečiąją vietą.

Trečiąjį kėlinį svečiai pradėjo daug aktyviau ir trijų minučių atkarpą laimėjo 12:2. Per tą laiką „Žalgiriui“ taškus pelnė tik K.Lavrinovičius. Nors M.Popovičius įmetė tritaškį (64:46), „Lokomotiv-Kuban“ komanda pridėjo dar 8 taškus ir priartėjo iki 10 taškų (54:64). Iš rankų slystančią persvarą taikliu tritaškiu pradėjo gaivinti P.Jankūnas. Po to dvitaškius įmetė M.Kuzminskas ir tas pats P.Jankūnas (71:56). Komandos kapitonas puikiai išpildė ir paskutinį trečiojo kėlinio „Žalgirio“ antpuolį, bet žalgiriečiai nesugebėjo apsiginti nuo 5 sekundes trukusios svečių atakos ir po 30 minučių žaidimo buvo priekyje 73:63.

K.Lavrinovičius pelnė pirmuosius ketvirtojo kėlinio taškus, tačiau Krasnodaro lietuviai S.Jasaitis ir M.Kalnietis po ilgo laiko sumažino savo komandos atsilikimą iki vienaženklio – 67:75. Žalgiriečiai nepasimetė ir A.Juškevičius metimu iš vidutinio nuotolio bei po to greitoje atakoje grąžino saugesnį pranašumą šeimininkams. Spurtą 8:0 užbaigė M.Popovičiaus taškai iš po krepšio ir jo idealus perdavimas K.Lavrinovičiui – 83:67. Tada dvi minutes kauniečiai nepelnė taškų ir vis leisdavo varžovams atsikovoti kamuolį po savo krepšiu – 83:72. Visgi, paskutines „Lokomotiv-Kuban“ viltis sukurti intrigą nutraukė M.Popovičius. Jis įmetė sudėtingą metimą iš vidutinio nuotolio ir kitoje atakoje tritaškį pasinaudodamas komandos draugo užtvara – 88:73. Deja, kitas epizodas privertė sunerimti visus žalgiriečius ir žiūrovus – Popas skausmingai krito ant parketo ir turėjo palikti aikštę. Tačiau „Žalgiris“ pergalės iš rankų nepaleido ir laimėjo rungtynes 89:81.

„Žalgiris“: Kšištofas Lavrinovičius 16, Marko Popovičius 15, Paulius Jankūnas 14 (8 atk. kam., 2/2 trit.), Tremmellas Dardenas 10 (6/6 baudų), Rimantas Kaukėnas 8.

„Lokomotiv“: Derrickas Brownas 20 (8 atk. kam., 9 rez. perd.), Nickas Calathesas 17. perd.), Aleksandras Maričius 13 (7 atk. kam.), Jamesas Baronas 11, Mantas Kalnietis 10, Simas Jasaitis 7. (9 rez.)

***

Pirmajame ture Krasnodare tarpusavio dvikovoje kauniečiai buvo pajėgesni ir laimėjo rungtynes 78:70.