2012 01 05

Martynas Pocius išplėšė dramatišką pergalę „Real“ ekipai ispaniškame „El Clasico“

Ispanijos krepšinio pirmenybėse – istorinė dviejų amžinų varžovų dvikova. Martyno Pociaus atstovaujamas karališkasis Madrido „Real“ (11/3) klubas namuose rezultatu 78:74 (18:16, 30:20, 14:22, 16:16) parklupdė būsimus Kauno „Žalgirio“ varžovus Eurolygos „Top 16“ etape Barselonos „Regal Barcelona“ (11/3) krepšininkus.
Martynas Pocius
Martynas Pocius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Vienas didžiausių Ispanijos interneto tinklalapių Marca.com Madrido „Real“ pergalę prieš „Barcelona“ pradėjo tokiais žodžiais: „Martynas Pocius atrodė kaip Juanas Carlosas Navarro ir skverbdamasis link krepšio nupūtė „Barcelonos“ bures. Jis parodė, kad naujokai netiki prakeiksmu prieš amžinąją varžovę iš Katalonijos.“

Nuo pat pirmųjų susitikimo minučių, aikštelėje užvirė bekompromisė kova. Tik antrojo kėlinio pabaigoje pradėjo ryškėti „Real“ krepšininkų pranašumas. O po M.Pociaus tritaškio, skirtumas išaugo iki 12 taškų (48:36).

Trečiajame kėlinyje Barselonos krepšininkai pamažu panaikino deficitą ir atkakli kova tęsėsi iki paskutinių ketvirtojo kėlinio akimirkų. Būtent tada, likus žaisti dvi minutes, M.Pocius pataikė labai svarbų ir fantastišką dvitaškį bei persvėrė rezultatą „Real“ naudai (74:72). Puikiai lietuvis žaidė ir gynyboje, o prasidėjus paskutinei minutei įmetė dar vieną netikėtą dvitaškį bei išprovokavo varžovo pražangą (76:72). Nors M.Pocius baudos metimą prametė, jis atkovojo kamuolį ir privertė dar sykį prasižengti priešininkus. Realizavęs vieną baudą iš dviejų, gynėjas padidino šeimininkų atotrūkį iki 5 taškų – 77:72. Per likusį laiką katalonams pavyko tik minimaliai sumažinti atsilikimą.

Lietuvos krepšininkas šiame susitikime rungtyniavo 22 minutes, pelnė 10 taškų (3/4 dvit., 1/4 trit., 1/3 baud.), atkovojo 3 kamuolius, po kartą atliko rezultatyvų perdavimą bei privertė suklysti varžovą, išprovokavo tris pražangas ir surinko 7 naudingumo balus.

Po šio mačo, kuris Ispanijos krepšinyje sukėlė didžiulį ažiotažą, M.Pocius savo „Twitter“ svetainės profilyje dėkojo gerbėjams už fantastišką palaikymą bei tikino, kad ši pergalė „Real“ komandai yra labai svarbi.

Priešingoje barikadų pusėje buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ legionierius Chukas Eidsonas per aikštelėje praleistas 34 minutes pelnė 7 taškus (2/7 dvit., 1/3 trit.), po krepšiais sugriebė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius bei surinko taip pat 7 naudingumo balus.

„Real“: Jaycee Carrollis bei Ante Tomičius (8 atk. kam.) po 16, Carlosas Suarezas 11, Martynas Pocius 10, Sergio Llullas 7, Nikola Mirotičius bei Felipe Reyesas – po 6.

„Regal Barcelona“: Pete'as Mickaelas 14, Marcelinho Huertasas 13, Boniface'as N'Dongas (12 atk. kam.) 12, C.J. Wallace'as 9, Joe Inglesas bei Chukas Eidsonas po 7.