2013 10 03

Martyno Gecevičiaus pelnyti 34 taškai nutiesė „Lietuvos rytui“ kelią į Eurolygos atrankos turnyro finalą

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai beldžiasi į Eurolygos duris. Raktu į prestižinį Senojo žemyno krepšinio turnyrą taps vienintelis ir sėkmingas vilniečių ekipos mačas Eurolygos atrankos turnyro finale, kuriame dėl kelialapio į Eurolygą teks santykius aiškintis su belgų Ostendės „Telenet“ atstovais. Ketvirtadienį vilniečiai atrankos turnyro pusfinalyje palaužė vokiečių Oldenburgo „EWE Baskets“ atstovus 99:87 (23:20, 30:26, 18:19, 28:22). Sostinės komandą į priekį vedė fantastiškai žaidęs Martynas Gecevičius, pelnęs 34 taškus – žaidėjas pataikė net 8 tritaškius iš 10.
Rungtynių akimirka / Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr.

Nors vilniečiai buvo laikomi neabejotinais šio pusfinalio favoritais, Vilniaus „Lietuvos rytui“ teko nemažai paprakaituoti, kad palaužtų kuklų vokiečių klubą. Ir septyniasdešimt procentų pergalės priklausė Martynui Gecevičiui, kuris tempė Vilniaus ekipą į priekį bei neleido sunkiais momentais „Lietuvos ryto“ laivui nuskęsti. M.Gecevičius pelnė taškų, (3/5 dvitaškiai, 8/10 tritaškiai, 4/4 baudos), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Krepšininkas surinko 36 naudingumo balus.

Per 35 mačo minutes nė vienai komandai nepasisekė turėti aiškesnės persvaros: Oldenburgo ekipa per tris kėlinius pirmavo vos tris kartus ir jos pranašumas siekė 1-2 taškus. Tuo tarpu „Lietuvos rytas“ turėjo 4-8 taškų persvarą, o trečiojo kėlinio pradžioje buvo įgijęs net 10 taškų atotrūkį – 62:52. Tiesa, ta praraja tarp komandų greitai sumažėdavo ir vilniečiams vis tekdavo pradėti pradėti viską iš naujo.

Vis dėlto, ketvirtojo kėlinio viduryje „Lietuvos rytas“ sugebėjo vėl susikrauti 9 taškų persvarą – 84:75 ir per likusį laiką neleido „EWE Baskets“ krepšininkams sukurti intrigos. Žinoma, vokiečiai bandė pakilti lemiamam mūšiui, tačiau po aštuntojo M.Gecevičiaus tritaškio, O.Cooko ir R.Seibučio dvitaškių 9-ąją ketvirčio minutę rezultatas buvo 94:81 ir „Lietuvos rytas“ pradėjo švęsti pergalę.

Nors „Lietuvos rytas“ turėjo galimybę per paskutinę mačo ataką pelnyti šimtąjį tašką, vokiečio trenerio Dirko Bauermanno kariauna nutarė nežlugdyti stratego gimtinės ekipos ir akistata baigėsi 99:87.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 34, O.Cookas 14, J.Palaciosas ir S.Babrauskas po 10, S.Jelovacas 9, R.Seibutis 7, M.Tepičius 6, T.Lydeka 4, A.Glyniadakis 3, E.Bendžius 2.

„EWE Baskets“: Chrisas Krameris 24 (9/16 dvit.),  Nemanja Aleksandrovas 15, Dru Joyce 13, Konradas Vysocki 11, J.Jenkinsas 6, D.Bahiense de Mello, R.Smuldersas, R.Pauldingas ir J.Freese'as po 2.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Oldenburgo „EWE Baskets“ 99:87 (23:20, 30:26, 18:19, 28:22),

5300 žiūrovų.

komandų taiklumas:

dvitaškiai.: 19/36 (52,8 proc.) 28/47 (59,6 proc.)

blokuoti metimai: 2-2

Lietuvos sostinės klubas pirmose atrankos turnyro rungtynėse 80:71 nugalėjo Ramūno Butauto treniruojamą latvių Rygos VEF komandą, tuo tarpu Vokietijos vicečempionai 79:74 palaužė italų Varezės „Cimberio“ ekipą.

Kitame pusfinalyje belgų Ostendės „Telenet“ ekipa ketvirtadienį vėlai vakare įveikė turkų Bandirmos „Banvit“ 82:80 (21:21, 19:21, 23:23, 19:15) .

„Banvit“: Sammy Mejia 26 (11 atk.kam.), Earlas Rowlandas 15, Chuckas Davisas 13, Drew Gordonas 10.

„Telenet“: Ryanas Thompsonas 19, Dušanas Djordjevičius 14, Jaredas Berggrenas 11, A.Stipanovičius ir Veselinas Petrovičius po 8.

Rytoj finale belgai susigrums su Vilniaus „Lietuvos ryto“ žaidėjais.

Iš turnyro dėl vienintelio kelialapio į Eurolygą jau iškrito Kęstučio Kemzūros treniruojamas čekų Nymburko ČEZ ir Rimo Kurtinaičio vedama bei favorite laimėti varžybas laikyta rusų Maskvos srities „Chimki“ komanda.

Vienintelis šio turnyro nugalėtojas pateks į Eurolygos D grupę, kurioje žais Atėnų „Panathinaikos“, Tel Avivo „Maccabi“, Vitorijos „Kutxa“, Krasnodaro „Lokomotiv“ ir Belgrado „Crvena Zvezda“.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys

„Lietuvos ryto“ startinis penketas: Juanas Palaciosas, Renaldas Seibutis, Andreasas Glyniadakis, Martynas Gecevičius ir Omaras Cookas.

„Lietuvos ryto“ krepšininkai sėkmingiau pradėjo mačą ir po M.Gecevičiaus dviejų taškų pirmavo 5:0. Tačiau Vokietijos klubas labai greitai atsitiesė ir po kelių minučių jau lipo šeimininkams ant kulnų – 6:7, 8:9, o 7-ąją min. net išsiveržė į priekį 11:9.

Po to ekipos žengė taškas į tašką – pirmavo ir  „EWE Baskets“ (16:14), ir „Lietuvos rytas“ (18:17). Bet  vilniečiai sėkmingiau sužaidė kėlinio pabaigą, išsiveržė į priekį ir po 10 minučių kovos pirmavo 23:20.

Antrasis kėlinys

Antrojo kėlinio  pradžia priklausė „Lietuvos rytui“ – po minutės Vilniaus klubas pirmavo net 7 taškų persvara – 27:20, o po M.Gecevičiaus tritaškio – jau 30:22.

Bet vokiečiai nepalūžo ir per kitas tris minutes suamžino skirtumą iki 28:32. Tačiau ir vėl „Lietuvos rytą“ gelbėjo M.Gecevičiaus tritaškiai – 35:28. Vis dėlto, 5 min. po K.Wysockio tritaškio „EWE Baskets“ priartėjo iki 34:35.

Nuo šio momento ekipos ir vėl žengė koją kojon - kitą vertus, likus kovoti ketvirtyje 3 min., po M.Gecevičiaus tritaškio, „Lietuvos rytas“ ir vėl pabėgo 44:40. M.Gecevičius jau buvo pelnęs 18 taškų. Vokiečiai atsakė trimis taškais, M.Gecevičius įsūdė penktąjį savo tritaškį ir vilniečiai, dar ir po O.Cooko dvitaškio, nurūko 49:43.

Paskutinę kėlinio mimutę M.Gecevičius, kuris jau buvo pelnęs 24 taškus, gavo 3-iąją pražangą ir atsisėdo ant atsarginių žaidėjų suolo. Tačiau vilniečiai nemažino apsukų ir pirmavo 53:46. Kėlinys taip ir pasibaigė.

Trečiasis kėlinys

Ir vėl kėlinio pradžia buvo sėkmingesnė „Lietuvos rytui“ – jis 3 min., po eilinių M.Gecevičiaus taškų, pirmavo 60:52, o po O.Cooko dvitaškio – net 62:52.

Tačiau didesnės persvaros vilniečiams įgyti nepasisekė – vokiečiai sumažino atotrūkį iki 58:63, 59:66. Kai Vokietijos ekipa priartėjo iki 61:66, 7-ąjį tritaškį  pelnė M.Gecevičius 69:61, o „Lietuvos rytas“ po trijų kėlinių pirmavo 71:65.

Ketvirtasis kėlinys

Vilniečiai 3 min. pirmavo 77:69 ir laikė žaidimo vadžias savo rankose. Tiesa, 4 min. vokiečiai sumažino „Lietuvos ryto“ turėtą persvarą iki 79:74. Bet ir vėl gelbėjo M.Gecevičius, kurio taškų dėka, vilniečiai 6 min. ir vėl pabėgo 82:74.

8-ąją min. vokiečiai pabandė pakilti lemiamam šturmui – 87:81, tačiau ir vėl tritaškį įsūdė M.Gecevičius, dvitaškį pridėjo O.Cookas ir apramino „EWE Baskets“ 92:81. Likus kovoti 1 min. vilniečiai pirmavo 94:84 ir buvo aišku, kad jie prasimušė į Eurolygos atrankos turnyro finalą.