2009 12 20

Maskoliūnas prie „Žalgirio“ vairo debiutavo pergale

Dariaus Maskoliūno debiutas Kauno „Žalgirio“ komandos vyriausiojo trenerio poste paženklintas triuškinama pergale. Kauniečiai VTB Vieningosios krepšinio lygos rungtynėse Estijoje 82:58 (24:15, 21:14, 23:13, 14:16) sutrypė Talino „Kalev/Cramo“ krepšininkus.
Treniruotėje
Pirmas D.Maskoliūno blynas neprisvilo / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkai – 12:5. Tačiau Marcuso Browno ir Traviso Watsono vedamas „Žalgiris“ surengė spurtą 19:3 ir įgijo 9 taškų atotrūkį – 24:15.

15-ą minutę kauniečiai buvo įgiję 13 taškų pranašumą, tačiau estai pelnė 4 taškus be atsako ir privertė D.Maskoliūną prašyti minutės pertraukėlės. Būtent po jos „Žalgirio“ žaidimas pagyvėjo, po iki pertraukos likus žaisti 57 sek. Manto Kalniečio taiklus tolimas metimas „Žalgirio“ atotrūkį padidino iki 16 taškų (43:27).

Kauniečiai varžovus triuškinti ėmė jau trečiame kėlinyje. Sužaidus beveik tris minutes Dainius Šalenga dėjimu padidino svečių atotrūkį iki 22 taškų (53:31).

Antroje trečio kėlinio pusėje D.Maskoliūnas leido pasireikšti jauniesiems žalgiriečiams. Vienu metu aikštelėje žaidė Šarūnas Vasiliauskas, Artūras Milkanis, Siim Sanderis Vene, Tadas Klimavičius bei Adas Juškevičius, o ketvirtame kėlinyje vietoj T.Klimavičiaus aikštelėje pasirodė ir Povilas Butkevičius.

Ketvirto kėlinio viduryje kulkšnį susižeidė P.Butkevičius ir buvo priverstas palikti aikštelę.

Šiame mače „Žalgiris“ vertėsi be traumuotų Martyno Pociaus ir Žygimanto Janavičiaus.

Liko antroje vietoje

Nors laimėjo prieš „Kalev/Cramo“ krepšininkus, kauniečiai VTB Vieningosios lygos B grupės rikiuotėje išliko antri.

Mat pergalę sekmadienį šventė ir Maskvos CSKA (Rusija) klubas, namuose rezultatu 98:69 sutriuškinęs Mariupolio „Azovmaš“ (Ukraina) krepšininkus.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Nikita Kurbanovas (13 tšk.). Lietuvis Ramūnas Šiškauskas prie pergalės pridėjo 11 taškų (1/2 dvitšk., 2/4 dvitšk., 3/3 baud.).

Svečių ekipoje išsiskyrė Hasanas Risvičius (20 tšk.) ir Rice'as Maureece'as (18 tšk.). Rolando Jaručio sąskaitoje – 4 taškai (1/3 dvitšk., 0/2 tritšk., 2/2 baud.).

„Žalgiris“, kaip ir  CSKA, yra iškovojęs 4 pergales bei patyręs 1 pralaimėjimą, tačiau dėl geresnio taškų santykio tarpusavio rungtynėse primoji B grupės vieta priklauso Rusijos čempionų ekipai.