2009 12 21

„Mavericks“ be Nowitzkio įveikė „Cavaliers“ (nuotraukos, video)

Viena iš NBA favoričių „Cleveland Cavaliers“ komanda suklupo Dalase. Sekmadienį „kavalieriai“ išvykoje 95:102 buvo priversti nusileisti vietos „Mavericks“. Tai buvo aštuntas Klivlando klubo pralaimėjimas šį sezoną.
L.Jamesas ir Ž.Ilgauskas nesugebėjo pratęsti pergalių serijos Dalase
L.Jamesas ir Ž.Ilgauskas nesugebėjo pratęsti pergalių serijos Dalase. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Cavaliers“ antrame kėlinyje atsiliko ir iki pat rungtynių pabaigos nesugebėjo pavyti be savo lyderio Dirko Nowitzkio rungtyniavusių aikštės šeimininkų. Tiesa, paskutiniame ketvirtyje jiems pavyko priartėti 83:84, tačiau „Mavericks“ krepšininkai spurtavo 12:4 ir šventė pergalę.

LeBronas Jamesas pelnė tik du iš savo 25 taškų ketvirtame kėlinyje, o Shaquille'as O'Nealas apskritai per rungtynes pelnė tik vieną dvitaškį. Taip pasibaigė penkių iš eilės „Cavaliers“ pergalių serija. Iki šiol Klivlando ekipa buvo įveikusi „Mavericks“ klubą keturis kartus iš eilės.

„Žaidėme taip, lyg Dirkas būtų aikštėje, – sakė 10 taškų bei 11 rezultatyvių perdavimų atlikęs „Mavericks“ veteranas Jasonas Kiddas. – Turime pakankamai vaikinų, galinčių pelnyti taškus. Turime žaisti gynyboje taip, kaip šiose rungtynėse.“

D.Nowitzkis nežaidė dėl traumos, gautos penktadienį rungtynėse susidūrus su „Houston Rockets“ žaidėju Carlu Landry. „Mavericks“ lyderis susižeidė alkūnę, prireikė kelių siūlių žaizdai sutvarkyti, o C.Landry neteko penkių dantų.

Sekmadienį Žydrūnas Ilgauskas Dalase svečiams pelnė 5 taškus, po krepšiais atkovojo 6 kamuolius (du – puolime), triskart suklydo bei kartą prasižengė. Per 19 žaidimo minučių (19:04) Ž.Ilgauskas pataikė 2 dvitaškius iš 5 bei realizavo 1 baudos metimą iš 2.

25 taškus į arenos šeimininkų krepšį savo 500-osiose reguliariojo sezono rungtynėse per visą karjerą NBA įmetė L.Jamesas, 18 – Delonte'as Westas. Nugalėtojams Timas Thomas pelnė 22 taškus. Jasonas Terry – 19, Joshas Howardas – 14.