2014 11 01

„Mažeikiai“ pralaimėjo „Lietuvos rytui“, kurio legionieriai ir toliau pjauna grybą

Šeštadienį LKL buvo sužaistos vienerios rungtynės. Vilniuje „Lietuvos rytas“ 88:80 (34:18, 22:21, 20:20, 12:21) nugalėjo lygos debiutantus „Mažeikius“, kurie laimėjo paskutinį kėlinį ir išvengė sutriuškinimo.
„Lietuvos rytas“ – „Mažeikiai“
„Lietuvos rytas“ – „Mažeikiai“ / Alfredo Pliadžio nuotr.

„Lietuvos rytas“ pirmavo visų rungtynių metu ir svečiams nesuteikė daug progų priartėti. Tiesa, ketvirtojo kėlinio pradžioje jie surengė spurtą 7:0 ir laimėjo kėlinį 21:12 taip išvengdami sutriuškinimo.

Šiose rungtynėse nugalėtojų lyderiai buvo 19 taškų surinkęs Mindaugas Lukauskis 18 pelnęs Gediminas Orelikas. Antanas Kavaliauskas pridėjo 16 taškų.

V.Šeškus suteikė progų pasireikšti ir legionieriams, tačiau šių žaidimas nedžiugino. Geriausiai sekėsi Kirilui Natiažko, kuris per 15 minučių surinko 7 taškus.

V.Šeškus suteikė progų pasireikšti ir legionieriams, tačiau šių žaidimas nedžiugino. Geriausiai sekėsi Kirilui Natiažko, kuris per 15 minučių surinko 7 taškus. Mike'as Mouseris per 13 minučių pelnė du taškus. Travisas Leslie ir Billy Baronas taškų nepelnė.

Virginijaus Šeškaus auklėtiniai šiose pirmenybėse su 8 pergalėmis ir 1 pralaimėjimu užima antrąją vietą, tuo tarpu mažeikiškiai per devynerias rungtynes nelaimėjo nė karto ir rikiuojasi paskutinėje – vienuoliktoje – turnyrinės lentelės pozicijoje.

Šiam susitikimui „Lietuvos rytas“ neregistravo Artūro Valeikos.

„Lietuvos rytas“: Mindaugas Lukauskis (6 rez. perd., 5 per. kam.) 19, Gediminas Oreliikas 18, Antanas Kavaliauskas (6/7 dvitaškiai, 9 atk. kam.) 16, Martynas Gecevičius (4/4 dvitaškiai, 9 rez. perd.) 12, Adas Juškevičius ir Kirilas Natiažko po 7, Paulius Dambrauskas 5, Edvinas Šeškus ir Mike'as Moseris po 2, Travisas Leslie ir Billy Baronas taškų nepelnė.

„Mažeikiai“: Eigirdas Žukauskias 16, Raimundas Danys 13, Ignas Vaitkus ir Arvydas Gydra po 11, Raimondas Petrauskas 10.

Rungtynės:

Sostinės komanda mačą pradėjo tokiu startiniu penketu: Adas Juškevičius, Martynas Gecevičius, Mindaugas Lukauskis, Mike'as Moseris ir Antanas Kavaliauskas.

„Mažeikiams“ taškus rinko vienas R.Petrauskas. Į varžovų išpuolius „Lietuvos rytas“ tiksliai trijų skirtingų žaidėjų metimais 7:4. „Lietuvos rytas“ it peiliu sviestą pjaustė „Mažeikių“ gynybą. Sustygavę veiksmus ginantis ir paleidę M.Lukauskio tritaškį, vilniečiai įgijo ir dviženklį pranašumą (14:4).

Nesulaikomai puolime žaidė M.Lukauskis svečius skriaudęs ir tritaškiais, ir prasiveržimais. „Lietuvos rytas“ jau mačo pradžioje pasiuntė „Mažeikius“ į nokdauną – 21:6. „Lietuvos rytas“ po G.Oreliko tritaškio įgijo jau 20 taškų persvarą – 26:6. V.Šeškus į aikštę metė K.Natiažką ir P.Dambrauską. Mažeikių klubas po truputį įsibėgėjo 13:28.

Baigiantis kėlinukui „Mažeikiai“ pajuto sostinės ekipos atsipalaidavimą, bet tuo pernelyg nepasinaudojo – „Lietuvos rytas“ pirmavo įtikinamu pranašumu 34:18.

„Mažeikiai“ perprato iki tol sunkiai stabdytą „Lietuvos ryto“ žaidimą ir artinosi 26:38. „Mažeikius“ skandino skylėta gynyba. Joje it žuvys vandenyje jautėsi M.Lukauskis, A.Kavaliauskas ir G.Orelikas – 43:27. Lyg tyčia, komandos ėmė kruopščiau gintis. Bet netrukus nepatenkintas teisėjo sprendimu neskirti varžovui pražangos, R.Danys sviedė kamuolį į šoną ir ėmė šaukti ant teisėjo.

Arbitras sekundę sudvejojęs skyrė krepšininkui techninę pražangą. „Lietuvos rytas“ pirmavo 47:27. Galingu dėjimu krepšį drebino A.Kavaliauskas. Vilniečiai atsipalaidavo ir „Mažeikiai“ buvo pasirengę tuo naudotis – 35:50. Po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ pirmavo 56:39.

Po pertraukos „Lietuvos rytas“ tęsė rezultatyvų žaidimą, bet gynyboje netrūko skylių - 66:46. Rungtynės vyko taškas į tašką, bet solidus pranašumas leido „Lietuvos rytui“ neforsuoti įvykių – 72:53. Jau antrą kartą „Lietuvos rytas“ su sirena pataikė įspūdingą metimą, tačiau vilniečiai vis pavėluodavo kelias sekundes. „Lietuvos rytas“ po trijų kėlinių pirmavo 76:59.

„Mažeikiai“ ketvirtąjį kėlinį pradėjo trimis rezultatyviomis atakomis ir pavojingai priartėjo – 66:76. V.Šeškui beliko prašyti minutės pertraukėlės. „Lietuvos rytas“ po truputį budo iš šventinio miego ir G.Oreliko tritaškis leido komandai atsikvėpti – 81:66. „Mažeikiai“ tolimais metimais niekaip nenuleido rankų – 72:83.

A.Gydros tritaškis apkarpė „Lietuvos ryto“ persvarą iki 8 taškų (73:65).M.Lukauskis tolimu metu sodino „Mažeikių“ krepšininkus atgal į savo vietas – 86:75. Bet čia pat sekė dar viena tolima svečių „bomba“ – 86:78. A.Juškevičius metimu iš vidutinio nuotolio atstatė dviženklį persvarą (88:78). „Lietuvos rytas“ šventė pergalę 88:80.