Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Mažeikių“ klubas veržiasi į LKL

„Mažeikiai“ – „Trakai“
Sauliaus Čirbos nuotr. / „Mažeikiai“ tapo NKL čempionais
Šaltinis: 15min
0
A A

Kol didžiajame Lietuvos krepšinio lygos finale lygybė, „Žinių radijo“ laida „LKL dienoraštis“ domisi kitais Lietuvos krepšiniui svarbiais reikalais.

„Mažeikių“ krepšinio klubas pradėjo salės rekonstrukciją ir veržiasi į Lietuvo krepšinio lygą (LKL). Rekonstrukcija kainuos apie pusantro milijono litų. Klubas su miesto savivaldybe ryžosi šiam žingsniui, kai įsitikino, kad nėra kito kelio prasibrauti tarp stipriausių Lietuvos krepšinio komandų.

Būtent tai, kad neturi tinkamos salės, pernai „Mažeikiams“ ir užkirto kelią į Lietuvos krepšinio lygą (LKL). Du sezonus iš eilės Nacionalinės krepšinio lygos čempionais tapusi „Mažeikių“ komanda šį kartą šanso praleisti neketina.

Apie prasidėjusius rekonstrukcijos darbus ir kaip sekasi vykdyti planus praverti LKL duris kalbiname „Mažeikių“ klubo direktorių Giedrių Petrulevičių:

– Kokie pradėti vykdyti rekonstrukcijos darbai ir kaip keisis objektas, kuriame rungtyniauja „Mažeikių“ komanda?

– Pirmiausiai turime stengtis, kad salė atitiktų LKL nuostatų reikalavimus. Turime įrengti reikiamą skaičių sėdimų vietų. Salėje keičiamas grindinys, įrengiama ventiliacijos sistema, instaliuojamas naujas apšvietimas, įrengiami erdvesni persirengimo kambariai, bus keičiama švieslentė, atsiras naujos krepšinio lentos. Ruošėmės tam seniai ir tikimės, kad viską pavyks baigti sėkmingai.

– Kada salės rekonstrukcija turėtų būti baigta?

– Rugpjūčio 30 dieną turėtume baigti rekonstrukciją. Rangovas yra įsipareigojęs iki tos dienos baigti darbus.

– „Mažeikiai“ jau šį sezoną norėjo žaisti LKL, bet ši teisė nebuvo suteikta daugiausiai dėl salės. Ar tai reiškia, kad po to, kai ryžotės pradėti rekonstrukciją, kliūčių varžytis su stipriausiomis LKL komandomis nebekils?

– Tikiuosi, kad nekils, bet daug kas priklausys nuo lygos vadovų. Jie birželio mėnesį atvažiuos į Mažeikius ir inspektuos atliekamus darbus. Apžiūrės salę, kitą infrastruktūrą ir spręs ar „Mažeikiai“ atitinka LKL nuostatus.

– LKL direktorius Romualdas Brazauskas yra sakęs, kad vertins ne tik prasidėjusią salės rekonstrukciją, bet ir klubo finansinę situaciją. Ar neįžvelgiate pavojaus, kad turėsite salę, bet LKL sprendimas gali būti neigiamas dėl piniginių reikalų?

– Esame kalbėję su R. Brazausku apie tai. Stengsimės padaryti viską, kad atitiktume ir finansinius reikalavimus, tai yra, kad klubo biudžetas būtų ne mažesnis, nei 800 tūkstančių litų.

– Dažnai krepšinio visuomenė girdi nuomonę, kad mažesniuose miestuose išlaikyti konkurencingą komandą nėra lengva. Ar klubas jau turi tvirtą finansinį užnugarį? 

– Sunku atsakyti vienareikšmiškai. Kaip daugelis žino, mūsų pagrindinis rėmėjas bendrovė „Orlean Lietuva“ sustabdė krepšinio rėmimui skiriamą finansavimą dėl jų pačių prastos situacijos. Bet bendrovė nepasakė, kad daugiau neberems klubo.

Artimiausiu metu planuojame su jais susitikti ir išsiaiškinti realią situaciją. Antra vertus, be generalinio rėmėjo „Mažeikiams“ tikrai būtų sunku išlaikyti komandą. 

– Ar krepšiniui vystytis padeda miesto valdžia?

– Aš tikiu, kad ir miesto valdžia suinteresuota, jog komanda gyvuotų. Taip pat vietos verslininkai mus palaiko. Ieškome visų galimų variantų. Bandysime įrodyti, kad „Mažeikiai“ priklausomi ne tik nuo „Orlean Lietuva“ gamyklos, kuri padeda ir miestui, ir komandai, ir įvairiems renginiams.

Aišku ir pats miestas daug prisideda. Salės rekonstrukcija yra vykdoma savivaldybės iniciatyva. Lėšas rekonstrukcijai gavo Mažeikių miestas, todėl valdžia į mus nenumoja ranka. 

– Kokią įsivaizduojate kito sezono komandą?

– Kai kurie žaidėjai tikrai liks. Manau, pats branduolys, kuris atstovavo ekipai šiemet, niekur neišvažiuos. Planuojame pasistiprinti keliais žaidėjais, kurie galėtų mums padėti kovoti ne dėl paskutinių vietų. Į LKL einame su tikslu – pirmaisiais metais patekti  tarp 8 geriausių komandų ir žaisti atkrintamosiose varžybose.

– Ar turite galiojančių sutarčių su krepšininkais, ar vasarą iš naujo bus pradėta komplektuoti ekipa?

– Sutartys yra pasibaigusios, todėl komplektaciją vasarą pradėsime nuo nulio. 

– Mažeikiuose planuojamos ir naujo sporto komplekso statybos. Kada jį ketinama įrengti ir ar jame galėtų žaisti krepšinio komanda?

– Taip, yra paskelbtas architektūrinio projekto konkursas. Po to bus skelbiamas techninio projekto konkursas. Planuojama, kad 2015 metų pabaigoje ar 2016 metų pradžioje galėtų prasidėti statybos darbai. Tai būtų daugiafunkcinis sporto kompleksas, kuris būtų pritaikytas ne tik krepšiniui.

– Kada laukiate lemiamų sprendimų, ar „Mažeikiams“ bus suteikta teisė kitą sezoną žaisti LKL?

– Aš galvoju, kad sprendimas paaiškės birželio mėnesį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek